IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Link još jednom http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Y7n8WgC0kxDaI5qQfDDtdQ==.pdf
Treba maknuti tocku s kraja linka ako je nisi primjetio

Ma ja razumijem i daytradere i sve ali iznošenjem neistina samo me poticete na pisanje. Pa netko objavi da igh ima 1,7 milijardi obveza, a branitelj kaže da nije istina. Kako nije. Može se naći u dve sekunde. I onda nabraja koliko imovine ima. Znači dugovova nema, a imovine ima? A to piše na njihovoj stranci. Ima još puno stvari. Pa jel mislite da je meni palo na pamet ući u dioki? Nema mi to smisla. Jer svi govore mogao sam kupiti dioki na recimo 6 kn. Onda kad je krenuo prema 4 svi su izašli. Nitko nije od 6 ostao do 20kn. Jer je strah vrag. A tako se dionice ne kupuju. Kad znaš da nešto vrijedi onda te pad cijene ne dira.


Ma ja razumijem i daytradere i sve ali iznošenjem neistina samo me poticete na pisanje. Pa netko objavi da igh ima 1,7 milijardi obveza, a branitelj kaže da nije istina. Kako nije. Može se naći u dve sekunde. I onda nabraja koliko imovine ima. Znači dugovova nema, a imovine ima? A to piše na njihovoj stranci. Ima još puno stvari. Pa jel mislite da je meni palo na pamet ući u dioki? Nema mi to smisla. Jer svi govore mogao sam kupiti dioki na recimo 6 kn. Onda kad je krenuo prema 4 svi su izašli. Nitko nije od 6 ostao do 20kn. Jer je strah vrag. A tako se dionice ne kupuju. Kad znaš da nešto vrijedi onda te pad cijene ne dira.

Kad netko spominje nekakve cifre na totalno paušalan način-sve mi je jasno-kao da mi ostali neznamo čitati-doljni podaci su sa fine-igh

bilančne obveze
dug prema bankama 316,1 milion
dug prema dobavlj.,radnicima,državi,honorari,pove.društva 142,8 miliona
vanbilančne obveze
SVE OSTALO SU SUDUŽNIŠTVA SA BANKAMA KOJE SU U ISTIM TIM PROJEKTIMA
i da,IGH ima za svaku kunu duga prema svima pokriće u nekretninama,zemljištima i projektima i još bu masno ostalo kad se dio proda,a cilj psn to i je,tj.da se smanji trenutni godišnji trošak na kamate od cca 60 miliona kuna ,koji igh već godinama plaća bankama uz nebulozne kamate od cca 9%.[emo_smijesak]

Ako je to tako kako pričaš, predstečajna nije ni potrebna.
Jednostavno prodaju nekretnine i projekte koji nisu osnovni biznis, vrate dug i još im ostane.

Problem je i nastao, i sad je, što ne mogu prodati ili mogu prodati po bagatelnim cijenama i debelim minusom.

I ide predstečajna, minuse pokrivaju dobavljači i postojeći dioničari jeftinom dokapitalizacijom. Banke se ne odriču gotovo ništa.

Sami sebi proturiječite. Pa pogledajte šta ste napisali: “SVE OSTALO SU SUDUŽNIŠTVA”. Šta sudužništvo nije dug? Ako si ti nekome jamac i taj ne plaća jesi ti onda dužan ili ne? To nije tvoj dug, ali si svejedno dužan (a ovjde je i igh direktno dužan jer su u nekim projektima u vlasništu preko 50%). Pa u Sportskom gradu Split imaju 40%. To je čistih 400 mil kuna duga od milijardu koliki je ukupan dug). Nisu oni stavili u PSN-u da su dužni milijardu za sudužništvo u sportskom gradu. Neće to sudužništvo nestati preko noći. Pogotovo ako se ima imovine preko koje se može namiriti. Pa sjećam se kad ste pričali da je super da je njihova geotehnika-inžinjering otišla u stečaj jer se tako rješava nepotrebnih utega, a niste pitali gdje je nestalo 50 mil kuna plaćenih za nju? Takvog nestajanja novca je bezbroj u IGH-u. Koliko vama treba da shvatite gdje ste uložili novce? Stavljate linkove nepostojećih projekata i tvrdite da su to činjenice. Još bolje stavljate linkove s njihove službene stranice. Pa opće poznato je koliko oni mogu izmišljati. Nebulozne kamate od 9%? Pa ja takvoj kompaniji ne bi dao kamatu ispod 70 ili 80% plus cijelokupni zalog na svu imovinu. Recite mi jedan projekt kojim se igh može pohvaliti? Jedan. Možda most na Maslenici koji je zatvoren 90% vremena, a za koji je jure rekao da je jedinstven u svijetu jer nikad neće biti zatvoren? Toliko o stručnosti. Pametnom dosta

