IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


PBZ prodao sva potraživanja prema IGH-a

a jel ovoga koji je od pbz-a preuzeo 122 mil kuna duga brine izvješće?

ali sigurno nije platio toliki iznos nego uz diskont od bar -50%
[/quote]

Pa ovo baš nije dobra vijest, to bi značilo da banka ne očekuje da će IGH u donekle redovnom roku uspjeti vraćati rate kredita, inače nije luda prodavati to potraživanje po ne znam kolikom diskontu, a ovamo bi imala i redovne i još bolje zatezne kamate na sve neplaćeno u roku.

A ovaj što je kupio, kupio je to puno povoljnije pa mu je sad rizik prihvatljiv da će mu to IGH nekada i nekako vratiti (ili će pretvoriti u dionice).

U svakom slučaju nije baš dobro kad neko poduzeće ne može vraćati kredit! Da li će se nešto oko toga promijeniti vidjet ćemo, banka misli da neće, a ovaj kupac da hoće, a mi…?

Da si pročitao intervjue Paladine i Gljadelkina onda bi znao da dolaze bolja vremena i onda bi na tu cijelu priču gledao malo optimističnije.
Tamo između ostalog piše da je IGH u zadnje tri godine vratio preko 100 milijuna kuna kredita. I to u vrijeme uvjeta poslovanja težih od onih uvjeta koji dolaze.


Da si pročitao intervjue Paladine i Gljadelkina onda bi znao da dolaze bolja vremena i onda bi na tu cijelu priču gledao malo optimističnije.
Tamo između ostalog piše da je IGH u zadnje tri godine vratio preko 100 milijuna kuna kredita. I to u vrijeme uvjeta poslovanja težih od onih uvjeta koji dolaze.

Pa čitali su to valjda i iz Banke, ali im se valjda ipak nije svidjelo niti su vjerovali da će biti tako.
Jer moraju biti uistinu ludi ako bi išli to potraživanje prodavati daleko ispod cijene i odreći se svog kolača!

Zbunjujuće u svakom slučaju, više osobno ne vjerujem ni samom sebi a kamoli nečijim pričama, opeklo me i previše zadnjih 8 godina!!!

Što ti pišeš ??? Valjda misliš da su onda ovi iz Norveške ludi? Teško. Ovo je bilo po principu – lova odmah u zamjenu za lova u nekom vremenskom razdoblju. Ali svakako sigurna lova.
Od kuda ti uopće znaš po koliko je to potraživanje prodano? Od kuda znaš da je prodano daleko ispod cijene? Što ti pišeš ???
Znaš li i po koliko je prodano onih 50.000 dionica Zagreb-montaži?

Pa valjda ce ZG Montaza to negdje prikazati..

Mislim da neće, jer bi to dosta utjecalo na cijenu dionice na burzi, a to bitnima očito nije u interesu. Trgovanje će se i dalje odvijati na razini onih koji vjeruju u bolje i onih koji ne vjeruju, kao i onih koji će dionice kupljene po 68 kn bezrezervno prodavati po 71 kn jer im je to zarada s obzirom na trenutne promete, očito za samo nekoliko bureka.

Kako je moguce da tvrzka nesto kupi i da to ne bude prikazano na nekoj poziciji?

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:0::NO:RP::

Z M na drugom mjestu

inače top 10 nepromjenjen dugo vremena

a ovo trgovanje na dionici to je samo štopanje cjene sa jednim te istom količinom

to se zove kontrola cjene u moju korist


Kako je moguce da tvrzka nesto kupi i da to ne bude prikazano na nekoj poziciji?

Tvrtka nije izlistana na burzi i nema obavezu izvješćivanja.

Možda i ima negdje na webu napisano, ali ja nakon dosta surfanja nisam uspio naći.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/-ministarstvo-graditeljstva-izdalo-lokacijsku-dozvolu-za-pristupne-ceste-peljeskom-mostu/909233.aspx

Op op!

Čijom će zemljom te pristupne ceste? To je pravo pitanje.

Evo i FI

New Report

Close