IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/institut-igh-okrenuli-se-gruziji-i-rumunjskoj-a-trenutno-se-natjecu-za-15-ugovora-u-iznosu-od-300-milijuna-kuna/6724230/

Godinama o IGH u pisanim medijima niti slova, niti za posao u Gruziji se nije moglo doznati nego tek nakon rasta cijene slijedila je objava na ZSE i to samo za cca polovicu ugovora odnosno Ugovor o nadzoru. Sada odjednom PU “iskače iz paštete”, dok s druge strane cijena dionica drastično pada.
Ne znam o čemu je riječ, ali vjerujem da ima veze sa pregovorima o podmirenju dugovanja prema financijskim vjerovnicima (kao svojevrstan pritisak na njih), što se može isčitati i iz ove izjave:

“Aktivno razgovaramo s financijskim vjerovnicima, to više nisu banke, ostala je samo jedna banka, ostalo su tvrtke koje se bave otkupom potraživanja. Tražimo modalitete kako da rasteretimo naš cash flow, prije svega za ostatak ove i iduću godinu. Izazovne su nam samo još ova i iduća godina, jer nam se preklapaju rate prema dobavljačima i prema financijskim vjerovnicima. Kada ostanu samo financijske obveze ćemo podmirivati bez problema”, zaključio je Paladina.

Zna li netko nešto više? (može i na PM)

Kako sada izgleda meni ovo baš i ne ulijeva neki optimizam…

Meni ulijeva.

…. zbog ovoga … Idejne, glavne i izvedbene projekte, nadzor i vođenje izveo je ili je pred završetkom u nizu velikih projekata, poput izgradnje mosta Drava na autocesti A5 kod Osijeka, autoceste na Kosovu, sudjeluje u izgradnji cestovne mreže u Gruziji, s partnerima je odradio veliki posao na Zračnoj luci Zagreb, te zadarskoj trajektnoj luci Gaženica.

IGH je uz ostalo zadužen i za idejni i glavni projekt pristupne ceste Pelješkom mostu te nadzor izvedbe brze ceste Popovec – Marija Bistrica – Zabok, a uključen je i u projekte rekonstrukcije i izgradnje željezničkih pruga Škrljevo – Rijeka – Jurdani te Dugo Selo – Križevci.

… i zbog ovoga … IGH, kaže Paladina, trenutno ima 275 milijuna kuna ugovorenih a neizvršenih poslova te sudjeluje u nizu natječaja s tim da je ukupna vrijednost 15-ak najvažnijih 500 milijuna kuna, od čega očekivani udio IGH-a iznosi 300 milijuna kuna.

To što se sada znatno više objavljuju poslovi nego prije, to je vjerojatno zato što ih sada izdašno ima i što se sada imaju sa čime podičiti. A možda su i malo više počeli voditi računa o svojim dioničarima i njihovom informiranju. Zato ja vidim stvar optimistično.

Kolega sve je to jasno. Kao sto je i jasno da je vise od pola ovih nabrojanih projekata gotovo ili pri kraju.
Ja sam pitao zna li netko kako teku pregovori sa financijskim vjerovnicima. Mislim da je jucer netko nesto komentirao vezano na ovu temu ali moderator nije pustio post. Pa ako netko nesto zna neka podijeli. Moze i na PM. Hvala.


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/institut-igh-okrenuli-se-gruziji-i-rumunjskoj-a-trenutno-se-natjecu-za-15-ugovora-u-iznosu-od-300-milijuna-kuna/6724230/

Meni izgleda upravo optimistično.
Odgodu otplate glavnice bi htjeli postići kako bi im što više sredstava ostalo slobodno za što agresivnije širenje na novim tržištima.
Upravo zato tu neće biti problema, jer vjerovnici znaju da će onda još bolje omastiti brk (kroz kamatu).
Ovdje je jednostavno budućnost jako svijetla, jer rast će biti velik, svakim danom na sve više tržišta (osobito istočnih, jer znamo zašto je tu g. Gjadelkin ulazio na 750 kn).
Sadašnjih 200 se prema 400 prije samo pola godine čini uistinu jeftino!
A svatko neka odluči kako želi, ovo su samo činjenice.


Kolega sve je to jasno. Kao sto je i jasno da je vise od pola ovih nabrojanih projekata gotovo ili pri kraju.
Ja sam pitao zna li netko kako teku pregovori sa financijskim vjerovnicima. Mislim da je jucer netko nesto komentirao vezano na ovu temu ali moderator nije pustio post. Pa ako netko nesto zna neka podijeli. Moze i na PM. Hvala.

Problematiziraš stvar bez razloga.

1. Zar stvarno misliš da će Sergej dopustiti da zbog toga što je tebi “problem”, nastane neki stvarni problem u likvidnosti Firme? Zapne li, u što čisto sumnjam, on će sigurno uskočiti (posuditi lovu Firmi). Za to ima debelu računicu.

2. Zar stvarno misliš da oni koji čekaju još tih nekoliko milijuna kuna od IGH budu forsirali neku nestrpljivost svjesni činjenice da će se od tolikih poslova koji se množe nevjerojatnom brzinom vrlo brzo stvoriti lova koju čekaju. Misliš li da će u takvim okolnostima raditi probleme oko blokade računa i onemogučiti Firmi da zaradi lovu. Najgluplje što bi mogli učiniti je blokirati račun i tako sebi ispiliti granu. Budi siguran da to neće učiniti. A i da u nekakvom vlastitom ludilo to učine, Sergej će to riješiti.
Da je Firma u problemima bez poslova i da vide da tu nema kruha, imalo bi smisla da se pokušaju prisilno naplatiti dok još eventualno imaju od čega. Ovako, nema šanse. NEMA!

IGH u ofenzivi na 15 tendera vrijednih pola milijarde kuna

Izdvojiti … na valu podrške vjerovnika.

Tko je jamio, jamio je. + 16 posto. Prodaja tek na 260 kn.

Ja sam izašao pozitivan, ostalima sretno!

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

New Report

Close