IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@alias,
jel to umjesto “Dobro jutro!”? Hahahahahaha

A dobro si reko, al tako je već godinu dana od kad ja pratim. Al pretpostavimo da ipak ljudi prepoznaju prave činjenice od laži, manipulacija i “smajlica”…

Dovoljno je pogledati samo stare postove od “branitelja” i onoga drugoga sa 10-ak imena i sve je jasno. Promjenilo se ništa nije osim nešto sitno cijena. Par lipa, čini mi se…. Al to im je najbolje ogledalo, najbolja ocjena!

Zato samo, kako bi reko “branitelj”: [emo_smijesak]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Svi sve znaju, nitko ništa ne zna -tako mi se paraju komentari na ovoj dionici.
Pitam se, da li se radi o mom mazohizmu,optimizmu ili sam se zaljubila u Juru,ali obožavam udarati po bidu Igh,i unatoč želji mnogih da kupe ovu dionicu po 50kn,priklanjam se nadi onih koji smatraju da ce IGH isplivati iz posl.problema i zasjati starim sjajem-A ZAŠTO NE??????

Mala škola googlanja (za velike “investitore”, “branitelje” i stradalnike tržišta kapitala):
BID=ponuditi, licitirati = ponuditi određeni iznos za dionicu
ASK=pitati,tražiti =tražiti određeni novac za dionicu

Onaj tko hoće PRODATI dionicu staviti će ju na ASK, tj. tražiti će određenu svotu za nju ili će “UDARITI PO BIDU”, tj. prihvatiti određenu već ponuđenu cifru.

Onaj tko hoće KUPITI dionicu staviti će svoju ponudu na BID, tj. ponuditi će određenu cifru za nju ili će “UDARITI PO ASKU”, tj. prihvatiti ponuđenu dionicu po određenoj cijeni.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


priklanjam se nadi onih koji smatraju da ce IGH isplivati iz posl.problema i zasjati starim sjajem-A ZAŠTO NE??????

Da, zašto ne!! Pa to bi bilo izvrsno!!!! To bi svi željeli!

P.S. prije gubljenja novaca, naučite neke osnove, može vam pomoći! [emo_namigusa]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



FI objavljeno, prometa nema. Reakcije nikakve. Stampeda nikakvog. Jedina je promjena da se bid podebljao skoro na duplo od jučer. Gole činjenice.
Kiki-rikiji razočarani.

Nakon najgoreg izvješća na zagrebačkoj burzi vi i dalje tvrdite da ne postoje nikakve činjenice i razlozi za prodaju ove dionice???? Da li vas 3 ili 4 tu uopće zna što je financijsko izvješće i kako se čita???? Pitam vas ozbiljno. Pa u njemu vam sve piše. Sad će branitelj reći da nema nikakvih činjenica niti linkova. Evo oboje u jednom: http://zse.hr/UserDocsImages/financ/IGH-fin2013-3Q-NotREV-K-HR.pdf To vama stvarno lici na dobro???? Evo šta sam ja još primjetio. Igh je rekao da ima posla preko glave tj više od 500 mil ugovorenih poslova, a da novi tek trebaju doci. Kako to da su onda od 1.1.2013, kada su imali 900 zaposlenika pali na 820 u samo 9 mjeseci. Znaci pad od 10%. Ako imas hrpu posla šta onda ne zapošljavaš nove ljude, a ne da im daješ otkaze? Kako će odraditi sav taj višak posla koji imaju? Da to nije jure radic rekao (o hrpi ugovorenih poslova) mozda bi me još i mogao zavarati. Ovako teško. A možda su ti ljudi sami otišli. Opet se pitam zašto. KOLIKO VAS 3. ILI 4. MISLITE OVDJE NAVLAČITI LJUDE? ŠTA VAS NIJE SRAM. JEL IMATE IMALO OBRAZA???
[/quote]

HA,HA,HA-kao prvo,vidim da ni na dane blagdana nemožete bez ove firme mirno spavati,a kao drugo vi bi se mogli sramiti jer ljude direktno nagovarate na prodaju-ja nikad na nijednoj dionici nisam nekom poručivao da kupe ili prodaju-to smatram najnižim oblikom komunikacije,ako tak nekaj nađete stavite na forum,ili se prestanite blamirati-ova firma ima 4870 dioničara,pa bi svima mogli poslati poštom nagovora ,a mene tak i tak nebute nagovorili-ja bum vam prodal kad dođemo na cca 4000 kuna-vremena imam,iako mislim da nebu dugo trebalo[emo_smijesak].

