IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nažalost, situacija je danas u građevinskom sektoru općenito govoreći katastrofalna, jer posla nema, dugovi su ogromni, a imovina obezvrijeđena.

A još više nažalost, rijetko gdje u ovoj lijepoj našoj trenutno možemo vidjeti svjetlo na kraju tunela.

Ali za građevinski sektor je ovih dana otvorena Pandorina kutija najnovijih Uskočkih istraga, koje mogu imati strašne ili možda manje strašne posljedice po građevinske kompanije, ali to nitko od nas u ovom trenutku ne zna i ne može predvidjeti..

Zato i nema kupnje… ali ovo je naš, tipično hrvatski scenarij… Nažalost, nije trebalo biti ovako…

No kako god, nikad nemojte smetnuti s uma da nije ni lijepo ni pristojno, a ponajmanje moralno smijati se tuđoj nesreći.. A u konačnici i glupo, jer smijemo se sami sebi, a to rade samo budale……

Budi oprezan na zagrebackoj burzi. Jer ovdje se svakodnevno gube pozamasne kolicine novca(najcesce tesko zaradjenog) !!!



Da. Ali ne bilo koju dionicu. Šta mislite da Buffet kupuje bilo kakve dionice? Pa on je u svom životu odabrao oko 20 dionica. Među njima bi sigurno bilo mjesta i za igh, samo šta Buffet još nije došao do našeg tržišta. [emo_zacudjen][emo_vrtimise] Ma dajte matematički izračunajte jednu stvar. Koliki je prosječni trošak kapitala (WACC) igh-a, a koliki je povrat na kapital. Mnogi neće shvatiti. Ajmo lakše. Povrat na dionički kapital iliti ROE je koliki? A koliki je trošak (samo) duga? Trošak duga igh-a je (samo na obveznice) 10%. Povrat na kapital je u posljednjim godinama negativan. Znači ne samo da je IRR (interna stopa rentabilnosti) nedovoljna za stvaranje nove vrijednosti, nego je i negativna. Rječnikom laika. IGH trenutnim prihodima ne zarađuje dovoljno za pokriće vlastitih troškova, a kamoli vanjskih troškova tj. servisiranje dugova. Da ne govorimo o stvaranju novih vrijednosti. Kod izračuna WACC-a dođe se da je ukupan trošak kapitala oko 20%. Na kojim projektima će IGH imati preko 20% povrata da bi mogao servisirati svoje i vanjske dugove? Mnogi neće razumjeti šta sam napisao ali branitelj voli matematiku pa nek računa. Mnogo toga još trebate naučiti o dionicama branitelju i EXPOSURE (croterm) da bi te mogli davati savjete

Kolega,toliko truda i onda još griješite-trošak na obveznice tj kamata na obveznice je ugovoren 9%,a ne 10% kao što navodite,ali to uopće nije bitno,obveznica više nema-dečki si buju uzeli ono zemljice kaj su dobili u zalog-to vam je tu desno od foruma.[emo_smijesak]
Kaj se tiče svega ostalog kaj ste napisali,ja sam fasciniran,jedino mi još nije jasno kak to da ovdje nas spašavate od neznanja,a vrijeme je novac-bar kad se iznajmljuju apartmani ili nekaj slično[emo_smijesak]
[/quote]
Kažete da igh ima 350 000 m2 zemljišta tamo gdje će se raditi ta TE. Pa šta je to još uvijek njihovo? Mislite da banke to neće uzeti (ako već nisu) u predstečajnoj? Kako ste vi naivni. Koga vi farbate. Vi hoćete reći da će IGH svu imovinu ostaviti u svom vlasništvu, a da će im banke oprostiti sve dugove. Ahahah. Mislim, stvarno za se nasmijati. Jel to vama ima logike? Ikakve!!! Kome vi prodajete te priče? Ako dionica vrijedi ona će narasti bez vašeg spamanja teme jednim te istim linkovima starim 10 godina. Šta ne prodate ostale dionice koje imate u portfelju i pokupujete još dionica igh-a. Mnogi bi vam bili zahvalni da ste ih rješili muke. Ja imam recimo Jadranku i ne pišem na toj temi svaki dan po 1000 poruka. Ljudi će shvatiti sami koliko je ta dionica dobra. Zato ne davite ljude svojim linkovima i osmjesima [emo_smijeh]

I geotehnika je uspješno završila postupak psn na FINI[emo_smijesak]
Potvrda o preuzimanju spisa sukladno čl. 66 Zakona-sve info na fininim stranicama


I geotehnika je uspješno završila postupak psn na FINI[emo_smijesak]
Potvrda o preuzimanju spisa sukladno čl. 66 Zakona-sve info na fininim stranicama

I?
Bid je na 122 kune

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD




Kakva TE Bravar, pa IGH nema ni za plaće. Tko će im posuditi novac? ZABA? O čemu vi maštate? Ako prodaju sve što imaju možda pokriju 1/10 zaduženja i što onda? Bavit će se nadzorom? Pa svi koji vrijede bježe iz IGH. Raspitajte se malo, ne bacajte novac u bunar.