Okrenuo se trend na DLKV- dionica od lovca posta lovina pa tko želi neka izvoli, a vidim po jutarnjem šablonu da će tako biti i ovdje. Ne kužim zakulisne igre ali jedno znam steljiva za daljnje zatiranje dionice nema ili je pri kraju. Kupio sam 50 komada i mislim samo dokupljivati jer močvara se bistri.

Odbijanac je očito gotov
Sada možemo dalje po planu

I ako nekim slučajem prođe psn to ce biti odbijanac za pametne
Pametni ce zauvijek napustiti ovu dionicu ili barem dok se ne nađe poslovi i nova uprava

Do tada, drukerima zelim sretan bozic i novu godinu

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD


Sami sebi proturiječite. Pa pogledajte šta ste napisali: "SVE OSTALO SU SUDUŽNIŠTVA". Šta sudužništvo nije dug? Ako si ti nekome jamac i taj ne plaća jesi ti onda dužan ili ne? To nije tvoj dug, ali si svejedno dužan (a ovjde je i igh direktno dužan jer su u nekim projektima u vlasništu preko 50%). Pa u Sportskom gradu Split imaju 40%. To je čistih 400 mil kuna duga od milijardu koliki je ukupan dug). Nisu oni stavili u PSN-u da su dužni milijardu za sudužništvo u sportskom gradu. Neće to sudužništvo nestati preko noći. Pogotovo ako se ima imovine preko koje se može namiriti. Pa sjećam se kad ste pričali da je super da je njihova geotehnika-inžinjering otišla u stečaj jer se tako rješava nepotrebnih utega, a niste pitali gdje je nestalo 50 mil kuna plaćenih za nju? Takvog nestajanja novca je bezbroj u IGH-u. Koliko vama treba da shvatite gdje ste uložili novce? Stavljate linkove nepostojećih projekata i tvrdite da su to činjenice. Još bolje stavljate linkove s njihove službene stranice. Pa opće poznato je koliko oni mogu izmišljati. Nebulozne kamate od 9%? Pa ja takvoj kompaniji ne bi dao kamatu ispod 70 ili 80% plus cijelokupni zalog na svu imovinu. Recite mi jedan projekt kojim se igh može pohvaliti? Jedan. Možda most na Maslenici koji je zatvoren 90% vremena, a za koji je jure rekao da je jedinstven u svijetu jer nikad neće biti zatvoren? Toliko o stručnosti. Pametnom dosta

Kao prvo,kad nekom replicirate na post,onda je taj isti pošteno i moralno uključiti u odgovor-ali očito istina smeta.Kao drugo ,geotehnika je prošla psn na fini i čeka sudsko ročište-iako je igh otpisao komplet investiciju na istu u fi za 2012,kao i još napravio vrijednosnog usklađenja za cca 400 miliona kuna-na isto ste se naslađivali mjesecima-sve to se u bilanci vodi 0-koliko će sve to vrijediti kad sve psn završe izračunajte.
Kamate vi nemožete nikome propisivati,jer nemate kapital za posuditi,a kaj se tiče Maslenice-idem godišnje preko nje min 10-15 puta,nikad nije bila zatvorena-inače se u Americi ruše cijela naselja i gradovi kad vjetar zapuše cca 180 km/h,na maslenici puše i 220-inače uz most na maslenici se trenutno gradi -završava,najduži most u Hrvatskoj,onaj na Dravi,a projekrirao ga je IGH-uostalom po kojim cestama,i kroz koje tunele se vozite po Hrvatskoj,da neznate da je uglavnom u svakoj sudjelovao igh-sve reference od igh-a imate na stranici igh,kao i američku nagradu za projekt autoceste Kosovo sa Bechtelom.Ima togo još puno,srećom ljudi nisu nepismeni pa znaju čitati[emo_smijesak]

