IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rus je ovdje kupio dugove jer mu se to zbog nekog razloga isplati. To je učestala poslovna praksa. Jedno je sigurno to sigurno nije u interesu dioničara, osim što dobijaju privid kako im tvrtka ima budućnost. Zar vi stvarno još niste progledali? Kako to da već dvije godine pod ruskim vlasništvom IGH ne napreduje? Treba pričekati par godina :). Pa IGH nema vremena ni dana s tolikim opterećenjem dugovima.

Hvaljen Isus i Marija!


Očito je da se sa današnjim uvrštenjem novih dionica u prodaju neće dogoditi ništa kardinalno. Prosječna od petka 142,75 kn, a danas 142,09 kn. Ako je to baš nešto zabrinjavajuće, pa i ne znam baš.

U DLKV sidikat je vodio kampanju u rušenju do ispod 12 i izbezumio male plašljivce.
Sindikat je i pomogao da se DLKV napuca blizu 17,uz kampanju da veliki igrači dokupljuju.Prati0 sam i izletio kadsa sam utvrdio da su institucionalci potpuno
pasivni i da cjelokupnu igru vodi sindikat.
Moglo se pričati o ulasaku velikih jer je DLKV več na 12,15 fondovska dionica.
IGH je fondovska dionica tek na cijeni od 490 kn,a to će se biti..kada?????.Prema tome
lagano klizanje prema 120 neminovno kada očišani dokapitalitanti po 400 počnu
prodavati.
Da li će IGH kupovati vlastite dionice?Neće jer je i nakon PSN dužan “kao Grčka”
Da li će RUSi kupovati i braniti cijenu.Mislim da neće,već da će radije napraviti novu dokapitalizaciju možda i po 190,nego kupovati dionice po 100 na tržištu.
I zato kljizanje nizbrdo ,ako ne dođe neka luda informacija.Ali s obzirom da se
takve informacije moglo očekivati iz Rusije sada nakon ukrajinske krize za to
gotovo da nema šanse.Kratkoroćno lagani tobogan,dugoročno vrag bi ga zna!!!!

http://www.jutarnji.hr/novi-pleso-mogao-bi-biti-gotov-i-prije-roka-nakon-terminala–pocinje-gradnja-hotela–skladista-i-zeljeznice/1276787/

@ lopina
Uhvatio si se nove dokapitalizacije ko pijan plota. Ne kužiš da stvaraš maglu. Nove dokapitalizacije neće biti. Zašto? Jer nije potrebna. Sve dogovoreno u predstečajnoj nagodbi i u zadnjoj dokapitalizaciji se uredno izvršava iz tekućeg poslovanja i za IGH zaista nema potrebe za novim kapitalom po bilo kojoj osnovi izvan navedene.
Rus neće kupovati dionice da bi štitio cijenu, jer iz njegove perspektive cijena dionica zaista nije bitna, naročito kada se diktira sa nekoliko desetaka tisuća kuna. Njemu to nije važno. Njemu je važno da IGH radi i počne donositi dobit. Ova cijena dionice kojima se trenutno trguje u iznosima od nekoliko desetaka zaista nije mjerilo ničega. Sve dionice koje se trenutno nalaze na asku kupe se za cca 300 tisuća kuna.
Ali ako bilo tko drugi, neki novi, dodatni igrač krene kupovati dionice, to će moći jedino preko burze.
Sa ovakim jadnim askom morat će jako napucati cijenu.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Lopina je savjetovao kupnju IGH na 190 kao zicer. A sad je promašio “ceo fudbal”. Najslađa zarada je na dionici koju najviše mrziš, a to je upravo ova. Jure – javi se, javi se….[emo_smijeh]


@ lopina
Uhvatio si se nove dokapitalizacije ko pijan plota. Ne kužiš da stvaraš maglu. Nove dokapitalizacije neće biti. Zašto? Jer nije potrebna. Sve dogovoreno u predstečajnoj nagodbi i u zadnjoj dokapitalizaciji se uredno izvršava iz tekućeg poslovanja i za IGH zaista nema potrebe za novim kapitalom po bilo kojoj osnovi izvan navedene.
Rus neće kupovati dionice da bi štitio cijenu, jer iz njegove perspektive cijena dionica zaista nije bitna, naročito kada se diktira sa nekoliko desetaka tisuća kuna. Njemu to nije važno. Njemu je važno da IGH radi i počne donositi dobit. Ova cijena dionice kojima se trenutno trguje u iznosima od nekoliko desetaka zaista nije mjerilo ničega. Sve dionice koje se trenutno nalaze na asku kupe se za cca 300 tisuća kuna.
Ali ako bilo tko drugi, neki novi, dodatni igrač krene kupovati dionice, to će moći jedino preko burze.
Sa ovakim jadnim askom morat će jako napucati cijenu.