HA,HA,HA
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpuo.mzoip.hr%2FUserDocsImages%2FInformacija_17_12_2012_4.pdf&ei=8tBnUuC7MceE4ASH44GIBg&usg=AFQjCNHP3OuVxrnxpyaAnoVS5Q9MpomsWg&bvm=bv.55123115,d.bGE

ovakva gore te ,inače igh ima svojih 350 000 m2 svojeg zemljišta na toj lokaciji,u prostornom planu je plinska TE,idejni projekt je predan zajedno sa zahtjevom gore,glavni plinski cjevovod prolazi trasom,investicija je teška cca 400 miliona eura-a ,inače banke vam ne grade te,ali zato investitori da-koji su i igri saznaćemo brzo,znamo ko je g.Mezhibovski i sa čim se bavi.
Kaj se tiče zaduženja,sve je debelo pokriveno zemljištima i projektima i jš bu masno ostalo, ZABA zna kaj igh ima,a možete si i vi pročitati na igh stranici-inače zaba vam je glavni vjerovnik i skoro su u svakom projektu sa igh zajedno,zato su i pristali na psn,kad napišete imenom i prezimenom ljude koji bježe iz igh onda to možete napisati,inače je to traljasanje-ništa novo od vas,,a to ko bu kaj radil sa svojim novcima možete doma savjetovati obitelji,nama netreba,fala[emo_smijesak]
[/quote]
A kako je to IGH točno kupio zemljište taman gdje se treba raditi ta TE? Ili kako je došao do zemljišta točno gdje se treba graditi pelješki most? Vama tu nije ništa čudno? Da nije korupcija ili nešto. Brzo će to zahvatiti i igh. Ne brinite
[/quote]

Da se imalo što “isčešljati” u IGH tada vjerujte da ne bi Uskok zaobišao njihovu adresu. Znam da su mnogi izgubili na dionicama općenito a oni koji su se srozali u IGH sada ključno čupaju svoju žuć okrivljujući ovu firmu a ne svoje vlstite odluke zaboravljajući na općenito stanje burze zadnjih godina, odnosno situaciju u cijelom svijetu a ne samo u maloj HR. Nadalje, svatko tko je investirao u ovu dionicu pa izgubio, razumljivo je da mu ne može biti lako ali je najveći problem što od drveta ne vidi šumu pa tako mnogi zanemaruju mnoge činjenice koje navodi npr. kolega Branitelj poput zemljišta za plinsku TE i evo neki su toliko cinični da pucaju na porijeklo vlasništva tog zemljišta. Mislim, tko god hoće neka si stvara neznam kakve konstrukcije oko IGH, osobno mi je nedavno u blizini bio gosp Vlado Čović, veliki radoholik, koji je osobno znao oblačiti radno odjelo i provoditi vrijeme sa svojim radnicima. Takav čovjek ne baca svoj novac u vjetar. To što on gleda drugačijim vizijama tržište kapitala, ne za burek verzije, to je nešto što se od njega može samo naučiti. Iza brda se dobro valja a svi čemo naravno znati i javno što je točno u pitanju. Neki znaju i kada je taj timing ali u biti nije niti bitan osim ako vam sredstva nisu za najprioritetnu svrhu jer peko noći se do novca ne može doći, samo rijetki su to primjeri, nisu nemogući ali ipak ne tako česti.Nakon toga kome suze kome osmjesi ili ti ga kome cipele kome opanci. Živili.

Počele su se slagati kockice,g.Čović-vlasnik Zagreb montaže i g.Mezzhibovski-vlasnik Saturn plinske turbine,dva pojedinačna najveća vlasnika IGH..

Rusi kupuju šibenske turbine
Domaće kompanije 27.10.2013. 22:01 Suzana Varošanec 10Zagreb-Montaža i ruska tvrtka Saturn – Plinske turbine, čiji je veliki partner moćni Gazprom, sklopili su višegodišnji sporazum vrijedan 40 milijuna eura.

Vlado Čović, većinski vlasnik Zagreb-Montaže/Hrvoje Jelavić/VL/PIXSELL
Zagreb-Montaža (ZM) i ruska tvrtka Saturn – Plinske turbine, kojoj je moćni Gazprom veliki partner, sklopili su u petak u Zagrebu višegodišnji sporazum.

Poslovna suradnja ugovorena je na 40 milijuna eura, no lako je moguće da će biti i veća. U šibenskoj industrijskoj zoni Podi, gdje je prije par..