ps-da li znate,npr. da nijedan komad betona,za bilo koju zahtijevniju građ.konstrukciju nemože biti ugrađen da ga igh ne ispita i certificira u svom labosu-uostalom 25 % prihoda ostvaruju iz lab.ispitivanja i certificiranja[emo_smijesak]-ipak za takve spoznaje potrebno je i stručno znanje

Ma kome vi spominjete “projekt autoceste Kosovo sa Bechtelom”. Ponovo malipulirate i već sam naveo da je na tom projektu radilo 11 timova iz cijele Europe. Evo rezultata koje sam već naveo, ali vi ponovo izvrćete (što jedino znate): http://www.youtube.com/watch?v=h-on6KZ2BI8 na 13.27 imate dobitnike. IGH se niti ne spominje. I na Krku puše kao na Maslenici pa se ja vozim 100 put godišnje i manje je zatvoren od Maslenice. Valjda zato što ga nije projektirao jure.
Firma kad se bude transformirala će raditi osnovnu djelatnost, a to je nadzor. Koja je tu dodatna vrijednost za dioničare? To je kao što DDJH vari za Patriju. Šta mislite zašto DDJH nikad ništa ne zaradi iako ima prihode preko 1 milijardu kuna? Jer samo vare. Nema dodatne vrijednosti. Imali oni 5 milijardi ili 500 mil kuna prihoda uvijek će imati dobit oko nule. Kad se plate radnici to je to. Kao i igh. Kako oni misle vratiti 550 mil kuna iz buduće dobiti? To valjda samo vi i oni znaju. Držite se vi HT-a.


Ma kome vi spominjete "projekt autoceste Kosovo sa Bechtelom". Ponovo malipulirate i već sam naveo da je na tom projektu radilo 11 timova iz cijele Europe. Evo rezultata koje sam već naveo, ali vi ponovo izvrćete (što jedino znate): http://www.youtube.com/watch?v=h-on6KZ2BI8 na 13.27 imate dobitnike. IGH se niti ne spominje. I na Krku puše kao na Maslenici pa se ja vozim 100 put godišnje i manje je zatvoren od Maslenice. Valjda zato što ga nije projektirao jure.
Firma kad se bude transformirala će raditi osnovnu djelatnost, a to je nadzor. Koja je tu dodatna vrijednost za dioničare? To je kao što DDJH vari za Patriju. Šta mislite zašto DDJH nikad ništa ne zaradi iako ima prihode preko 1 milijardu kuna? Jer samo vare. Nema dodatne vrijednosti. Imali oni 5 milijardi ili 500 mil kuna prihoda uvijek će imati dobit oko nule. Kad se plate radnici to je to. Kao i igh. Kako oni misle vratiti 550 mil kuna iz buduće dobiti? To valjda samo vi i oni znaju. Držite se vi HT-a.

Vi više niste ni smiješni-na ovoj istoj stranici sam vam napisao da je jadno i nemoralno replicirati na tuđi post,a niste u stanju uključiti u svoj-usporedba Krka i Maslenice je smiješna-bar za stručnjaka.
Imate link za nagradu sa youtube-pa tam se djeca igraju sa p……[emo_smijesak]-inače nagrada se dodjeljuje u par desetaka kategorija-svi to znaju pročitati-igh je dobio u kategoriji autocesta-istina slijedi-osim na ovoj stranici imate i u svim relevantnim HR medijima,kao i na poslovnom-tražilica

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDoQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.igh.hr%2Fnovosti.asp%3FnID%3D85&ei=rj2PUp_yAeKM4AS-roBA&usg=AFQjCNEA6ho0-UktjBK5VvbKFLIEVice2w

