IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega dat ću vam ovaj puta jedan besplatan savjet (pošto ovdje ide o novce manje više sve se naplaćuje) isti oni koji su dionicu rušili na malom prometu sad ju opet dižu. ne postoji nikakva ekipa naivaca koja se sad uvaljuje jer ima dosta sigurnih dionica pa ih ni tamo ne možeš vidjeti, a kamo li ovdje.

tu ste u velikoj zabludi – ima jako puno ekipe koja ulijeće gdje god stigne samo ako se može zaraditi za burek. jedan dan atpl, dzgi dan igh ili hdel. ili mislite da je slučajno što je hdel i igh zadnjih dana imali po 200 ili 300 tisuća promrta, a npr. sapn 30 000. o da, ekipa je ulijetala, itekako, i cijena je išla gore, a sad će ekipa izlijetati, a cijena će ići tamo kamo obično cijena ide kad ekipa navrat nanos izlijeće. možete triput pogađati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ali nevezano za to – imam jedno frojdovsko pitanje – kako itko moze smatrati igh ozbiljnom prilikom – skoro 10 godina nisu ništa zaradili, imaju stotine mijuna otpisanih dugova, stotine jos za otplatiti, book im je 25, a i to je sumnjivo, prihodi padaju, perspektiva nikakva – sanader svrgnut, osnivač i spiritus movens nedavno umro – realno ovo vrijedi 10 kn, ako i toliko. kazem 10 jer nize od toga se ne moze dokapitalizirati pa recimo ako bi netko htio uloziti po 10, spreman bi i ja bio kupiti po 10, onako mazohistički.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir

upravo tako, nevjerojatno da netko ozbiljan moze ulagati u igh koji nije ni blizu oporavka i zaradjivanja.oni su svoju trzisnu utakmicu izgubili..

@ investimir

Ono sto vi ne razumijete je da se na današnji dan ne kupuje vrijednost firme na današnji dan, nego se kupuje očekivana vrijednost firme za cca 6 mjeseci.

Dakle, cijena igh raste jer se očekuje da ce za 6 mjeseci firma igh vrijediti vise.

@tigrus
@prognostik
Lijepo je vijeti da nisam usamljen u profitu preko 100% u nekoliko dana. Čestitam.

Neki neće shvatit ni da im nacrtaš. Ali ipak evo 😉
Svi parametri kažu buy.
Brutalan buy signal bio na 94 i 109 kn, sma 200 proboj i potvrda kroz testiranje na 94, a probijanje otpora na 109-110 kn.
Sve čisto do 415-420 kn


@ investimir

Ono sto vi ne razumijete je da se na današnji dan ne kupuje vrijednost firme na današnji dan, nego se kupuje očekivana vrijednost firme za cca 6 mjeseci.

Dakle, cijena igh raste jer se očekuje da ce za 6 mjeseci firma igh vrijediti vise.

sigurni ste ea ce igh vrijediti 4-5 puta vise? na temelju cega

Vještih drukera kao i kolebljivaca uvjek je bilo i biti će. Moj savjet imaocima IGH dionica: Rzmislite svojim glavom koji će biti smjer za 1mj; 6mj ili godinu dana.
Kako reče Buffet: zatvorite vrata iza sebe kad donosite odluku.
-Za investitore je najbolja stvar kad se neka dobra kompanija suočava sa privremenim poteškoćama. Želimo je kupiti baš kad je ‘na operacijskom stolu’.”


ali nevezano za to – imam jedno frojdovsko pitanje – kako itko moze smatrati igh ozbiljnom prilikom – skoro 10 godina nisu ništa zaradili, imaju stotine mijuna otpisanih dugova, stotine jos za otplatiti, book im je 25, a i to je sumnjivo, prihodi padaju, perspektiva nikakva – sanader svrgnut, osnivač i spiritus movens nedavno umro – realno ovo vrijedi 10 kn, ako i toliko. kazem 10 jer nize od toga se ne moze dokapitalizirati pa recimo ako bi netko htio uloziti po 10, spreman bi i ja bio kupiti po 10, onako mazohistički.

taj book 25, šta je to? je li se i to da unovčiti? ja sam malo manje educiran investitor u tim frajerskim izrazima. do sad sam jedva uspio shvatiti + i -. da li može neko detaljnije obrazloženje?

who dares, wins

Da ponovimo …

“Za investitore je najbolja stvar kad se neka dobra kompanija suočava sa privremenim poteškoćama. Želimo je kupiti baš kad je ‘na operacijskom stolu’.”
ili …
Kupuj kad od nje svi bježe, a preživjet će. A preživjet će, nedvojbeno.

” S obzirom da je ugovor od 1 mil Eur sklopljen još 1.4. na rok izvođenja od 2 god., malo značajan na poslovanje društva, Uprava ne zna zašto bi dionica porasla na osnovu tog posla.”

Naravno da nitko realan to ne zna, osim “šišača ovaca”, oni to jako dobro znaju!
Jučer 70, danas 200, sutra 1.000, ali i to će biti opet jeftino??!!
To što se posluje čak i danas s minusom i što je book “samo” 80% ispod trenutne cijene ionako nema veze!
I onda se takvi “čude” što sama uprava ne vidi razloge za bilo kakav rast cijene dionice a kamoli od 200%, dok Dlkv, Thnk, Ingra… stoje na mjestu a posluju bolje!?
Sutra 100 ili 1.000, pitanje je sad!


Da ponovimo …

"Za investitore je najbolja stvar kad se neka dobra kompanija suočava sa privremenim poteškoćama. Želimo je kupiti baš kad je ‘na operacijskom stolu’.”
ili …
Kupuj kad od nje svi bježe, a preživjet će. A preživjet će, nedvojbeno.

ovo vrijedi za volswagen kad moraju povući seriju vozila, ili british petrol kad im platforma ode u zrak, ne za živog mrtvaca zvanog igh.ali, blaženi koje ne videješe, a povjerovaše, njihovo je kraljevstvo nebesko.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Koliko je meni poznato, nije na dvi godine nego na 48 miseci iliti cetiri god. ali nema veze ,tija bi samo rec onako laicki jer san oden novi i takorec pocetnik da se nemoze sve svesti na ovaj posal od milion eura ,pa valjda ce usput pogodit jos koji posal uz ovaj u kuparima ,nece se zabetonirat i cekat samo kupare ,kad pogodis jedan posal onda trazis i drugi ,treci cetvrti, itd.

New Report

Close