[emo_smijesak]

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovni.hr%2Fhrvatska%2Fhrvatska-energetika-na-meti-diva-iz-kine-254572&ei=YztuUuzINebZ4ATf54GgDA&usg=AFQjCNElhDdgyg1px2y4s-b-4jMPrbCOPQ&bvm=bv.55123115,d.bGE

Išao sam sada slagati naloge od jadranke i mislim se kome se ja to imam dokazivati. ljudima koji su uložili novac u igh. koliko moras biti pametan za to? ali ako ste toliko sigurni možemo do javnog bilježnika neku kladionicu baciti. ja kažem da mi je prosjek 475kn i da sam kupovao dionice između 470 i 485 u 4. mjesecu. a i da sam ih kupovao na 600kn još bi bio u mnogo manjem minusu nego vi ovdje na IGH-u. Negdje 90% manjem minusu. ahahaha

@ alias
A ono kupljeno tijekom prve polovice 2008. godine ili tijekom druge polovice 2007. godine? To nećemo spominjati? Nije bitno?
E, moj alias.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Moram priznati da sam i ja nekad znao kupiti bisera tipa igh ili dionice koje zdušno zagovara kolega lopina, ali to mogu pripisati potpunom ne poznavanju dionica u ono vrijeme. Jer ja sam ušao na tržište negdje sredinom 2006. Prvo sam držao u fondu 100.000kn i tu sam negdje zaradio 30 ili 40% u pbz equity-ju 2007 godine. Onda sam počeo sam ulagati i mogu reci da nisam bio nešto pretjerano uspješan. iako sam bio loš ni tada mi nije palo napamet kupiti igh. ukupno sam onda bio negdje u gubitku na tih 100.000kn dionica mislim 4 ili 5.000kn. tad sam morao izaći jer sam trebao uložiti u nešto drugo. ispalo je da sam se izvukao jer su burze nekoliko mjeseci nakon toga počele padati kao lude. ali od onda sam puno toga naucio i mogu reci da ni danas ne bi nikada uložio u igh. eto. pozdrav


Moram priznati da sam i ja nekad znao kupiti bisera tipa igh ili dionice koje zdušno zagovara kolega lopina, ali to mogu pripisati potpunom ne poznavanju dionica u ono vrijeme. Jer ja sam ušao na tržište negdje sredinom 2006. Prvo sam držao u fondu 100.000kn i tu sam negdje zaradio 30 ili 40% u pbz equity-ju 2007 godine. Onda sam počeo sam ulagati i mogu reci da nisam bio nešto pretjerano uspješan. iako sam bio loš ni tada mi nije palo napamet kupiti igh. ukupno sam onda bio negdje u gubitku na tih 100.000kn dionica mislim 4 ili 5.000kn. tad sam morao izaći jer sam trebao uložiti u nešto drugo. ispalo je da sam se izvukao jer su burze nekoliko mjeseci nakon toga počele padati kao lude. ali od onda sam puno toga naucio i mogu reci da ni danas ne bi nikada uložio u igh. eto. pozdrav

OSTAJE pitanje,kaj onda non stop tu tražite-na nijednoj drugoj dionici vas nema-vaše fore možete prodavati na placu,jadno,ali nebute dugo mogli [emo_smijesak]


Moram priznati da sam i ja nekad znao kupiti bisera tipa igh ili dionice koje zdušno zagovara kolega lopina, ali to mogu pripisati potpunom ne poznavanju dionica u ono vrijeme. Jer ja sam ušao na tržište negdje sredinom 2006. Prvo sam držao u fondu 100.000kn i tu sam negdje zaradio 30 ili 40% u pbz equity-ju 2007 godine. Onda sam počeo sam ulagati i mogu reci da nisam bio nešto pretjerano uspješan. iako sam bio loš ni tada mi nije palo napamet kupiti igh. ukupno sam onda bio negdje u gubitku na tih 100.000kn dionica mislim 4 ili 5.000kn. tad sam morao izaći jer sam trebao uložiti u nešto drugo. ispalo je da sam se izvukao jer su burze nekoliko mjeseci nakon toga počele padati kao lude. ali od onda sam puno toga naucio i mogu reci da ni danas ne bi nikada uložio u igh. eto. pozdrav

Povjerio si nam se, iako vjerujem da ta tvoja tirada nikoga ne zanima. Ali eto, morao si to istresti iz sebe. Jel ti sada lakše?
Zaista je zanimljivo pitanje čemu tolika pisanija na IGH kojeg se ne misli kupiti niti u ludilu? To je zaista veliki upitnik. Pokušaj spašavanja zabludjelih ovaca koje kupuju tu dionicu? Nešto treće?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close