IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel meni netko može samo objasniti kako oni misle plaćati 50 mil kuna svake godine, slijedeće 3 godine?, jer očito kasne s time i ne mogu isto….

I kako je ovo uopće preživjelo:):):), i koja je budućnost?, na koji način misle platiti sve iz PSN-a?, onako sa brojkama, proveo sam 6 satiistraživajući i nije mi baš jasno…





Nigdje IGH čudo jedno znači može dionica i puno niže. Vaš link …[/url]

Kolega za vas i slične: ovo je bio natječaj za izvođenje radova, što IGH ne radi. Kada i ako bude natječaj za nadzor onda možemo komentirati. Do tada treba pratiti i nadati se da bude odabrana što skuplja ponuda. 😉
[/quote]
[/quote]
Kako nitko više ne spominje zemljište oko mosta na kojem će biti pristupne ceste, a zna se tko ga je pokupovao dok je trebalo??
Koliko bi to čistog dobitka po dionici trebalo donijeti??
Sjećanja naših ulagača na Zse su uistinu kratka, pa puštaju bisere iz ruku jeftino.
Ali još se stigne ukrcati na brod dok ne otplovi daleko (visoko)!
[/quote]

Sve vam je stvar trenda.
U zadnjih 6 mjeseci trend je bio gotovo na svim dionicama pad…, sad DDJH.. sutra građevinci.
Vidjeli ste u siječnju svi građevinci od 100 _200 % unutar dva tjedna.
Kad krene gradnja mosta izronit će i neke informacije oko vlasništva zemljišta na Pelješcu i to na vrlo atraktivnim djelovima…
Samo strpljivo

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Jel meni netko može samo objasniti kako oni misle plaćati 50 mil kuna svake godine, slijedeće 3 godine?, jer očito kasne s time i ne mogu isto….

I kako je ovo uopće preživjelo:):):), i koja je budućnost?, na koji način misle platiti sve iz PSN-a?, onako sa brojkama, proveo sam 6 satiistraživajući i nije mi baš jasno…


Slabo ste racunali ako ste dosli do 50 Mkn i na to potrosili 6 sati. Mogli ste pitati ovdje pa bi znali da je to 34mkn za ovu i iducu godinu, a zatim 17 Mkn.
A kako ce platiti bumo vidili, odnosno očekujemo očitovanje uprave. Da je to svima jasno cijena ne bi bila tu gdje je sada.

Isprike, ako sam fulao za par milijuncica, mislim da je cak i vise od 50 mil, ako se uzmu i izvanbilacne stavke te sva povezana drustva koja ne idu u konsolidaciju…

a vidim da i nemaju za platiti ratu glavnice te traze reprogram sto znaci da nece 2020 uspjeti zavrsiti sve obveze iz PSN-a

i onda racunam koliko bi firma mogla vrijediti sa Ebitda rastom 20% godisnje od danas, sto Paladino ocekuje, a kada bi se svi dugovi iz PSN-a vratili….onako 2020 bi mogli imati prst palac(nemojte uzeti krivo, ako sam malo fulao), nekih 70 mil kuna, sto znaci da bi TK bila izmedu 500-700 mil kuna(ovisno koliko im dugova jos ostane)

To bi bilo fino, kada bi prezivili prvo…jer tu su ocito takve triper kombinacije da sam se dosta pogubio:)

Kako je preživjelo i koja je budućnost??
I to kažete za jedan ovakav građevinski Institut s ovakvom tradicijom i stručnošću, te koji upravo grabi u širenje na strana tržišta (ponajviše vjerojatno istočna s obzirom na novog vlasnika)!!
Prva dva kvartala koliki plus je ostvaren, a najbolje vjerojatno tek slijedi!
O obvezama je Uprava već govorila, smatraju da tu neće biti problema s obzirom na veliki rast obujma poslova koji se očekuje.
Dakle, sve najgore za ovu tvrtku je prošlo i sad slijedi procvat poslovanja a time i cijene dionice.
A da dionica više nije baš šala dokazuje i nedavni ulazak u Crobex!