U potpunosti se slažem.Buduću cijenu će odrediti poslovanje.Nakon Rusije i ukrajinske krize šanse za blistavo poslovanje su manje jer je rusko tržište u agoniji. BV od 11o,42…. gubitak po dionici 80 do nominale od 190
Kapital i rezerve cca 70 mil kn,
Dakle,o dividendi nema govora,utoliko prije jer je zaduženost prevelika i treba iz poslovanja i prodaje imovine servisirati dugove a dugovi su i i nakon PSN
oko 633 mil kn Aktiva_pasiva su 11,47 puta veći od vlastitig kapitala
Kako će ići prodaja nekretnina vidjet će se.
Financijski rashodi i dalje enormni cca 5 mil kn kvartalno ,dakle 20 mil kn godišnje i pritišću.Ako ovdje proljeće brzo ne dođe možda nikada i ne dođe.
Ipak sadašnji godišni prihodi od cca 200 mil kn garantiraju život na slamćicu
uz ovolike obveze.
sa 200 mil prihoda bi IGH vrijedio u MCAP barem 300 mil/dionica cca 500 kn/ kn s obzirom da nije lopatar kao Hidra i da ima visoke operativne marže.Ali uz ovakove dugoroćne obveze i eliminaciju ofenzive prema Rusiji tih potencijalknih 500 bojim se da vrijede i manje od 100.
A što se tiće komentara da sam zastupao IGH na 190,možda i jesam jer se bio zaletio do 240.Ali tada je situacija bila povoljija nego sada.
IGH svrstati u rizičnu invsticiju svakako!!!!!!!

Svi dugovi se redovno servisiraju iz redovnog poslovanja. Nekoliko zadnjih FI su zelena. Svaka moguća prodaja neke od nekretnina u portfelju je novi plus u fininacijskoj situaciji. Svaki mogući novi veći posao je samo dodatni bunus. Autoput na Kosovu je tek dionica autoputa koji će se u toj regiji i oko nje raditi. I bez poslova u Rusiji pred IGH-om je svjetla budućnost. Nažalost, mnogi to na ovoj burzi još uvijek ne prepoznaju. Zato cijena i je tu gdje je.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

E moj g.Lopina, jesi se raspisao!
I to ni ovamo ni tamo od velike želje za spuštanjem cijene.

“Da li će RUSi kupovati i braniti cijenu.Mislim da neće,već da će radije napraviti novu dokapitalizaciju možda i po 190, nego kupovati dionice po 100 na tržištu”.
Ne znam zašto bi, jer od sada je izgleda 190 kn počelo biti jeftinije od 100 kn?!
Nadam se da Vi pri trgovanju na ZSE ne koristite istu računicu!

U svakom slučaju sniziti strasti, nekima su isto tako curile sline kad je DLKV došao na 12, a vidjeli smo gdje je nakon samo par dana. Zato pametno!

A na kraju svega, kao što reče g.XceeD:
“Svi dugovi se redovno servisiraju iz redovnog poslovanja. Nekoliko zadnjih FI su zelena. Svaka moguća prodaja neke od nekretnina u portfelju je novi plus u fininacijskoj situaciji. Svaki mogući novi veći posao je samo dodatni bunus.”

Prvo slijedeće FI je u petak 13. veljaće. Vidjet ćemo što će u njemu pisati i da li će biti razloga za optimizam. Ja mislim da hoće.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/R202gimdUBy7o1yZSK1jCA==.pdf

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

132 kune i pada
A uvjeravali me kako vise nikada nece ispod 150 a da je po 190 best buy na našem tržištu

E moji lose informirani optimisti

91,6 % dionica koje se od danas mogu prodavati drži ovih deset vlasnika.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=IGH-R-C
Među njima ne vidim baš nikoga kome bi bilo do prodaje svojih dionica.
A ovih ostalih 8,4 % koji su ispod top deset očito se isto nije odlučilo na prodaju. Ako i bude takvih, ti će svoje dionice sa brokerom vjerojatno registrirati do kraja ovog tjedna. Ako se do kraja ovog tjedna ništa ne dogodi, znači da je ova priča prošla gotovo bez ikakvog efekta za tržište.
Toliko galame, a sve što se trebalo dogoditi, dogodilo se jučer u razočaravajuće malim postocima za one koji su mislili ući na rasprodaji.
Za vidjeti je da se danas ask čak i smanjio za više od deset posto.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Sa 87 posto gazda može što hoće. Ova priča je završena.

Hvaljen Isus i Marija!

New Report

Close