IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto četvrto. Ali kako da to objasnim nekome tko kupuje dionice igh-a? teško. tako da mi se ne da ni pokušavati

@ alias
Vidiš, ja mislim da svojim postovima baš nikoga nisi odgovorio od kupnje IGH. S obzirom da je trenutna situacija na cijeloj zse komatozna što se tiče likividnosti i prometa, tako je i na IGH. Vidi bid na VDKT, a firma radi s dobiti i jedna od rijetkih građevinara koja je koliko toliko rentabilna. Treba li tu bilo što više dodati, da ne kažem pametovati onako kako to ti znaš soleći nam svima pamet svojim “stručnim” mišljenjima koja nikoga ne zanimaju. Ako nemaš reći koju lijepu i dobru, onda nemoj niti lošu. Jer oni koji isključivo tako pišu govore više od sebi, nego o tome o čemu pišu.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Zaista je zanimljivo pitanje čemu tolika pisanija na IGH kojeg se ne misli kupiti niti u ludilu? To je zaista veliki upitnik. Pokušaj spašavanja zabludjelih ovaca koje kupuju tu dionicu? Nešto treće?

Ili četvrto?!
IGH je jedna od rijetkih dijonica koja ima manje od 4 slova u tickeru.
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


– Još držim uzde u rukama. Platili smo poreze, doprinose i još neke obveze i bit ćemo u redu. Nećemo ići u predstečajnu nagodbu jer smatramo da je to prevelik reputacijski rizik – kaže Valentić.

Tema intervjua je Valentićeva kompanija Niva d.d.

IGH očito nema problema s reputacijskim rizikom. On više nema reputacije. Interesantno je što se ovdje pojedinci ljute na one koji upozoravaju na precijenjenost i lošu situaciju. Prava adresa trebala bi im biti Uprava IGH; oni su tamo zaštićeni kao medvjedi. To mi je stvarno nejasno. Kako je to moguće? Može li mi to netko objasniti? Hvala.

Koja neva,koji Valentić?-tko je to,precijenjena ,ova dionica se nedavno tržila po 16 000 kuna,2008 g,4000 kuna 2009,prije 10 mjesecici 1200 kuna,kaj bi vi stalno nagovarali ljude koji su kupovali po tim cijenama ,a sigurno ih ima među trenutnih cca 4700 dioničara da vama prodaju po ovoj mizeriji.

inače firme koje nemaju reputaciju ne idu u vladu na razgovore i dogovore sa najvećom kineskom energetskom kompanijom[emo_smijesak]

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovni.hr%2Fhrvatska%2Fhrvatska-energetika-na-meti-diva-iz-kine-254572&ei=YztuUuzINebZ4ATf54GgDA&usg=AFQjCNElhDdgyg1px2y4s-b-4jMPrbCOPQ&bvm=bv.55123115,d.bGE

alias

pa pokušaj. forum i je mjesto za rasprave

@ randopph

Pa je mjesto za rasprave. Ali kako raspravljati s nekime tko izgubi 90% i još uvijek misli da je zapravo on u pravu. Već sam sto puta naveo da govorim protiv kupnje ove dionice od kad je cijena bila 4500kn. Od onda je dionica pala 99%. Croterm, branitelj, miaIII govore da nemam pojma o dionicama. Po mojoj računici sam ja u pravu. Oni govore da će dionica u budućnosti biti 7500kn. OK. Ali šta nije onda opet bolje da je ja recimo sada kupim po 130kn, nego oni onda po 1300kn naviše. 90% uštede. Mislim da je ja kupim sada po 130kn onda bi i ja za godinu dana imao 90% gubitka jer će se dionica vrtiti po cijeni diokija. Branitelj prica da igh ima zemljišta itd. Ma kome on to prodaje. Pa njihovi dugovi su 3x iznos cijelokupne imovine (ako ne i više). Kad netko bankrotira (bilo pravna ili fizička osoba) onda vam se svi dugovi oproste, ali vam se uzme i sve šta posjedujete. oni više nisu u vlasništvu ni kučeta ni mačeta. evo gledam FI od prvih 6 mj. ukupni preneseni gubitak im je pojeo svu do tad zarađenu dobit i u minusu su po toj stavci 220 mil kuna. Dobit u 6mj je 5 mil kuna. Ajmo staviti da je neto marža u građevini 5% (što je ogromno, ali neka). Oni sa svojim prihodom od 200mil kuna mogu godišnje zaraditi oko 10 mil čiste dobiti. Po zakonu ne smiju isplacivati dividendu dok nisu u plusu. Da s tom zaradom vracaju preneseni gubitak im treba 22 godine. Recimo da poduplaju obujam poslova na 450 mil kuna njima treba 11 godina da dodu do 0 (slovima: nule). Zašto bi itko normalan kupio dionicu u kojoj će zaglaviti na 11 godina kad ima hrpu dionica na kojima se može zaraditi. Pa se onda može vratiti u igh. Ako se išta promjeni. Ali neće. Kako se izvući iz gabule s istim ljudima koji su te u tu gabulu doveli. branitelj kaže da je ovo jedna od boljih dionica koje se bave ovim poslom u Europi. Nek mi nabroji jednu dionicu koju poznaje, a koja se bavi ovom vrstom posla. nema pojma. Kako će je onda usporediti s drugima? Pa koliko vama treba razloga da ne kupite ovu dionicu? koruptivna uprava koja krade i banke i dionicare. ma mogao bi pricati protiv nje danima

