IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne smanjujete si ulaz ovom dionicom. Nema smisla. Smanjujte si ulaz u ovu dionicu na način da kupujete neku drugu kvalitetniju dionicu. Stvarno ne vidim smisao u onome što radite. I to vam govorim u najboljoj namjeri. Ja se iskreno nadam da je to samo “forumsko” prepucavanje i da to ne radite. Kažem vam da je ova dionica u jako lošoj situaciji. Vani bi već, nakon prvog neplaćanja kamate, morala zatražiti zaštitu od kreditora odnosno bankrot. Ne znam kako je to kod nas s pravnog gledišta, ali nikad ne znas dal mogu već sutra nešto izvjestiti sa zagrebačke burze. Nemojte zaboraviti da je jure radić nagovještao moguću dividendu uskoro dok je mjesec dana nakon toga otvoren predstečaj. I još nešto MiaIII. Kazete da imaju toliko zemlje gdje se radi pelješki most. A jeste se ikad zapitali kako je IGH znao da će se baš tu raditi pelješki most dvije godine prije nego se počeo graditi. I kako je krenuo kupovati zemlju od ljudi koji je tamo imaju. To nikome u ovoj zemlji nije sumnjivo?

@ alias

Nije kupovao dionice na temelju povlaštene informacije, jer je to kažnjivo. Kupovao je zemlju jer je na temelju topologije i svog stručnog građevinskog znanja pretpostavljao da je jedino tuda moguć cestovni pristup budućem mostu. Znalo je i lokalno stanovništvo između sebe da svi zemlju prodaju IGH-u. Mogli su pretpostaviti zašto se ta zemlja kupuje, pa su ipak prodavali. Što je tu tebi sumnjivo i što bi tu po tebi trebalo imati neke pravne konsekvence?


@Invest

“… do kraja…” do kakvog kraja? Ti imaš neku povlaštenu informaciju? Ti si neki Mesija? Sugeriraš nekome paničnu prodaju dionica?
Okani se takvih stvari. Mada si zazvučao kao da želiš pomoći, veća je vjerojatnost da ćeš nekom u ovom slučaju na taj način nanijeti štetu.
To ti je u rangu kao da ja tebi kažem … “kupuj, kupuj, jer ako je ikada bila prilika, onda je to sada na ovim cijenama i u ovim okolnostima”. Ali ti to neću reći. Naprosto zato što me nije briga što ćeš ti sa svojim novcem, kao što niti tebe nebi trebala briti briga što će MiaIII sa svojim novcem i sa svojim dionicama. Nadam se da si shvatio.

I ja vjerujem u poštenje i “topologiju” dotičnog. Cijela Hrvatske je čorava na takva poštenja pa zašto ne biti i tu. Vjerovatno je istu tu “topologiju” koristio kod projektiranja Masliničkog mosta gdje je rekao da ga bura neće zatvoriti niti jednom godišnje jer će biti postavljen na najboljem mogućem mjestu. Previše je tu “topoloških” priča da bi vjerovao u to trial. Sva ta “poštenja” jednom dođu na naplatu. Zato vas iskreno molim da si ne smanjujete ulaz. Čak ne bi na smanjivanje ulaza ništa rekao da je IGH bar djelić one stručnosti što je nekad bio. Ali i ta stručnost se je ostvarivala preko “plave koverte”. Sad je tu EU i natječaji kod kojih nema muljanja. Nema više 100 dodataka natječaju na 60 metara autoceste. Sada gledajte na IGH kao na potpuno drugu kompaniju. Tako vam je možda najlakše. Novac se gubi na dionicama i to nije ništa loše. Loše je ostajati u njima iz potpuno krivih razloga. Dokupljivat; najlošije od svega




.tada cu vas ja pitati kako ce izgledati bilanca odnosno FI..npr 2017…lp
svakih par god ovako ,krenuo si 2010 god. a bevanda se fino razvodnila u medjuvremenu.
[/quote]
Tocno je kolega da sam usao full 2010 unutra…da sam tada znao sto znam danas bio bih miljaama daleko od ove dionice…ali kukanja nema I svaku kunu koju imam bubam unutra I smanjio sam ulaz na prihvatljivih 249 kn….s njom idem do kraja pa sto bude..ostale niti ne gledam…ako ju jos zatuku dolje ja opet ulazim sa nekih 6-7 tisuca eura…valjda ce Rusi znati zasto su ubacili silnu lovu u dokap na 760 pa na 190…vjerujem u ljude koji rade u IGH i u oba Rusa…vidim ju vrlo skoro na razinama prvog dokapa….a Vi?
lp
[/quote] oko 40 kn ,da ,ako ne nista..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@alias

