IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

31.12 nisu platili prvu ratu kredita. ne dogovore li to mislim da bi to bilo to s kompanijom. mozda bi i mogli dogovoriti produzenje da imaju nekakvu dobit ali konsolidiran gubitak od 70 mil kuna teško da moze dati nadu vjerovnicima da će se ovdje nešto pozitino dogoditi. Na kraju jos pise da imaju posla za 300 mil kuna (nedavno su imali 550) i da su ugovorili novih poslova u visini 17,6 mil. Ne znam koliko će jos vjerovnici cekati. Očito da novih poslova nema.

@ alias
Ajd pročitaj još jednom izvješće i ovo s temom “ne dogovore li”.
Kud brzaš s pisanijom?

pa piše da dogovaraju. ja kazem da ako ne dogovore da će nastati problem. da bi lakse dogovorili da imaju plus. ovako će biti teže. stvarno je kompanija u velikim gubitcima. i ne govorim samo zbog jednokratnih stavki. odakle su u tolikom gubitku ja nemam pojma. da je to njihova vlastita imovina sve bi to bilo drugacije. trebali ste ovdje znati sta ce se dogoditi kad su radic i ekipa sama sebi kupovali stanove od igh-a a drugima ništa. u takve kompanije ne treba nikad ulagati. žalosno je da takvi ljudi nisu tamo gdje im je mjesto, ali zivimo u državi koja svemu tome gleda kroz prste. nikad od nas ništa

Nisi pročitao da je uredno sve isservisirano, osim toga jednog. Zamisli. Dogovorit će se. Nemaš ti brige za to.

@ trial

kreditni rizik odnosno neizvršavanje kreditne obveze nastaje već prvom neisplatom kamata, a kamoli ne glavnice. ne da mi se objasnjavati sta to znaci. nit ima veze. problemi su tu. stanje se nije promjenilo u 2mj sto se tice otplate toga jer do danas nisu platili. da jesu to bi naznacili. ako je tebi dobro ok.

Rus je gazda. On će odrediti što će biti i kako će biti. A ima novaca da to može.

A reakcija po običaju par svjetlosnih godina nakon objave izvješća. Od onakve firme… nadam se da će se izvući.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ok trial. Imas dionicu i sad ti vidis da je dionica super jer ju je kupio super-pametni rus (kako branitelj kaze), jer je rus ulozio novac po 800kn iliti 10x skuplje nego je mogao dobiti te dionice danas. Realno stanje je prihod od 210 mil kuna i gubitak od 70mil. Tebi je to dobro, meni ne baš. Bit će bolje sljedeci kvartal. Čekamo

@ alias

Pišeš, a ne znaš. Kupio je po 190 kuna. Kriva ti računica u totalu. Ali bitno je da ocrnjuješ. To ti treba iz nekog razloga?

prvi rus. po koliko je kupio?

Prvi Rus nije bitan. On ima samo 50.000 dionica (8 posto). Sergej je bitan. To ti je kao da si naveo raju koja je nekad kupovala po 16.000 kuna.

Pa branitelj je govorio za njega da je pametan. Ja sam ga samo u tom kontekstu spomenuo. Ovaj je nedavno došao. Sad čekamo da vidimo koliko je taj bio pametan

New Report

Close