IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A možda se kupuje prije 01.01 radi poreza kapitalnu dobit. Pa sve je danas skoro zeleno. Dobili smo predsjednika Sabora, imamo mandatara… sve je to povezano.


A možda se kupuje prije 01.01 radi poreza kapitalnu dobit. Pa sve je danas skoro zeleno. Dobili smo predsjednika Sabora, imamo mandatara… sve je to povezano.

Da, ali ovi što kupuju zadnja 2 dana ne računaju izgleda previše kome će to poslije 01.01. prodati i još k tome po višoj cijeni?

Sve mi taj rast izgleda jako jako na silu i trenutni kupci po 10-20% višim cijenama u odnosu na zadnje vrijeme bi mogli doći u poteškoće s kratkoročnom realizacijom dobiti, zato oprez jer bid je na svim dionicama jako mršav!

Ja bih radije čestitao prodavačima koji su uspjeli u dan-dva prodati s 10-20% zarade (doduše promet nije značajan, ali poneki sitni ulagač se mogao dobro omastiti)!

Meni se ipak čini da vas više brine cijena vašeg uleta, kolega.



A možda se kupuje prije 01.01 radi poreza kapitalnu dobit. Pa sve je danas skoro zeleno. Dobili smo predsjednika Sabora, imamo mandatara… sve je to povezano.

Da, ali ovi što kupuju zadnja 2 dana ne računaju izgleda previše kome će to poslije 01.01. prodati i još k tome po višoj cijeni?

Sve mi taj rast izgleda jako jako na silu i trenutni kupci po 10-20% višim cijenama u odnosu na zadnje vrijeme bi mogli doći u poteškoće s kratkoročnom realizacijom dobiti, zato oprez jer bid je na svim dionicama jako mršav!

Ja bih radije čestitao prodavačima koji su uspjeli u dan-dva prodati s 10-20% zarade (doduše promet nije značajan, ali poneki sitni ulagač se mogao dobro omastiti)!
[/quote]

Prijatelju,
ovo je jako tanko u smislu prometa i to su buregdjije na djelu. No, neko se cijelu jesen ukrcava po malo i jako brizno pokusava zadrzati cijenu sto nize. Cim malo krene on odmah nalog od 500-600 komada postavi na ask te blokira burekdjije. Ali osobno uskoro ocekujem da krenu poslovi i u Rusiji i kazahstanu ali i u regiji..sve uz pomoc vlasnika rusa ali i nove upravei dionica bi vrlo lako u kratkom roku, recimo do ljeta, lako doseci cijenu iz prvog dokapa po kojoj ke kupovao i g.Covic i g. Mezbihovkij a to je 760 kn. Podsjecam da su oni utukli gotovo 10 miliona eura u prvi krug dokapa.Ako su oni toliko iskrcali, vjerujem da znaju zasto.Drugi krug dokapa bio je samo sinergija s novim jacim igracem.
Kako god, svim imateljima ove ali i drugih dionica zelim sretnu i uspjesnu 2016.m posebice na ovom frontu.
lp

http://zse.hr/default.aspx?id=63801


dionica bi vrlo lako u kratkom roku, recimo do ljeta, lako doseci cijenu iz prvog dokapa po kojoj ke kupovao i g.Covic i g. Mezbihovkij a to je 760 kn. Podsjecam da su oni utukli gotovo 10 miliona eura u prvi krug dokapa.Ako su oni toliko iskrcali, vjerujem da znaju zasto.

Ma di samo 760? Pa zaokružite na 1000 po dionici. Ljepše izgleda!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Meni se ipak čini da vas više brine cijena vašeg uleta, kolega.

Ako ste mislili na mene nisam unutra.
Kupio sam i nakon nekog vremena prodao po 90 jer je likvidnost slaba a nema ničega na vidiku što bi moglo podići cijenu u kratkom roku tako da je više vjerojatnije da je drhtave ručice mogu još više srušiti!

Šteta što nisam dočekao raspoložene kupce iznad 100 koji su malo zaigrali pred kraj godine da si kupim koji burek viška.
Ali budući da su količine bile nikakve tome se ne može pridati neka važnost jer bi mogla vrlo lako opet natrag.

Sretno svima u Novoj!


Meni se ipak čini da vas više brine cijena vašeg uleta, kolega.

Ako ste mislili na mene nisam unutra.
Kupio sam i nakon nekog vremena prodao po 90 jer je likvidnost slaba a nema ničega na vidiku što bi moglo podići cijenu u kratkom roku tako da je više vjerojatnije da je drhtave ručice mogu još više srušiti!

Šteta što nisam dočekao raspoložene kupce iznad 100 koji su malo zaigrali pred kraj godine da si kupim koji burek viška.
Ali budući da su količine bile nikakve tome se ne može pridati neka važnost jer bi mogla vrlo lako opet natrag.

Sretno svima u Novoj!

@ kressoje

Izgubio si okladu. IGH je od dana oklade (2. veljače) jučerašnjim danom, gledano prosječne cijene pao 18,94 posto, a VPIK je pao 35,01 posto. Oba u minusu, ali VPIK ipak značajno više.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/vpik-vupik-dd-1125?page=184#post_1576984


@ kressoje

Izgubio si okladu. IGH je od dana oklade (2. veljače) jučerašnjim danom, gledano prosječne cijene pao 18,94 posto, a VPIK je pao 35,01 posto. Oba u minusu, ali VPIK ipak značajno više.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/vpik-vupik-dd-1125?page=184#post_1576984


XCeed majstore, jes’ to ti? Koji ti je to nadimak po redu?

Da, izgleda da sam izgubio okladu, zbilja me Vupik iznenadio i tu sam dosta izgubio… Za razliku od majstora koji zarade cak i kad dionica padne sa 800 na 100.. U što smo se kladili? Ne mogu vidit tvoju prvu poruku na toj stranici jer si mi na IGNORE, a nisam te citirao kasnije..

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pedeset i neki. Možda i sto i neki. Ko da je bitno. Bitno je što se događa na burzi. A dogodit će se to da će IGH i ove godine biti bolji od tog tvog nekakvog Vupika. Čak i kad su oba u crvenom.

Nije postojao predmet oklade, nego samo onako, tako da si bez brige. Kad si već u tolikim gubicima (iznevjerio te tvoj guru), još i meni da nešto plaćaš ne bi bila neka super brija. Opusti se, život je lijep.

Pedeset i neki. Možda i sto i neki. Ko da je bitno. Bitno je što se događa na burzi. A dogodit će se to da će IGH i ove godine biti bolji od tog tvog nekakvog Vupika. Čak i kad su oba u crvenom.

Nije postojao predmet oklade, nego samo onako, tako da si bez brige. Kad si već u tolikim gubicima (iznevjerio te tvoj guru), još i meni da nešto plaćaš ne bi bila neka super brija. Opusti se, život je lijep.


Glanvno da si ti nama vesel i da si optimistično ušo u novu godinu! Ti čak i kad gubiš eto možeš dobro proći ako baš nisi doživio katastrofu. Vidiš, sa svojim diverzificiranim portfeljem čak i uz ovako loše izdanje Vupika koje me je negativno iznenadilo, ja sam uspio biti u lijepom plusu (12-ak% uz dodatna ulaganja, najviše u 10-om mjesecu što razvodnjava dobit). Al tebe nebriga, ti promijeniš nadimak, promjeniš godinu i kreneš od nule, pametan ko da si se ponovo rodio. Nikad u gubitku. Svaka časst! Triba i to znat! Sretno u Novoj Godini. Da ti IGH nadoknadi sve minuse do sada!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close