IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/ekonomija/eib-s-80-milijuna-eura-kreditira-prosirenje-zracne-luke-zagreb

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

kreće ZLZ ..pa vi prodavajte za sitniš 🙂 …

lijepo sam vam jučer napisao pri cijeni od 190-200 kn: SELL on NEWS!
ovako će zaraditi samo trejderi, a vi ćete i dalje prosipati žuč što cijena pada i tješiti se da ste “dugoročni”

Čiča miča gotova je priča!

Rast je odrađen i to je to.
Tko je iskoristio svaka čast, tko nije nije.

Goriva vise nema.

ZLZ I PSN su uračunate u cijenu.
Bez novih vijesti ovo ima samo jedan smjer. PREMA DOLE

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD

Stižu vjerovničke dionice, a vrata za bijeg vrlo uska, ovaj put ide ovo i mnogo dublje. Ja sam jučer Bogu hvala sve istovario u neracionalnom stampedu.

i meni je bilo čudno što je netko jućer široke ruke prodavao na 160 kuna ako se ne varam i priko 1300 komada, a zatim to odletilo preko 200
bit će zanimljivo na skdd 😉

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Od jučer, u ovoj firmi je potpuno nova situacija. Daleko povoljnija. Ono najgore je maknuto s dnevnog reda. Cijena dionice će to s vremenom pozitivno i varolizirati.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Pa dovoljno je bilo vidjeti kretanje cijene nakon prihvaćanja PSN na ročištu 6.9….. Iste pjesme se pjevaju….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



igra napucavanja cijene još jučer je završila, a sad – tko se nije skrio, magarac je bio [emo_smijesak]

ako se Juri ostvari sve što je sinoć naveo (kao što znamo da mu ne ide sve po planu) moglo bi biti i magarac bio tko je to kupio
[/quote]
Kad se Jure pojavi na TV-u to automatski znači novi pad cijene. Slušao sam i ja što je govorio. Njegov govor me podsjećao na onaj pred veliki pad cijene dionice kada je obećavao gradnju autoputa u Crnoj Gori. Dionica potom napucana na 4000 kuna, a onda strmoglavljena na sadašnju razinu, ali to još nije kraj. Svako javljanje Jurino – novi pad! Bolje da ćuti i pokrije se ušima i objasni gdje su mu one nekretnine što ih je “oteo” od IGH-a.





Gdje je branitelj koji kaže da će se dugovi oprostiti.

Pored toga, postigli smo i predstečajnu nagodbu koja je specifična po tome što se ništa od glavnice ne otpisuje. Platit ćemo cijeli iznos našeg duga i Poreznoj upravi i našim kooperantima na predviđeni način, obročno u pet godina", ističe on.

Prema Radiću, Institut IGH dospio je u financijske poteškoće zbog velikih kredita koji su bili vezani za investicijske projekte, a prema nagodbi taj dio obveza biti će zajednički rješavan 'korak po korak' tako što će banke i IGH-a prodavati nekretnine iz kojih će se vraćati krediti tijekom sljedećih pet godina.

Šta sam ja govorio? Ništa neće ostati IGH-u. Kapital je onda lopina koliko?

Fučkaš kapital, p/b i ostala sr…
IGH bi trebala postati visokoprofitabilna konzultantsko-projektantska tvrtka kao što je i uvijek bila, dok nije zapala u probleme kroz kreditiranje bespotrebnih investicija.
Znate li vi kolike su marže u konzultantsko-projektantskim uslugama (uključivo nadzor i ispitivanja), a kolike u građenju? IGH nema nikakvih dodirnih točaka s hrvatskom građevinskom operativom koja teško više išta radi s "plusom". Ovdje bi EBITDA marža trebala vrlo skoro biti 20% kao prije 4-5 godina. Naravno uz uvjet nekakvog normalnog vođenja tvrtke, koje bi od sada ipak trebalo biti pod povećalom najvećeg vjerovnika (ZABE).
[/quote]
Ma upravo to. U potpunosti se slažem. Kakva imovina. Nego su lopina i branitelj ovdje cijelo vrijeme nabrajali P/B kao važan pokazatelj. Imovina ne mora imati nikakvo značenje za pozitivno i dobro poslovanje. Problem koji ovdje i dalje postoji je dokapitalizacija koja će dalje razrijediti dobit i koja će i uz EBITDA maržu od 20% ostati vrlo niska. Povrat dioničarima neće biti gotovo nikakav. Kako će IGH plivati s velikim zvjerkama sad tek treba vidjeti. Po meni teško. s juretom na čelu još teže
[/quote]

cijena 180,dokapitalizacije po 400 novih 160 tisuća dionica ,ukupno nešto preko
400 tis dionica.Pa IGH je netipičan primjer dokapitalizacije sa velikom nonimnalom
bez denominacije.INDG je bila još škrtija u štampanju novih dionica!!!!IGH nije DLKV,tamo će biti 25 mil dionica,tako da će dioničarima po dionici biti ništa
dobiti .DLKV na 20 je skuplji od IGH na 200.

U IGH će teći med i mlijeko.
[/quote]
Kolega lopina, sa tom matematikom možeš odmah u stečaj, skupa sa Jurom!

Sudovi će češljati izglasano pred Finom, ako nije zakonito, ništa od nagodbe

Nekoliko dobrih vijesti, vezano uz ovu dionicu
1.http://www.poslovni.hr/hrvatska/konzorcij-zaic-rijesio-financiranje-krece-izgradnja-novog-terminala-na-plesu-258630
2.http://zse.hr/default.aspx?id=48647
3.Qatarska delegacija danas kod Josipovića o mogućnosti rada naših građevinskih firmi u Qataru

vid'la žaba...

New Report

Close