Taj dotični je dobar inženjer i pokazalo se najlošiji mogući manager, a eto zaslugom ADZ-a našao se na čelu firme o kojoj pričamo. Njegovom zaslugom IGH se odmaknuo od svog core businessa i ušao u nekretninski biznis uz velike kredite. Sam dotični je javno priznao da je to bila najveća moguća greška (ima negdje članak o tome, samo ga treba naći). Ponio ga nekretninski bum 2006. i 2007. godine. Ali nije jedini koji je zaglavio sa gomilom nekretnina koje se nisu uspjele prodati po očekivanim, pa niti puno nižim cijenama. I to je sada glavni problem firme, a ne nekakve puste i zlurade priče o niskoj stručnosti kadra ili nedostatku posla. Posla se ima na sve strane, stručnosti se ima, ali se ima i velika kreditna omča oko vrata. Srećom, niti jednom vjerovniku nije u interesu da firma propadne ili da na bilo koji drugi način blokira poslovanje firme. Zato niti u slučajevima da se ne ispune baš sve obaveze u rokovima preuzetim u predstečajnoij nagodbi, blokade računa neće biti. To se ti i ja možemo kladiti. Ovaj zadnji primjer ti je dokaz toga. Nije plaćeno u roku, a blokade računa nema. To ti ništa ne govori? Dogovorena je prolongacija i sve ok. Pametni ljudi se o svemu mogu dogovoriti.
Nadalje. Srećom, u firmi sada vladaju neki drugi vlasnički odnosi i odluke donose neki drugi ljudi. Firma se vratila svome isključivo core businessu. Sasvim je izvjesno da će to donijeti i pozitivne rezultate. I baš zato ja vjerujem u nju. I ulažem u nju bez obzira na dobornamjerne savjete u kojima me se iskreno moli da više ne ulažem. Dotični Jure više nikoga ne zanima, niti se tko s njime zamara, osim tebe i tvoje silne brige oko njegovog poštenja.
Ovo s “plavim kovertama” preskoči ako nemaš čvrste dokaze za svaki pojedini konkretni slučaj. To ti je moj besplatni pravni savjet.
Naravno da će se Avenue Holding (a IGH je značajan dio te priče) natjecati na tenderu za Pelješki most, a ja sam duboko uvjeren da za to imaju dovoljno svih potrebnih resursa.
Čitaj i razmišljaj
http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/289614/bogati-rusi-zele-u-carstvu-i-duilovo-sepurine-pulu
I na kraju te molim da prestaneš dobronamjerno bilo kome na ovom forumu savjetovati koje dionice da kupuje, a koje da ne kupuje. Radiš ljudima tkz. medvjeđu uslugu.

možeš li mi navesti primjer gdje sam nekome napravio tkz. medvjeđu uslugu?

Ja znam da je Jure Radic u Otvorenom, otvoreno rekao, da niti jedna hrvatska firma za Peljeski most nece dobiti niti biti glavni izvodjac, vec kao podizvodjac.znaci kifla od zarade…
Naravno da su me sektasi napali…


Ja znam da je Jure Radic u Otvorenom, otvoreno rekao, da niti jedna hrvatska firma za Peljeski most nece dobiti niti biti glavni izvodjac, vec kao podizvodjac.znaci kifla od zarade…
Naravno da su me sektasi napali…

zbog čega ne bi dobili..
Ja znam da se jedna naša firma priprema dati ponudu kao zajednica ponuditelja sa jednom stranom kompanijom.
No to je u smislu glavnog izvođača, ne podizvođača..
Zato će IGH teže dobiti natjećaj za nadzor radova!


Ja znam da je Jure Radic u Otvorenom, otvoreno rekao, da niti jedna hrvatska firma za Peljeski most nece dobiti niti biti glavni izvodjac, vec kao podizvodjac.znaci kifla od zarade…
Naravno da su me sektasi napali…

Vidjet ćemo što se iza brda valja. Zasad nitko od nas ništa sa sigurnošu ne može tvrditi. Možemo se samo nadati ili samo pretpostavljati.
Žalosno je da ovdje ima ljudi koji bi bili najsretniji da IGH u tom velikom poslu ne omasti brk barem malo. Jako žalosno.



Ja znam da je Jure Radic u Otvorenom, otvoreno rekao, da niti jedna hrvatska firma za Peljeski most nece dobiti niti biti glavni izvodjac, vec kao podizvodjac.znaci kifla od zarade…
Naravno da su me sektasi napali…

Vidjet ćemo što se iza brda valja. Zasad nitko od nas ništa sa sigurnošu ne može tvrditi. Možemo se samo nadati ili samo pretpostavljati.
Žalosno je da ovdje ima ljudi koji bi bili najsretniji da IGH u tom velikom poslu ne omasti brk barem malo. Jako žalosno.

[/quote]

Ne znam iz cega si to zakljucio, jer ja to nisam nigdje napisao. On je tu spomenuo i IGH i Viadukt. Ali onaj tko hoce da dionica na silu naraste, njemu je sve urota zapada i zavist. Citiram covjeka koji, govori protiv svoje koristi. Zasto bi on to govorio? Zasto ne bi htio da i druge hr tvrtke budu nositelji? Mozda zato sto je realan. Ili bi vam bilo draze kada bi lagao. Kako njemu ovo sto je rekao ide u korist?
Ja mislim da ce cijene tvrtki koje budu podizvodjaci rasti, ali ne na temelju zarade, vec eto velikog posla. Ali tu neke dugorocne zarade nema. Koliko god se to nekome ne svidjalo. Pogledajte malo broj zaposlenih u gradj firmama. Pa treba nahranit sva ta usta.
Jedino da pocnu radit velike poslove vani…

Izmjena projekta sanacije Karepovca je napravljena, dobivene su sve suglasnosti i čeka se potvrda izmjene i dopune glavnog projekta. Tvrtka IGH izrađuje izvedbene projekte i do polovine lipnja bi trebali biti gotovi.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/307276/marijana-puljak-grad-i-cistoca-zabijaju-glavu-u-pijesak-cekajuci-da-lecevica-rijesi-problem

Gradnja zgrade terminala u luci Gaženica ipak po projektu IGH.
http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/terminal-ipak-prema-hajdas-doncicevu-modelu/

New Report

Close