IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ali ima višegodišnjeg posla i u Albaniji, gdje također radi IGH.

http://globus.jutarnji.hr/svijet/albanska-cesta-na-hrvatski-nacin

Istina je da ne rade u Crnoj Gori. No vidjet ćemo na što će ličiti taj autoput.

Sine pa u čemu je problem?
Taj autoput već treba obnovu koliko je star.

Da znam tada siti kupio dijonicu igh i od tada gubiš.
Razumijem tvoj bijes.

Dionicu drugar, dionicu. Ne dijonicu. Moj bijes??? Čudna ti percepcija.
Ti kao da ne vidiš koliko IGH ima poslova na sve strane i što će biti kada se to napokon počne vidjeti u bilanci. To vrijeme će vrlo uskoro.

Ministar Oleg Butković u Dubrovačko – neretvanskoj županiji i Gradu Ploče


“Krajem travnja ili početkom svibnja Pelješki most kao najvažniji infrastrukturni projekt Dubrovačko-neretvanske županije prijavit ćemo Europskoj komisiji. Negdje u lipnju bit će raspisan natječaj za izvođenje, pa krajem godine, ako bude sve išlo po planu i ne bude žalbi u postupku, možemo započeti radove. U sklopu Pelješkog mosta su i pristupne ceste i zaobilaznica Stona, vrijednost investicije je 380 milijuna eura. Vrlo brzo donijet ćemo političku odluku o tome kako ćemo financirati projekt ako nam ga Europska komisija odobri, a vjerujemo da hoće. Vidjet ćemo hoće li to biti u omjeru 85:15 ili nekom drugom postotku.”. – rekao je ministar Butković.

Ministar Oleg Butković u Dubrovačko – neretvanskoj županiji i Gradu Ploče


“Krajem travnja ili početkom svibnja Pelješki most kao najvažniji infrastrukturni projekt Dubrovačko-neretvanske županije prijavit ćemo Europskoj komisiji. Negdje u lipnju bit će raspisan natječaj za izvođenje, pa krajem godine, ako bude sve išlo po planu i ne bude žalbi u postupku, možemo započeti radove. U sklopu Pelješkog mosta su i pristupne ceste i zaobilaznica Stona, vrijednost investicije je 380 milijuna eura. Vrlo brzo donijet ćemo političku odluku o tome kako ćemo financirati projekt ako nam ga Europska komisija odobri, a vjerujemo da hoće. Vidjet ćemo hoće li to biti u omjeru 85:15 ili nekom drugom postotku.”. – rekao je ministar Butković.


Da,ovdje je jako vazno da je IGH vlasnik silnih m2 gradjevinskog zemljista a koje je upravo predvidjeno I kupljeno za ove pristupne ceste……tada cu vas ja pitati kako ce izgledati bilanca odnosno FI..npr 2017…lp

Nažalost, vjerojatno od tog posla ove godine još uvijek nema ništa.
Dodatan problem je vanjskopolitička situacija i dogovor s BiH, gdje njihovi ministri žele drugo projektno rješenje u odnosu na prijavljeni projekt. A ukoliko se to bude moralo ispoštovati, sve se vraća par godina unatrag, na početak.
Poznavajući situaciju, to me uopće ne bi iznenadilo!

A u međuvremenu, velike HR građevinske firme u nedostatku velikih infrastrukturnih projekata zapadaju u sve veći ponor.
Bojim se da nam se ne dogodi kao i Slovencima koji su izgubili svu vlastitu operativu!


Ministar Oleg Butković u Dubrovačko – neretvanskoj županiji i Gradu Ploče


“Krajem travnja ili početkom svibnja Pelješki most kao najvažniji infrastrukturni projekt Dubrovačko-neretvanske županije prijavit ćemo Europskoj komisiji. Negdje u lipnju bit će raspisan natječaj za izvođenje, pa krajem godine, ako bude sve išlo po planu i ne bude žalbi u postupku, možemo započeti radove. U sklopu Pelješkog mosta su i pristupne ceste i zaobilaznica Stona, vrijednost investicije je 380 milijuna eura. Vrlo brzo donijet ćemo političku odluku o tome kako ćemo financirati projekt ako nam ga Europska komisija odobri, a vjerujemo da hoće. Vidjet ćemo hoće li to biti u omjeru 85:15 ili nekom drugom postotku.”. – rekao je ministar Butković.