Vidim da mnogi blate ovu dionicu, priznajem ulazak na 200,gubitak,ali ne odustajem, meni se para ova dionica jako kvalitetna, imaju nešto što drugi nemaju, odnosno nemaju valjanu konkureciju i u budućnosti vidim pomak ka bolje.Sad je prilika za kupnju ili dokup,a oni koji su izgubili sve nade nek udaraju po asku-ali molim što niže to bolje..

alias

hvala na trudu, odmah potpisujem.nemam, niti je planiram skoro imati, ali pratim što se događa. od građevinaca imam viadukt, pomalo škicam hdel. ali je stvarno nevjerovatno koliko ljudima treba da progledaju, čitajući polemike na diokiju, dlkv, optimi i sl ostanem zaprepašten. daleko od toga da nema prilike za velike zarade uz dozu sreće, ali ne može se stalno pogađati. ja sam se opekao na validusu, od ovih nagodbi bježim ko vrag od tamjana. a da na forumima ima kojekakvih genijalaca i lumena. to znamo. i svi mislimo da smo u pravu. uz stotinu dobronamjernih postova upozorenja, ljudi i dalje kupuju vrlo problematične papire ne obazirujući se na savjete. kao da svjesno srljaju u baankrot. o atriježnjenje će biti vrlo bolno

Pa pogledajte samo ono što se vidi u bilanci. znaci bez ovih dodatnih i sakrivenih trokova od 1,7 milijardi kuna koje su naveli u PSN-u. Znaci igh ima ukupnu imovinu (aktivu) 857 mil kuna, a kapital im iznosi samo 113 mil kuna. Znaci da je i po toj stavci 90% imovine založeno u dugoročne i kratkoročne dugove. kako to vratiti s 5 mil kuna dobiti. Pa to je nešto slično nama kada mi Hrvati kupimo bembaru od 250 tisuća eura, a imamo plaću od 3000kn. Naravno uz bembaru si moram imati i stan u Zagrebu i vikendicu na moru. Kad tad banka uzme sve to nazad. Samo koja će banka sebi otpisati 1,7 milijardi kuna potraživanja? Rađe ću im odobriti PSN i smanjiti svoja potraživanja za 50 mil kuna, nego za sve to. Na kraju će banka iskazivati sebi i dalje dobit, a igh će kao biti spašen od stecaja. te price mogu prodavati samo na hrvatskom tržištu kapitala. Oni pametniji bi se zapitali

@alias

taj post u kojem spominješ banke ti se 100% briše. I malom Ivici je jasno da je situacija neodrživa ali gura se i dalje. Sve do defaulta kad ćemo morati sanirati i banke u stranom vlasništvu. Kako? Jednostavno država jamči uloge đtedišama do 100.000 eura.

Hvaljen Isus i Marija!

1. Ugovor s Bechtelom – 297 milijuna USD više od realne cijene (1999.)

Za gradnju 147 kilometara autoceste od Bosiljeva do čvora Sveti Rok, Hrvatska je američkoj tvrtki Bechtel platila 990 milijuna dolara, a ugovor je potpisan bez javnog natječaja. Jure Radić, koji je kao ministar obnove o tome potpisao ugovor, poslije je priznao da je ugovorena cijena oko 30 posto veća nego da se išlo na međunarodni natječaj. No, opravdanje je bila tadašnja želja da se preko Bechtela ostvare što bolji politički odnosi sa Sjedinjenim Državama.

http://www.jutarnji.hr/prava-istina-o-hac-u–opljackali-su-svaku-nasu-trecu-kunu-koju-smo-im-kroz-benzin-morali-platiti-za-ceste/1136032/

Lako mu je tuđe novce bacati u vjetar. Eto zašto pišem protiv

Pišem ja i protiv belja od 90kn i prodiv diokija na 20kn i protiv vupika sa 132kn i na atplu i na hotelskim kompanijama i na best buy-u i na vijaduktu itd. ovdje pišem čini se najviše jer vi najviše izvrcete činjenice i obmanjujete. kad prestanete lagati onda ću vas i ja prestati ispravljati. nije to teško za shvatiti. ja iskreno ne znam da li se vi ne razumjete u dionice ili vam je ovdje cilj samo manipulacija. kako imate igh i ht (protiv kojeg sam isto pisao na negdje 230kn, a sam sam ga prodao već prvi dan na 400kn) možda je moguće oboje. Pročitajte izvještaj. Od ukupne imovine 857 mil kuna 113 mil je u vlasništvu IGH-a, a ostalo je u vlasništvu banaka. Šta vam tu nije jasno? Pa nisam ja pisao izvještaj. A gdje se u tom izvještaju navodi 1,7 milijardi kuna duga koje su objavljene u PSN-u? Opet obmanjivanje dionicara? Kao vi ovdje. Poznati su igh-ovci po tome. Čini se od uprave do dionočara

New Report

Close