IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/lKt3j0Vsh0dbtErnXaYmLQ==.pdf

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kolega Xceed,
nastavno na Vaš post iznad, siguran sam da će 14.02. već biti dijametralno suprotna situacija s FI a kada dodje travanjsko izvješće za 1Q/2014..krećemo prema zasluženim visinama i na ZSE.
lp

MiaIII @
Će da vidimo. Nadajmo se. Imamo i zašto.
Mada tvoj post provocira one “druge”.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


MiaIII @
Će da vidimo. Nadajmo se. Imamo i zašto.
Mada tvoj post provocira one "druge".

Izgleda da je krenulo,sve danas je poskidano s aska..ipak se kreće.
vidimo se u ljeto 2015. ja imam davno zacrtane visine i siguran sam u njih.
lp

@ MiaIII
Ovo nešto zelenila i ponešto prometa napravljenog po asku moguće znači da će FI koji izlazi u petak biti pozitivan. Pozitivan nakon toliko dugo vremena.
Sačekajmo još do preksutra da vidimo što će biti. Nadajmo se najboljem.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

FI sutra. Ask se povukao na mrvicu višu razinu, a bid još uvijek sramežljiv. Opravdano, neopravdano?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Je li netko vidio FI?

Zašto nisu objavili izvješće ?


Zašto nisu objavili izvješće ?

Ćuti! Bolje Vam je da ga nikada ni ne objave! Pojeli su oni odavno i “pitu i tepsiju”!



Zašto nisu objavili izvješće ?

Ćuti! Bolje Vam je da ga nikada ni ne objave! Pojeli su oni odavno i "pitu i tepsiju"!
[/quote]

HA,HA,nije ti ovo firmica sa 13 zaposlenika bez igdje ičega.igh ima milione m2-velika kopanica 1milionm2,te bravar 350000m2,Radeljević Dubrovnik,Šolta, zemljištva,hpetinu zgrad,projekatav vrijednih milijarde kuna-koje nemre nitko uzeti-sve je na stranici igh podložno provjeri[emo_smijesak][emo_smijesak]

FI je nebitno.5 ili 10 % gore ili dole.Svi znamo da se čeka Pelješki most a čak i najveći pesimisti moraju priznat da je most odabran već sad kao najbolja opcija u povezivanju juga zemlje,kako u interesu RH tako i u interesu EU jer su to i njene granice.Zatim,zna se čiji su idejni projekti već na stolu a i realno je za očekivat da most neće projektirat firme iz Pariza ili Madrida.Možda će sudjelovat u građenju ali u projektiranju neće.Zato se pozicije zauzimaju već duže vrijeme ,zato i cijena nije u opadanju.Pozitivno bi utjecala i objava kojeg poslića kao prije kad se je manipuliralo sa cijenom ali to je dokaz da je firma ozdravila od politike i od jedne od najvećih gospodarskih kriza koja je najviše pogodila građevinski sektor, te nakon uspiješno okončane PSN-e krenula zdravim putem.

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

Izvješće katastrofa. Pazite ovo. Imaju EBITDA zaradu od 18,9 mil kuna. Znači ne računam ni kamate ni ništa. I kako oni misle vratiti 500 mil kuna samo s tom zaradom? Od bruto poslovanja jedva pokriju plaće i materijalne troškove. A da ne govorim o plaćanju kamata. Kako je amortizacija u visini EBITDA-e to znači da održe imovinu u bar koliko toliko održivom stanju, moraju potrošiti tu zaradu na amortizaciju odnosno CAPEX. EBIT oko nule ili negativan. Sve ovo bez zbrajanja kamata. Troškove se može rezati do jedne granice, to je valjda svakom jasno. Mislim da su oni došli do te granice. Ili će morati ponovo smanjivati ljudstvo što će ponovo, zbog vrste posla kojom se IGH bavi, ponovo smanjiti prihod. I tako u krug. Ili će ovdje ići prodaja ili stečaj. Ugovoreni poslovi su 20% veći. Uzmete li da će i EBITDA sljedeće godine biti 20% veća, uz sve ostalo isto, dobijete još jednu godinu koja može pokriti samo amortizaciju. Jako jako loše. Još jednom ponavljam. Sve to bez plaćanja i lipe kamata. A još se i kamate moraju platiti. I sada više nema izvlačenja da je dug nastao od otpisa imovine. Ovo je dug iz redovnog poslovanja. Kapital sad čini 5% imovine. Još jedna godina i kapital potpuno nestaje. Ostaju samo dugovi

New Report

Close