Da,ovdje je jako vazno da je IGH vlasnik silnih m2 gradjevinskog zemljista a koje je upravo predvidjeno I kupljeno za ove pristupne ceste……tada cu vas ja pitati kako ce izgledati bilanca odnosno FI..npr 2017…lp
[/quote]

Kolega,
nisam upoznat imate li kakvih dokaza odnosno detalja?

E , a sta je ovdije vazno. Nema vaznosti osim ovakvih prepucavanja.
he , a tko vam kriv sta ste zalutali u dionicu.
aa IGH ma nema perspektive bla bala blllaaa

najvrednije stvari u životu su besplatne

Samo poslovanje nije očajno jer poslova ima i radi se. Očajna je situacija sa gomilom kredita koje je Jure u svojim “poslovnim vizijama” natukao samo tako. Srećom, on je sada u firmi nitko i ništa, netko tko više o ničemu ne odlučuje. Krediti će se vraćati, smanjivati i vratiti i sve će doći na svoje. Svaki veći projekt je naravno moguć i dobro došao. Ovo su povijesne razine cijena. Tko će to znati iskoristiti, znat će.

Ako vi tako kažete..
Brojke govore ponešto drugačije.
Prošlu godinu su završili sa 164 mil. prihoda, najniže u povijesti i to sa vrlo negativnim padajućim trendom
Neto dobit u 2015 im je -69 mHRK, marža im je debelo u minusu.A rezerve se nesmiljeno troše i samnjuju, trenutno tek 43 mHRK što vjerojatno neće biti dovoljno za pokriti ovu godinu.
Znači, predstoji dokapitalizacija ako se misli spasiti firmu, a vjerujem da Rus to misli.
Moja procjena je da će ovo još debelo pasti.

Naravno, ovo nije nikakav nagovor na kupnju ili prodaju ovih dionica.


.tada cu vas ja pitati kako ce izgledati bilanca odnosno FI..npr 2017…lp
svakih par god ovako ,krenuo si 2010 god. a bevanda se fino razvodnila u medjuvremenu.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ako vi tako kažete..
Brojke govore ponešto drugačije.
Prošlu godinu su završili sa 164 mil. prihoda, najniže u povijesti i to sa vrlo negativnim padajućim trendom
Neto dobit u 2015 im je -69 mHRK, marža im je debelo u minusu.A rezerve se nesmiljeno troše i samnjuju, trenutno tek 43 mHRK što vjerojatno neće biti dovoljno za pokriti ovu godinu.
Znači, predstoji dokapitalizacija ako se misli spasiti firmu, a vjerujem da Rus to misli.
Moja procjena je da će ovo još debelo pasti.

Naravno, ovo nije nikakav nagovor na kupnju ili prodaju ovih dionica.

Sačekajmo da se naplati sve ovo veće što je trenutno u tijeku, pa ćemo onda raspravljati o procjenama kako će ovo ovo ili će ono.



.tada cu vas ja pitati kako ce izgledati bilanca odnosno FI..npr 2017…lp
svakih par god ovako ,krenuo si 2010 god. a bevanda se fino razvodnila u medjuvremenu.
[/quote]
Tocno je kolega da sam usao full 2010 unutra…da sam tada znao sto znam danas bio bih miljaama daleko od ove dionice…ali kukanja nema I svaku kunu koju imam bubam unutra I smanjio sam ulaz na prihvatljivih 249 kn….s njom idem do kraja pa sto bude..ostale niti ne gledam…ako ju jos zatuku dolje ja opet ulazim sa nekih 6-7 tisuca eura…valjda ce Rusi znati zasto su ubacili silnu lovu u dokap na 760 pa na 190…vjerujem u ljude koji rade u IGH i u oba Rusa…vidim ju vrlo skoro na razinama prvog dokapa….a Vi?
lp

New Report

Close