Super mi je kad se na temi pojave padobranci koji uopće ne prate dionicu, niti firmu, a niti su se potrudili pročitati postove nekoliko stranica unazad, da se malo informiraju. Ali zato stavljaju nebulozne konstatacije, i nasumično nabacuju nekakve brojke koje veze s ničim nemaju. E moj Forme, blagotisiga.
Ali građevina u hrvata pomalo napreduje. Naš veliki suvlasnik u dionici IGH Vlado Čović je po ovome očito malo veći igrač.
Najnoviji članak.
http://www.seebiz.eu/dalekovod-i-kamgrad-s-najvecim-prihodima-u-gradevinskom-sektoru/ar-163080/


Kako je preživjelo i koja je budućnost??
I to kažete za jedan ovakav građevinski Institut s ovakvom tradicijom i stručnošću, te koji upravo grabi u širenje na strana tržišta (ponajviše vjerojatno istočna s obzirom na novog vlasnika)!!
Prva dva kvartala koliki plus je ostvaren, a najbolje vjerojatno tek slijedi!
O obvezama je Uprava već govorila, smatraju da tu neće biti problema s obzirom na veliki rast obujma poslova koji se očekuje.
Dakle, sve najgore za ovu tvrtku je prošlo i sad slijedi procvat poslovanja a time i cijene dionice.
A da dionica više nije baš šala dokazuje i nedavni ulazak u Crobex!

Koga sam god pitao iz te struke(provjerio na sa najmanje 5 izvora), kažu da je IGH trenutno 5% onog što je prije bio. Što se tiče ljudi i stručnosti. I da više nije ni lider, nego jedna druga firma…

Sam ulazak u CROBEX mi nije neka referenca…

Slažem se da je najgore prošlo, ali isto tako najzahtjevnije dolazi….a to je da CF bude pozitivan, ili barem 0, što sada nisu u mogućnosti napraviti, trenutno, jer već kasne s glavnicom

Prva dva kvartala je računovodstveni plus i nema veze s poslovanjom – obveze….

Ugovaranje poslova se značajno ubrzalo, to je istina, al isto tako su se i građevinski radovi ubrzali, istom stopom, što znači da uzimaju isto ko i tržište, ništa više…

Također, valjda ste svi svjesni da se mora još jedan dokap napraviti


@trial

Sve sam pročitao….bez brige, i znam vjerovatno već 5 puta više nego ti




Nigdje IGH čudo jedno znači može dionica i puno niže. Vaš link …[/url]

Kolega za vas i slične: ovo je bio natječaj za izvođenje radova, što IGH ne radi. Kada i ako bude natječaj za nadzor onda možemo komentirati. Do tada treba pratiti i nadati se da bude odabrana što skuplja ponuda. 😉
[/quote]
Kao što sam i najavio IGH će još dosta niže prazne priče ne prolaze i dionica opravdano klizi opustite se nikakvi loši drukovi je neće podići.
[/quote]

Niti spustiti, kao recimo ovaj tvoj.

Odjednom nestali svi veći nalozi s prodaje!

Zanimljivo!



Kako je preživjelo i koja je budućnost??
I to kažete za jedan ovakav građevinski Institut s ovakvom tradicijom i stručnošću, te koji upravo grabi u širenje na strana tržišta (ponajviše vjerojatno istočna s obzirom na novog vlasnika)!!
Prva dva kvartala koliki plus je ostvaren, a najbolje vjerojatno tek slijedi!
O obvezama je Uprava već govorila, smatraju da tu neće biti problema s obzirom na veliki rast obujma poslova koji se očekuje.
Dakle, sve najgore za ovu tvrtku je prošlo i sad slijedi procvat poslovanja a time i cijene dionice.
A da dionica više nije baš šala dokazuje i nedavni ulazak u Crobex!

Koga sam god pitao iz te struke(provjerio na sa najmanje 5 izvora), kažu da je IGH trenutno 5% onog što je prije bio. Što se tiče ljudi i stručnosti. I da više nije ni lider, nego jedna druga firma…

Sam ulazak u CROBEX mi nije neka referenca…

Slažem se da je najgore prošlo, ali isto tako najzahtjevnije dolazi….a to je da CF bude pozitivan, ili barem 0, što sada nisu u mogućnosti napraviti, trenutno, jer već kasne s glavnicom

Prva dva kvartala je računovodstveni plus i nema veze s poslovanjom – obveze….

