IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo pogledah jučerašnje gostovanje prof. Jure Radića u Dnevniku 3 na hrt.hr.

Zanimljiv intervju, ne znam kako u pisanim medijima a niti ovdje na forumu nije napisano ono najbitnije barem što se IGH tiče:
– glavni (a zatim i izvedbeni) projekt raditi će se izgleda definitivno prema jednom od dva ponuđena idejna rješenja – dakle glavni projektant ostaje prof. Radić,
– štoviše, prijedlog je da se ne ide niti na novu građ. dozvolu, nego izmjenu i dopunu postojeće što bi ubzalo cijelu proceduru,
– Hrvatske ceste su dale nalog IGH da nastavi sa izradom projekta (vjerojatno isto idejnog rješenja) za pristupne ceste mostu – dakle ceste po Pelješcu,
– novi natječaj spominjan je samo u kontekstu gradnje mosta (što IGH ne radi to valjda svi znaju osim ovog voditelja Dnevnika) budući je ugovor o gradnji raskinut,
Inače, tko ne zna IGH je vršio i nadzor prilikom gradnje mosta, a taj ugovor koliko mi je poznato nikada nije raskinut…

http://www.dubrovackidnevnik.hr/hr/clanak/sef-igh-jure-radic-dobili-smo-nalog-da-nastavimo-s-radovima-na-pristupnim-cestama-za-peljeski-most.html

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


http://www.dubrovackidnevnik.hr/hr/clanak/sef-igh-jure-radic-dobili-smo-nalog-da-nastavimo-s-radovima-na-pristupnim-cestama-za-peljeski-most.html

kolega,normalno da se moraju završiti pristupne ceste,iszo kai most,ako se želi pokrenuti ove dolje dvije mega strateške investicije,a o kojima ovisi uspjeh ove vlade[emo_smijesak]

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CEwQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.dalmacijanews.com%2FBiznis%2FView%2Ftabid%2F73%2FID%2F123609%2FVicenco-Blagaic-potpisao-predugovor-s-bogatim-ulagacem-iz-Malezije-FOTO.aspx&ei=hnPgUuS5BqeZyQOXnIAw&usg=AFQjCNEgo7r_TVxmrvxsOFkH2fzFxoKtXA%5Bemo_smijesak%5D

…” dobili smo nalog da krenemo dalje s pristupnim cestama ” !!!! to ne laže čovjek …….ma stavljajte vi meni ovdje jedinice…ovo će proći …zaboravit ćete uskoro ove nivoe..crnjaci, katastrofičari ..[emo_palacg]

Već je i cijena od 130 kuna koju su pojedinci još mislili dodatno srušiti (spominjalo se 20 kuna) davno već zaboravljena.
Dolaze bolja vremena, nedvojbeno.
Stalno se pojavljuju neki novi i novi investitori, a bit će ih još i više.
Ovaj tip iz Malezije samo je preteća ostalih.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kad bi Sinišu Hajdaša Dončića pitali misli li da je njemačka kancelarka Angela Merkel iracionalna žena, čisto sumnjam da bi odgovorio potvrdno. Da ga, međutim, pitate zbog čega bi ona ili netko od financijskih gospodara Europe u ovome recesijskom momentu platio projekt koji nije ni na jednom strateškom europskom prometnom koridoru i ne podrazumijeva egzistencijalnu nužnost, ministar sigurno ne bi kazao da bi izgledan razlog mogao biti dobar izborni uspjeh Kukuriku koalicije.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/233948/Default.aspx

Pored situacije u državi kakva je… nevjerojatno koliko puta se ista prežvakana priča može plasirati narodu.

Most će se gradit to je sad skoro pa i definitivno sudeći po izjavama sa više strana jer je itekako od vitalne važnosti kako za HR tako i za EU.Isto tako se može zaključit logično tko bi trebao projektirat i sudjelovat u građenju.2+2=?

“To nije pitanje vjerovanja. Jedini naučni stav koji čovjek može o bilo čemu da zauzme, je pitanje da li je to istinito"

Pa šta bi trebalo biti čudno oko ovog mosta? to što želimo imati cjelovitost teritorija cijele države ? …koja to država stoji razlomljena kao naša zbog umotvorine druga Tita i davanja bosancima tog komadića ? -i koji se..sad blesavi novinar čudi …taj most je već trebalo napravit prije 20 godina ….kad se po
skandinaviji grade nebuloze kroz more onda je to ok-..to je strateški ..za EU ..e pa drugovi ..ako hrvatska pa i CG .žele promovirati turizam i dalje kao jednu od najvažnijih grana ..most je nužnost i zbog toga također ….to su bar dva razloga ..i treba ga graditi ..i zaposliti naše firme ..i dati građevini malo vjetra u leđa …ne trebaju graditi stanove po 2000 eura kvadrat gdje nas banke i država deru ko mlade m….. ..ali ovakve kapitalne projekte treba !

Još jedan mali udarac prema IGHau….

Komora je ukinula obvezu skupljanja bodova- PO RAZREDIMA INŽENJERA, odnosno seminare u kojima je IGH s FAKSOM prednjačio osobito cjenom.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Most će se gradit to je sad skoro pa i definitivno sudeći po izjavama sa više strana jer je itekako od vitalne važnosti kako za HR tako i za EU.Isto tako se može zaključit logično tko bi trebao projektirat i sudjelovat u građenju.2+2=?

Jedno su tvoje želje, a drugo stvarnost. Ja ne znam tko će ga projektirat. Imam dionice IGH i to dosta, tako da bi mi to pasalo, all…

Gledam ove prekrasne gapove do 200: samo 30.000kn na prodaji, jeli radi itko danas na burzi? 🙂
25 184,99
9 185,00
5 189,00
39 189,99
20 193,98
10 193,99
27 194,00
3 197,00
10 198,00
30 199,50
1 200,00

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!


Gledam ove prekrasne gapove do 200: samo 30.000kn na prodaji, jeli radi itko danas na burzi? 🙂
25 184,99
9 185,00
5 189,00
39 189,99
20 193,98
10 193,99
27 194,00
3 197,00
10 198,00
30 199,50
1 200,00

Očito nitko. Ovi koji su vidjeli priliku ušli su ispod cca 150 kuna. Ovi što nisu vidjeli, čekaju da počne rasti, pa će onda i oni naknadno ulaziti. Ovo oko Pelješkog se mora rasplesti. Nadam se da se neće predugo čekati.
Uz to, uvijek postoji mogućnost da budemo iznenađeni objavom nekog novog ozbiljnijeg posla. Recimo u Rusiji. Mada ne nužno. Može i negdje drugdje. Nikada se ne zna što vrijeme nosi. Firma je sada na koljenima, ali dići će se.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close