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.seebiz.eu%2Figh-ov-projekt-autocesta-kosovo-dobitnik-prestizne-nagrade%2Far-66046%2F&ei=rj2PUp_yAeKM4AS-roBA&usg=AFQjCNGy-x7eMIKJURzD4aBETtmm1r8SOQ

………imate toga još na tražilici-kaj svi lažu[emo_smijesak]

Kojih neistinitih 550 miliona spominjete-to je zato kaj manipulirate-imate na stranici prije, moj post,sa fine skinuti podaci do kune,koji se bojite staviti u odgovor,zato kaj znate da je istina,jadno,a ovo kaj volite na ovoj stranici reklamirati,tj ono [emo_smijesak] kaj kupujete-ostavite za te druge stranice-ja pišem na stranici ,o firmi koju imam


Ma kome vi spominjete "projekt autoceste Kosovo sa Bechtelom". Ponovo malipulirate i već sam naveo da je na tom projektu radilo 11 timova iz cijele Europe. Evo rezultata koje sam već naveo, ali vi ponovo izvrćete (što jedino znate): http://www.youtube.com/watch?v=h-on6KZ2BI8 na 13.27 imate dobitnike. IGH se niti ne spominje. I na Krku puše kao na Maslenici pa se ja vozim 100 put godišnje i manje je zatvoren od Maslenice. Valjda zato što ga nije projektirao jure.
Firma kad se bude transformirala će raditi osnovnu djelatnost, a to je nadzor. Koja je tu dodatna vrijednost za dioničare? To je kao što DDJH vari za Patriju. Šta mislite zašto DDJH nikad ništa ne zaradi iako ima prihode preko 1 milijardu kuna? Jer samo vare. Nema dodatne vrijednosti. Imali oni 5 milijardi ili 500 mil kuna prihoda uvijek će imati dobit oko nule. Kad se plate radnici to je to. Kao i igh. Kako oni misle vratiti 550 mil kuna iz buduće dobiti? To valjda samo vi i oni znaju. Držite se vi HT-a.

Kad spominjete vaše izmišljotine evo vam istine sa fime-psn

Kad netko spominje nekakve cifre na totalno paušalan način-sve mi je jasno-kao da mi ostali neznamo čitati-doljni podaci su sa fine-igh

bilančne obveze
dug prema bankama 316,1 milion
dug prema dobavlj.,radnicima,državi,honorari,pove.društva 142,8 miliona
vanbilančne obveze
SVE OSTALO SU SUDUŽNIŠTVA SA BANKAMA KOJE SU U ISTIM TIM PROJEKTIMA
i da,IGH ima za svaku kunu duga prema svima pokriće u nekretninama,zemljištima i projektima i još bu masno ostalo kad se dio proda,a cilj psn to i je,tj.da se smanji trenutni godišnji trošak na kamate od cca 60 miliona kuna ,koji igh već godinama plaća bankama uz nebulozne kamate od cca 9%.

ps -dug prema bankama od 316,1 miliona kuna se vraća uglavnom jednokratnom isplatom od prodaja manjeg dijela nekretnina-mislim da je za to dosta 100% projekta Radeljević-cca 55 000 m2 prostora-Dubrovnik-sve je čisto bez hipoteke,koliko je 1m2 u Dubrovniku svi znamo-sve drugo je sića za igh,sudužništva preuzimaju banke-Ban i Gradski podrum je 750 miliona-taj udio su pristali uzet u psn i to im treba dati,a split se rješava preko tvrtke Sportski grad tpn ,u kojoj igh ima 40% vlasništva,konstruktor45%,a dalekovod 15%,a još bu puno ostalo u zemljištima(samo velika kopanica ima 1 milion m2,zemljištve za TE brvar 350 000m2-sve bez hipoteka i obveza),nekretninama i projektima-ZSE-IGH-kome smeta,žao mi je[emo_smijesak]

čudi me kako igh nije uzeo komad kolača od legalizacije objekata s obzirom da ima 800 arhitekata i geodeta
jednostavnom računicom od 850000 i minimalnih 3000 kuna ispada
2 550 000 000 da dobro ste vidjeli 2,5 milijardi kuna bez pdv jer je oslobodeno

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close