IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ekipa nepiše koje kakve gluposti po forumu i to redom od dionice do dionice

IGH je u DRUGOM KVARTALU BIO U PLUSU 13,7 MIL KUNA

Cini se da nista od mosta Ciovo.

http://www.hrvatske-ceste.hr/UserDocsImages/javna_nabava/Gra%C4%91enje%202014/ZAP%20otvaranje%20most%20%C4%8Ciovo.pdf

U prvom neobvezujućem krugu, završenom sredinom ožujka ove godine, za Kupare je pisma interesa dostavilo šest investitora – Karisma Hotels Adriatic-KHA (konzorcij Agrokora, svjetskog touroperatora TUI i meksičkog lanca Karisma International), Valamar poslovni razvoj (iz grupacije Valamar), turska Rixos grupa (koja već ima hotel u Dubrovniku), Braniteljska zadruga Mir iz Mlina kod Dubrovnika, Avenue Grupa iz Austrije (Sergej Gljadelkin), te tvrtka Titan nekretnine (navodno s ruskim kapitalom).

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Cini se da nista od mosta Ciovo.

http://www.hrvatske-ceste.hr/UserDocsImages/javna_nabava/Gra%C4%91enje%202014/ZAP%20otvaranje%20most%20%C4%8Ciovo.pdf

Pročitaj si još jednom i s malo više pažnje, prije nego stvar staviš na forum.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

možda su završili vještačenje Planinske, tu bi lijepo mogli zaraditi, ako rade na postotak vrijednosti po kojoj je prodana

@cbw

bumo videli, dobro da je ponuda IGH druga najpovoljnija što se cijene tiče, tako da ako talijani otpadnu (ne zadovolje sve uvjete iz natječaja), eto 5 milijončeka…

Kosovo republjik

Šteta što je petak. Tko će dočekati ponedjeljak?
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/2if8dlIc4MB4l0R8bAKmXA==.pdf

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Nema još objave kolika je vrijednost ugovora (valjda će i to objaviti u roku tri dana nakon potpisa ugovora) pa da pokušamo izanalizirati kolika bi njegova vrijednost mogla biti.
Becutel-Enka je cijelu izgradnju ovih 60-tak km ugovorila za 820 mil. dolara ( tipkam na mob pa mi se ne da sada stavljati link, ali mislim da to nikom nije teško pronaći na netu). Projektiranje po meni nikako ne bi trebalo biti manje od 1% investicije što iznosi 8,2 mil dolara odnosno 6,5 mil eura.
Zadnji posao koji je igh radio za Bechtel bilo je projektiranje 34 km autoceste što je ugovoreno za 4 i nešto mil eura (opet mi se ne da linkati ali ima sve na netu).
Dakle prema ovome bi projekte za tih 60 km trebalo ugovoriti za barem 7-8 mil eura što je četvrtina godišnjeg prihoda!

Institut IGH projektirat će dionice autoceste na Kosovu Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 26.09.2014. – 17:04:15
ZAGREB – Institut IGH izvijestio je danas putem Zagrebačke burze da je zaprimio potvrdu Bechtel Enka GP o dodjeli ugovora o projektiranju autoceste Priština – Hani i Elezit na Kosovu. Ugovor će uključivati cjelovite usluge projektiranja na četiri dionice ukupne duljine 62,8 kilometara te projektiranje mosta.
Sukladno primljenoj obavijesti potpisivanje ugovora očekuje se u roku tri radna dana, navode iz Instituta IGH napominjući kako je taj ugovor, s obzirom na opseg dodijeljenih radova, od iznimnog značaja za IGH te cjelovito ispunjenje planiranih prihoda.

Predmet ponude je projektiranje, ukljucujuci istrazne radove. Kao i prije. Ovo nije ulaznica za Bechtel posto se s Bechtelom radi jos od Zute Lokve, preko Albanije, Kosova. Proslu dionicu na Kosovu su podijeljeno projektirali Igh i Egis, s time da je Igh radio sve istrazne radove (labos, busenje, geofizika, geologija…) i nije nitko nikome uskakao…Sad je samo za vidjet kako ce igh, s devastiranim kadrom, odradit Kosovo i eventualno jos neki slican projekt u narednom periodu.

Vidim da se brišu postovi na ovoj temi više nego na ijednoj drugoj a nije mi jasan razlog.
Kolega seis djelomično ste u pravu, ali činjenica je da je IGH dobio dio prethodne dionice iz razloga jer Bechtel nije bio zadovoljan s Egisom. Pa tko bi inače na jednoj dionici imao dva projektanta.
Jasno je da je u sklopu projektiranja potrebno izvršiti i istražne radove, ali ja sam pričao o nečemu drugom nije bitno za sada valjda će se i o tome uprava oglasiti.
Isto tako je točno da je kadar IGH djelomično devastiran, tim više je dobivanje ovog posla i to svih 62 km još veći uspjeh. Zašto dio ovog posla Bechtel nije dodjelio Egisu ili ekipi koja je otišla iz IGH? Mislim da ovo puno govori i ne treba sada sumnjati u to da će IGH kvalitetno odraditi posao. Pa valjda ekipa iz Bechtela to može bolje procjeniti od Vas ili mene?

New Report

Close