Ugovaranje poslova se značajno ubrzalo, to je istina, al isto tako su se i građevinski radovi ubrzali, istom stopom, što znači da uzimaju isto ko i tržište, ništa više…

Također, valjda ste svi svjesni da se mora još jedan dokap napraviti


@trial

Sve sam pročitao….bez brige, i znam vjerovatno već 5 puta više nego ti

[/quote]

Da si ovo pročitao (što očito nisi) http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/paladina-igh-je-kljucni-sudionik-graevinskog-infrastrukturnog-trzista-u-hrvatskoj-a-znanje-vise-od-300-inzenjera-je-glavna-vrijednost-329734
znao bi brojke, a stvari u vezi ove firme bi ti bile puno jasnije. A ova nekakva lupetanja o 50 milijuna svake godine … bez komentara.



Kako je preživjelo i koja je budućnost??
I to kažete za jedan ovakav građevinski Institut s ovakvom tradicijom i stručnošću, te koji upravo grabi u širenje na strana tržišta (ponajviše vjerojatno istočna s obzirom na novog vlasnika)!!
Prva dva kvartala koliki plus je ostvaren, a najbolje vjerojatno tek slijedi!
O obvezama je Uprava već govorila, smatraju da tu neće biti problema s obzirom na veliki rast obujma poslova koji se očekuje.
Dakle, sve najgore za ovu tvrtku je prošlo i sad slijedi procvat poslovanja a time i cijene dionice.
A da dionica više nije baš šala dokazuje i nedavni ulazak u Crobex!

Koga sam god pitao iz te struke(provjerio na sa najmanje 5 izvora), kažu da je IGH trenutno 5% onog što je prije bio. Što se tiče ljudi i stručnosti. I da više nije ni lider, nego jedna druga firma…

Sam ulazak u CROBEX mi nije neka referenca…

Slažem se da je najgore prošlo, ali isto tako najzahtjevnije dolazi….a to je da CF bude pozitivan, ili barem 0, što sada nisu u mogućnosti napraviti, trenutno, jer već kasne s glavnicom

Prva dva kvartala je računovodstveni plus i nema veze s poslovanjom – obveze….

Ugovaranje poslova se značajno ubrzalo, to je istina, al isto tako su se i građevinski radovi ubrzali, istom stopom, što znači da uzimaju isto ko i tržište, ništa više…

Također, valjda ste svi svjesni da se mora još jedan dokap napraviti


@trial

Sve sam pročitao….bez brige, i znam vjerovatno već 5 puta više nego ti

[/quote]

e draga ekipa sad stvarno moramo nešto napisati nakon dugog čitanja raznih komentara koje neću komentirati koliko imaju utemeljenja u činjenicama

kolega osvrnuo bih se na nekoliko vaših navoda koje stvarno ne znam odakle ste izvukli temelje:

1. 50 mil kuna su obaveze godisnje??? odakle vam to? točno je sljedeće 34 m kn ove i sljedeće godine i nakon toga ispod 20 m kn godišnje (ove godine je već dio otplaćen)
2. kažete plus izvanbilančne stavke?? koje su to izvan bilančne stavke koje imaju ujecaj na cf ili p/l???? jedine takve stavke koje IGH ima su garancije koje su uvijek oko 6 m eura i nemaju nikakav utjecaj na cf niti p/l
3. IGH je trenutno 5% onog što je bio nije lider nego je JEDNA druga firma???? ma koja molim vas?? pa sljedeća firma po broju zaposlenih ili prometu nije ni 15% IGH u HRV!!! napišete koje je to ako ste tako informirani. BTW koja HRV inženjerska firma trenutno raid u 10 država kao što IGH radi
4. cf nije pozitivan? odakle vam pak to??? IGH je za vašu info smanjio rokove plaćanja dobavljačima/kooperantima u posljednjih godinu dana značajno što sigurno znate ako ste iti malo informirani kako kažete
5. prva dva kvartala nisu pozitivna nego je to rezultat računovodstvenih stavki??? ma koji molim vas? rast prihoda skoro 40%, EBITDA 20%????
6. rast IGH je jednak rastu industrije??? ma molim vas pokažite mi inženjersku firmu koja ima 30-40% rast ove godine u odnose na prošlu kao IGH, ma koja je to???