Kaj se tiče fi,normalno da ga svi znamo pročitati i ono je po meni sve pet-konsolidirana operativna dobit 15.134.486,00 kuna,a trošak kamata je bio za prvih devet mjeseci 47.252.974,00 kuna i od tuda minus u bilanci-kaj vam tu nije jasno.Kaj se tiče smanjenja broja ljudi,da ste čitali papire iz psn,a i od prije planove optimalizacije ,sve bi vam bilo jasno-sve prema planu i programu-npr HT vam je smanjil broj ljudi sa 11500 na 5500 ljudi.Sve te debele kamate ,koje igh plaća godinama,na godišnjoj bazi cca 60 miliona,će uskoro biti drastično smanjene završetkom skorog sudskog blagoslova psn,a to i je ono kaj vas i ostale svrbi.Tu inače ljudi koji neznaju uopće sa čim se igh bavi,pišu mjesecima da igh nema posla-pa odkuda im poslovni prihod za devet mjeseci 227 miliona kuna,a vidi vraga na zse nema objava posla-inače se igh bavi i lab.ispitivanjem,certificiranjem,a na drugim poslovima su uglavnom pod izvođači,te to nisu u obvezi stavljati na zse,a i lijepo vam piše da na dan izviješća imaju ugovorenih i nerealiziranih poslova 455 miliona kuna.[emo_smijesak]

Sve kaj sam napisao je u izviješću i svi si to mogu pročitati ,tak da nemorate misliti da su ljudi nepismeni,pa ne vide cilj vašeg pisanja-prozirno[emo_smijesak]



FI objavljeno, prometa nema. Reakcije nikakve. Stampeda nikakvog. Jedina je promjena da se bid podebljao skoro na duplo od jučer. Gole činjenice.
Kiki-rikiji razočarani.

Nakon najgoreg izvješća na zagrebačkoj burzi vi i dalje tvrdite da ne postoje nikakve činjenice i razlozi za prodaju ove dionice???? Da li vas 3 ili 4 tu uopće zna što je financijsko izvješće i kako se čita???? Pitam vas ozbiljno. Pa u njemu vam sve piše. Sad će branitelj reći da nema nikakvih činjenica niti linkova. Evo oboje u jednom: http://zse.hr/UserDocsImages/financ/IGH-fin2013-3Q-NotREV-K-HR.pdf To vama stvarno lici na dobro???? Evo šta sam ja još primjetio. Igh je rekao da ima posla preko glave tj više od 500 mil ugovorenih poslova, a da novi tek trebaju doci. Kako to da su onda od 1.1.2013, kada su imali 900 zaposlenika pali na 820 u samo 9 mjeseci. Znaci pad od 10%. Ako imas hrpu posla šta onda ne zapošljavaš nove ljude, a ne da im daješ otkaze? Kako će odraditi sav taj višak posla koji imaju? Da to nije jure radic rekao (o hrpi ugovorenih poslova) mozda bi me još i mogao zavarati. Ovako teško. A možda su ti ljudi sami otišli. Opet se pitam zašto. KOLIKO VAS 3. ILI 4. MISLITE OVDJE NAVLAČITI LJUDE? ŠTA VAS NIJE SRAM. JEL IMATE IMALO OBRAZA???
[/quote]
Alias,pogledaj se u ogledalo,i vidjet ćeš da ti je nos duži od Pinokiovog.
Napomena:Što višr lažeš nos je duži.

