IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne vidim post od kolega iznad ali vidim da se je serjoža prebacio na dva računa dok i ovaj drugi nesretnik nešto petlja.

who dares, wins


ne vidim post od kolega iznad ali vidim da se je serjoža prebacio na dva računa dok i ovaj drugi nesretnik nešto petlja.

Samo neka petljaju i neka skinu vrijednost dionice na 100,00 Kn.

A onda …….

idući mjesec bi bilo dobro da to naprave tako da se mogu riješiti nekih dobitnih u sledećoj poreznoj godini. ovaj porez je stvarno teški zahjeb kad ja sad moram kontati kad ću šta kupiti i prodati. ali da se ovdje nešto sprema, sprema se, sad šta bumo vidli rekli su slepci.

who dares, wins


idući mjesec bi bilo dobro da to naprave tako da se mogu riješiti nekih dobitnih u sledećoj poreznoj godini. ovaj porez je stvarno teški zahjeb kad ja sad moram kontati kad ću šta kupiti i prodati. ali da se ovdje nešto sprema, sprema se, sad šta bumo vidli rekli su slepci.

Porez nas sve jako hebe!

Treba ga pod hitno ukinuti, i burza će sigurno živnuti.

Nedostaju nam ta dnevna trgovanja!

Ne razumijem što vas to točno hebe oko poreza. Pa ove godine se ne moraš niti sa prijavom zahebavati već će to za tebe napraviti skdd ili broker i stiže ti doma uplatnica ako imaš štogod za platiti. Ne propuštajte prilike, a pogotovo vi koji ste u rizičnijim dionicama, njih se treba na vrijeme riješiti i prepustitit palicu nekom drugom, a ne ostati dugoročni. Za dvije godine tko zna što može biti…


Ne razumijem što vas to točno hebe oko poreza. Pa ove godine se ne moraš niti sa prijavom zahebavati već će to za tebe napraviti skdd ili broker i stiže ti doma uplatnica ako imaš štogod za platiti. Ne propuštajte prilike, a pogotovo vi koji ste u rizičnijim dionicama, njih se treba na vrijeme riješiti i prepustitit palicu nekom drugom, a ne ostati dugoročni. Za dvije godine tko zna što može biti…

Je li to znači ako prodam jednu dionicu u plusu a drugu u minusu, plaćam porez samo na eventualnu razliku u plusu tih dviju dionica ili ….

Da.

Tako je. Plaćate porez samo na konačno ostvarenu dobit, dakle svi ostvareni gubici u kalendarskoj godini umanjuju ostvarenu dobit. Ako ste na kraju godine u gubitku, ne plaćate ništa ma koliko god trgovali.

Vidim ja ne budete vi nikad milijarder ak ovako nastavite…



Ne razumijem što vas to točno hebe oko poreza. Pa ove godine se ne moraš niti sa prijavom zahebavati već će to za tebe napraviti skdd ili broker i stiže ti doma uplatnica ako imaš štogod za platiti. Ne propuštajte prilike, a pogotovo vi koji ste u rizičnijim dionicama, njih se treba na vrijeme riješiti i prepustitit palicu nekom drugom, a ne ostati dugoročni. Za dvije godine tko zna što može biti…

Je li to znači ako prodam jednu dionicu u plusu a drugu u minusu, plaćam porez samo na eventualnu razliku u plusu tih dviju dionica ili ….
[/quote]

Da, a ako trguješ preko više brokera zbrajaju/oduzimaju ti se svi dobici i gubici i onda se dobije konačan rezultat na koji plaćaš ili ne plaćaš porez.

p.s. nešto se pričalo da će od 01.01.2018. SKDD raditi obračun za one koji trguju samo u HR, ima li netko info o tome?

Ignore: KressoM, delux

Hvala za info!

Kolega Dindon:

Nada umire posljednja!

Koliko znam nema novih info. Ja ove godine neću prijavljivati porez. Prošle godine sam platio, frend nije i nikome ništa. E sad, hoće li ga ovršiti s kamatama za koju godinu, vidjet ćemo. Ili će mu prošlogodišnji neplačeni porez s kamatom naplatiti aumotizmom ove godine.


Tako je. Plaćate porez samo na konačno ostvarenu dobit, dakle svi ostvareni gubici u kalendarskoj godini umanjuju ostvarenu dobit. Ako ste na kraju godine u gubitku, ne plaćate ništa ma koliko god trgovali.

Vidim ja ne budete vi nikad milijarder ak ovako nastavite…

Mislim da znam odgovor ali svejedno nisam ziher. U situaciji da si prodao dionice sa plusom pa opet kupio druge koje su pale (a taj pad je npr. veci nego sta si zaradio na prvoj) ali nisi prodao vjerovatno placas porez na ovu prvu na kojoj si zaradio?

Kako oni razmisljaju to je vjerovatno istina iako mi je to totalna debilana. Onda bi ispalo da razmisljau po onoj debilnoj da nisi izgubio dok ne prodas…

New Report

Close