a sve ovo u prvoj polovici ove godine sam uvjeren da će se nastaviti (ako ne i bolje) u periodu koji dolazi…
sve vas pozdravljam sa granice europe i azije, a idemo i dalje…




Kako je preživjelo i koja je budućnost??
I to kažete za jedan ovakav građevinski Institut s ovakvom tradicijom i stručnošću, te koji upravo grabi u širenje na strana tržišta (ponajviše vjerojatno istočna s obzirom na novog vlasnika)!!
Prva dva kvartala koliki plus je ostvaren, a najbolje vjerojatno tek slijedi!
O obvezama je Uprava već govorila, smatraju da tu neće biti problema s obzirom na veliki rast obujma poslova koji se očekuje.
Dakle, sve najgore za ovu tvrtku je prošlo i sad slijedi procvat poslovanja a time i cijene dionice.
A da dionica više nije baš šala dokazuje i nedavni ulazak u Crobex!

Koga sam god pitao iz te struke(provjerio na sa najmanje 5 izvora), kažu da je IGH trenutno 5% onog što je prije bio. Što se tiče ljudi i stručnosti. I da više nije ni lider, nego jedna druga firma…

Sam ulazak u CROBEX mi nije neka referenca…

Slažem se da je najgore prošlo, ali isto tako najzahtjevnije dolazi….a to je da CF bude pozitivan, ili barem 0, što sada nisu u mogućnosti napraviti, trenutno, jer već kasne s glavnicom

Prva dva kvartala je računovodstveni plus i nema veze s poslovanjom – obveze….

Ugovaranje poslova se značajno ubrzalo, to je istina, al isto tako su se i građevinski radovi ubrzali, istom stopom, što znači da uzimaju isto ko i tržište, ništa više…

Također, valjda ste svi svjesni da se mora još jedan dokap napraviti


@trial

Sve sam pročitao….bez brige, i znam vjerovatno već 5 puta više nego ti

[/quote]

e draga ekipa sad stvarno moramo nešto napisati nakon dugog čitanja raznih komentara koje neću komentirati koliko imaju utemeljenja u činjenicama

kolega osvrnuo bih se na nekoliko vaših navoda koje stvarno ne znam odakle ste izvukli temelje:

1. 50 mil kuna su obaveze godisnje??? odakle vam to? točno je sljedeće 34 m kn ove i sljedeće godine i nakon toga ispod 20 m kn godišnje (ove godine je već dio otplaćen)
2. kažete plus izvanbilančne stavke?? koje su to izvan bilančne stavke koje imaju ujecaj na cf ili p/l???? jedine takve stavke koje IGH ima su garancije koje su uvijek oko 6 m eura i nemaju nikakav utjecaj na cf niti p/l
3. IGH je trenutno 5% onog što je bio nije lider nego je JEDNA druga firma???? ma koja molim vas?? pa sljedeća firma po broju zaposlenih ili prometu nije ni 15% IGH u HRV!!! napišete koje je to ako ste tako informirani. BTW koja HRV inženjerska firma trenutno raid u 10 država kao što IGH radi
4. cf nije pozitivan? odakle vam pak to??? IGH je za vašu info smanjio rokove plaćanja dobavljačima/kooperantima u posljednjih godinu dana značajno što sigurno znate ako ste iti malo informirani kako kažete
5. prva dva kvartala nisu pozitivna nego je to rezultat računovodstvenih stavki??? ma koji molim vas? rast prihoda skoro 40%, EBITDA 20%????
6. rast IGH je jednak rastu industrije??? ma molim vas pokažite mi inženjersku firmu koja ima 30-40% rast ove godine u odnose na prošlu kao IGH, ma koja je to???

a sve ovo u prvoj polovici ove godine sam uvjeren da će se nastaviti (ako ne i bolje) u periodu koji dolazi…
sve vas pozdravljam sa granice europe i azije, a idemo i dalje…
[/quote]

Demant iz prve ruke !!!

New Report

Close