O ćemu vi.O izvješću.Pa to je nebitno ,rekao bih nevažeće,osim u dijelu
kvartalnih prihoda.
66 mil kvartalno,na godišnjem nivou cca 270 mil,za firmu u ovakvim problemima ,
blokadu računa,PSN ..Ako PSN prođe slijedeće godine bi trebalo biti i više,ako
se počne uredno poslovati.
Tih mizernih 270 mil kn godišnjih prihoda vrijedi barem 135 mil kn. MCAP,a sada se trži na četvrtinu te vrijednosti tj cca 48 mil kn.
Valjda je jasno da će predviđenim dokapitalizacijama kroz SWAP i dokapitalizaciju i otpise bilančna situacija biti povoljnija i da bi samim time
i poslovni prihodi trebali rasti.To bi bilo normalno i očekivano.Naravno i broj dionica ide na preko 400 tisuća.
Ako se kladite da će PSN proći imate i drugu bilancu,poduzeća koje ima šanse da dugoročno opstane,sa realnim očekivanjima od cca 400 do 500 mil kuna prihoda,što
bi u toj bilančno zdravoj firmi trebalo biti nagrađeno kroz rast MCAP na 200 do
250 mil kn.I tada će sadašnji kupci ostvariti veliku zaradu.
Ili možda neće,ako PSN ne prođe,jer će stečajna bilanca biti lošija od ove FI1Q2113.Dakle,ni u tom slućaju neće biti važeća već će biti lošija od ove.

Ovoliko žući,na osnovu krivih predpostavki,jer ova bilanca je kriva prepostavka.
Ona ne postoji,jer u IGH nakon PSN izvjesno dobro poslovanje s dobiti
za sadašnje kupce med i mlijeko,ali i stečaj ako PSN ne prođe.

Ili opa ili tropa,i zato se nije mudro previše izlagati ni jednoj dionici iz PSN,maksimalno 5% kapitala u jednoj,jer je sindrom DIOKI uvijek moguć,ali i veliki pozitivan pomak.
U očekivanju SWAPA neću biti dugoročn.Trejdanje nije zabranjeno!!!!!

trenuti nick allas izjavljuje sa kojim kapitalom raspolaže -samo navodno-i nas uči[emo_smijesak]-ne zanima ga ova dionica-ima znanje o fi iz dvije skripte,a teško mu je uklopiti u igh,piše o IGH-u i na stranicama koje nisu za to,iako ima ovaj forum-tam mu nebu nitko odgovoril-pa valjda zato

Moram priznati da sam i ja nekad znao kupiti bisera tipa igh ili dionice koje zdušno zagovara kolega lopina, ali to mogu pripisati potpunom ne poznavanju dionica u ono vrijeme. Jer ja sam ušao na tržište negdje sredinom 2006. Prvo sam držao u fondu 100.000kn i tu sam negdje zaradio 30 ili 40% u pbz equity-ju 2007 godine. Onda sam počeo sam ulagati i mogu reci da nisam bio nešto pretjerano uspješan. iako sam bio loš ni tada mi nije palo napamet kupiti igh. ukupno sam onda bio negdje u gubitku na tih 100.000kn dionica mislim 4 ili 5.000kn. tad sam morao izaći jer sam trebao uložiti u nešto drugo. ispalo je da sam se izvukao jer su burze nekoliko mjeseci nakon toga počele padati kao lude. ali od onda sam puno toga naucio i mogu reci da ni danas ne bi nikada uložio u igh. eto. pozdrav

Jad,jad i bijeda[emo_smijesak]-evo vašeg i našeg spasitelja[emo_smijesak]

forum best …

Pofuk. Pogledaj igh. Ali prvo nek ti lopina izračuna njegov najvažniji pokazatelj P/B. Ili onaj još intuitivniji pokazatelj P/B x P/E, kojeg je nadam se lopina patentirao kako mu ga ne bi otele multinacionalne korporacije, hedge fondovi pa cak ni sam Warren, kako ga od milja još zove lopina.

