IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, nakon zaista jako dugo vremena na kupnji se traži više dionica, nego što se prodaje.

Čestitke ovoj dionici, jer vidjeli smo što se danas dogodilo s DLKV, koji je jak i u poslovima i u rezultatima poslovanja, a ovo se evo tako dobro drži, a do neki dan se tuklo žestoko ispod 70.

Jedini problem tu može biti loše izvješće (ponovno) pa ćemo baš vidjet kakvo će bit.

Nego..sada ozbiljno…sto se dogadja? Netko nesto predvidja ili blef?

Reorganizacija poslovanja …


Nego..sada ozbiljno…sto se dogadja? Netko nesto predvidja ili blef?

Događa se to da u petak izlazi FI za prvo polugodište, a ovi koji su kupovali dižući cijenu, očekuju pozitivne rezultate. U protivnom bi prodavali rušeći cijenu.

PBZ prodao sva potraživanja prema IGH-a

a jel ovoga koji je od pbz-a preuzeo 122 mil kuna duga brine izvješće?

Inače, sudeći prema modelu po kojem posluju slični fondovi, ova transakcija može imati i pozitivni konačni utjecaj na poslovanje IGH-a, ali pod uvjetom da se zadovolje svi interesi.

PBZ prodao sva potraživanja prema IGH-a

a jel ovoga koji je od pbz-a preuzeo 122 mil kuna duga brine izvješće?

ali sigurno nije platio toliki iznos nego uz diskont od bar -50%

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Inače, sudeći prema modelu po kojem posluju slični fondovi, ova transakcija može imati i pozitivni konačni utjecaj na poslovanje IGH-a, ali pod uvjetom da se zadovolje svi interesi.

To prevedeno znači daj mi moju lovu i pustim te na miru… Ali pare nisu problem, para nema…


PBZ prodao sva potraživanja prema IGH-a

a jel ovoga koji je od pbz-a preuzeo 122 mil kuna duga brine izvješće?

ali sigurno nije platio toliki iznos nego uz diskont od bar -50%
[/quote]

i da je tako to je opet 60 mil kn…

Tko je malo bolje prostudirao navedenu firmu zna da je bolje biti njima dužan nego banci. Po meni je ovo dobra stvar. Ne vjerujem da norvežani očekuju da tu lovu nikada neće dobiti. Valjda su njihovi analitičari prosturidali IGH što i kako. Banka hoće lovu odmah, a ovi je očito imaju na bacanje, pa mogu i čekati koliko bude potrebno. Teško da su u tu priču ušli naslijepo, kao i ovi iz Zagreb-montaže.



Nego..sada ozbiljno…sto se dogadja? Netko nesto predvidja ili blef?

Događa se to da u petak izlazi FI za prvo polugodište, a ovi koji su kupovali dižući cijenu, očekuju pozitivne rezultate. U protivnom bi prodavali rušeći cijenu.
[/quote]

Ne znam da li postoji mogućnost da izvješće bude dobro.

Prvi kvartal je bio gotovo katastrofalan uz ogroman pad prihoda i gubitak u iznosu gotovo pola tih prihoda, tako da ne znam da se je nešto značajno moglo promijeniti u ova 3 mjeseca.

Ne znam zašto imaju toliki pad prihoda i ostvaruju tolike gubitke, valjda su već sve ove godine trebali to riješiti.

New Report

Close