Moje mišljenje je slijedeće:
Menadžment i Uprava igh su isti doveli u vrlo nezgodno stanje jer jednostavno nemaju iskustvo i znanje funkcionirati u kapitalizmu i to je to. Što se to prije shvati bit će lakše svima.
Da je drugačiji Institut Igh bi projektirao diljem svijeta baš kao što su i nekada najavljivali.
Čak su doveli gosp.iz Rusije u nadi da se tamo pogodi nešto posla, međutim ništa, jer realno je zapitati se tko će dati firmi IGH posao a ona u predstečajnoj (potencijalno stečajnoj) poziciji.
PITANJE; Gdje su i da li su ikada objavljena ona dva posla iz Rusije što su novinskom članku dan dva prije predstečajne nagodbe?
Da li je i to ista priča koju smo slušali bezbroj puta a glasi po meni SVE NEŠTO PA NIŠTA
ili kako novinari govore
http://www.business.hr/broj-584/svi-igh-ovi-propali-poslovi-stoljeca

http://www.ezadar.hr/clanak/businesshr-najveci-propali-poslovi-igh-i-jure-radica

Da bi izašli na svjetska tržišta potrebno je znanje i kapital a kako stvari stoje (vidljivo je iz rezultata poslovanja) upitno je obadvoje.Međutim naša r3ealnost i najvažnije a možda trenutno i jedino pravo tržište za institutu IGH je Hrvatska

Moje mišljenje kao dioničara igh da ukoliko ne dođe do promjene na vrhu tvrtke teško je pomisliti da će naša Uprava i menadžment uspjeti izvući ovu firmu koja figurativno govoreći “leži u blatu “i podignuti je barem figurativno “na koljena”.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Moje mišljenje je slijedeće:
Menadžment i Uprava igh su isti doveli u vrlo nezgodno stanje jer jednostavno nemaju iskustvo i znanje funkcionirati u kapitalizmu i to je to. Što se to prije shvati bit će lakše svima.
Da je drugačiji Institut Igh bi projektirao diljem svijeta baš kao što su i nekada najavljivali.
Čak su doveli gosp.iz Rusije u nadi da se tamo pogodi nešto posla, međutim ništa, jer realno je zapitati se tko će dati firmi IGH posao a ona u predstečajnoj (potencijalno stečajnoj) poziciji.
PITANJE; Gdje su i da li su ikada objavljena ona dva posla iz Rusije što su novinskom članku dan dva prije predstečajne nagodbe?
Da li je i to ista priča koju smo slušali bezbroj puta a glasi po meni SVE NEŠTO PA NIŠTA
ili kako novinari govore
http://www.business.hr/broj-584/svi-igh-ovi-propali-poslovi-stoljeca

http://www.ezadar.hr/clanak/businesshr-najveci-propali-poslovi-igh-i-jure-radica

Da bi izašli na svjetska tržišta potrebno je znanje i kapital a kako stvari stoje (vidljivo je iz rezultata poslovanja) upitno je obadvoje.Međutim naša r3ealnost i najvažnije a možda trenutno i jedino pravo tržište za institutu IGH je Hrvatska

Moje mišljenje kao dioničara igh da ukoliko ne dođe do promjene na vrhu tvrtke teško je pomisliti da će naša Uprava i menadžment uspjeti izvući ovu firmu koja figurativno govoreći "leži u blatu "i podignuti je barem figurativno "na koljena".

Kolaga,vaše mišljenje bi trebali podržati i sa par činjenica,a ne sa linkovima starim godinama,a i očito niste dioničar,nego se tako predstavljate-UPRAVA se drastično promijenila,a nove pojedinačne najveće vlasnike nije nitko doveo ,već su sami došli i uložili svojih 9 miliona eura-nađit HR firmu iz te branše,a i rijetkost je bilo gdje da su strani investitori uložili svoje novce,osim u banke .

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovni.hr%2Fburze%2Fuprava-igh-prosirena-na-pet-clanova-215886&ei=xth0Uof8PIiJ4ATtzoFI&usg=AFQjCNELhG0WCfoO8yOCpyo-eQeL3ZaAXA&bvm=bv.55819444,d.Yms

Samo g.MEZHIBOVSKI je uložio svoji 6 miliona eura za 60 000 dionica-pa to bi trebali znati-jure je zaposlenik igh -ima svoji 500 dionica koje je isto kupio po 760 kuna,vrhunski je stručnjak,nijedna kuna nije izgubljena,sve je u nekretninama-istina preveć toga su pokupovali,zato imaju kamate po 60 miliona kuna godišnje,ali pogledajte operativno poslovanje zadnjih deset godina-nema tu nikakvih minusa-zse-igh stranice-planom psn ,iako nije bila potrebna,već je dogovorena sa vjerovnicima tj.jedini pravi vjerovnik je zaba,koja je u svakom projektu zajedno sa igh,te je zato i podržala nagodbu na fini,još sudska odluka i to je to.

Kaj se tiče referenci u svijetu ,igh radi i sa američkim Bechtelom,te je dobio i nagradu za najbolji projekt-kosovo autoput,a kaj se tiče Rusije nekaj delaju i u Sočiju,malo autoputa-igh -stranice-čitajte,kaj je tak teško[emo_smijesak]

Inače,nikad mi nije bilo jasno zakaj tu tri,četri osobe gube svoje dragocijeno vrijeme,igh smrdi,ništa ne vrijedi,kupovali su ga isti ti po 10 000-12 000 kuna,izgubili novce jer su ga prodali možda po 3000-4000 kuna i sad nas naivnih 4870 dioničara pokušavaju naučiti pameti da im prodamo po ovoj mizeriji-samo labos igh vrijedi preko 100 miliona kuna,da ne nabrajam milione kvadrata zemljišta-od Dubrovnika do Slavonije i razno raznih projekata-svima preporučam čitati zse i igh stranice,a trenutna tržišna kap. kao vozni park igh-a[emo_smijesak]

Moje mišljenje je slijedeće:
Menadžment i Uprava igh su isti doveli u vrlo nezgodno stanje jer jednostavno nemaju iskustvo i znanje funkcionirati u kapitalizmu i to je to. Što se to prije shvati bit će lakše svima.
Da je drugačiji Institut Igh bi projektirao diljem svijeta baš kao što su i nekada najavljivali.
Čak su doveli gosp.iz Rusije u nadi da se tamo pogodi nešto posla, međutim ništa, jer realno je zapitati se tko će dati firmi IGH posao a ona u predstečajnoj (potencijalno stečajnoj) poziciji.
PITANJE; Gdje su i da li su ikada objavljena ona dva posla iz Rusije što su novinskom članku dan dva prije predstečajne nagodbe?
Da li je i to ista priča koju smo slušali bezbroj puta a glasi po meni SVE NEŠTO PA NIŠTA
ili kako novinari govore
http://www.business.hr/broj-584/svi-igh-ovi-propali-poslovi-stoljeca

http://www.ezadar.hr/clanak/businesshr-najveci-propali-poslovi-igh-i-jure-radica

Da bi izašli na svjetska tržišta potrebno je znanje i kapital a kako stvari stoje (vidljivo je iz rezultata poslovanja) upitno je obadvoje.Međutim naša r3ealnost i najvažnije a možda trenutno i jedino pravo tržište za institutu IGH je Hrvatska

Moje mišljenje kao dioničara igh da ukoliko ne dođe do promjene na vrhu tvrtke teško je pomisliti da će naša Uprava i menadžment uspjeti izvući ovu firmu koja figurativno govoreći "leži u blatu "i podignuti je barem figurativno "na koljena".


Prvi realist na igh-u. Hvala bogu.

@ Branitelj1991

Imate dionice IGH i HT-a i vi se predstavljate za vrsnog investitora. Ja se time ne bi hvalio. A za tog g.Meshibovskog, možda mu se ovo desi nakon ulaska u IGH: http://danas.net.hr/svijet/eike-batista-bio-je-jedan-od-deset-najbogatijih-ljudi-svijeta-danas-je-u-bankrotu


…Radnici sami izlaze iz tvrtke…

A sto bi ti da ih iznose na nosilima???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close