IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Exposure
Prometi su mali jer nema kupnje. Ako želiš možeš to popraviti i jeftino dokupiti. Imaš dionica na prodaji koliko želiš. I onih iz prve ruke, radnika IGH. Kupnja je toliko jadna da iz ove dionice više ne može izaći gotovo nitko.

Hvaljen Isus i Marija!



Kad napišete imenom i prezimenom ljude koji bježe iz igh onda to možete napisati,inače je to traljasanje-ništa novo od vas,,a to ko bu kaj radil sa svojim novcima možete doma savjetovati obitelji,nama netreba,fala[emo_smijesak]

Jesam ali mi je moderator izbrisao post. Možeš to i sam pronaći. Malo Linkedin, malo Google, malo pitaš ljude koji još tamo rade. Ja osobno poznajem tri dečka i dvije cure koji su otišli iz IGH, a nemam veze s građevinom. Zamisli koliko ih znaju njihove kolege. Nije ti to teško saznati. Trebao bi se raspitati kad ulažeš svoj novac. Očito ga nisi teško zaradio kad ga ovako bacaš. Koliki je minus?
[/quote]

HA,HA,HA-opet niste ništa napisali-koga ja to lažem kome pričam basne-to je vaš stari moto,a to kak sam ja zaradil vas nije briga,a da li sam u minusu ili plusu također,ja sam investitor ,a ne kupi prodaj u jednom danu kao vi[emo_smijesak]

fi za 3 kvartal je 30.10.2013., a izgleda da je uspješan završetak psn vrlo blizu pa i nervoza raste-papiri su na sudu.[emo_smijesak]


@Exposure
Prometi su mali jer nema kupnje. Ako želiš možeš to popraviti i jeftino dokupiti. Imaš dionica na prodaji koliko želiš. I onih iz prve ruke, radnika IGH. Kupnja je toliko jadna da iz ove dionice više ne može izaći gotovo nitko.

Može izaći ali po 100 kuna. Poslije će moći po 50, što je ipak duplo manje.


graf vristi na odbijanac..

to si napisao na 15x [emo_ooooo]
imaš 1000 kom točno na 150 pa čisti [emo_smijeh]

free flow information

a pazi “kupca” na 102 kn sa 600 komada [emo_smijeh]…a dobro zna da je blokada na 121,15 kn [emo_smijeh]

… i tako reće neki dan jedan milijunaš na televiziji – kad na ulicama teće krv, kupujte dionice. Klonite se mentaliteta krda. Radite suprotno. Kupujte kad svi prodaju.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

Da. Ali ne bilo koju dionicu. Šta mislite da Buffet kupuje bilo kakve dionice? Pa on je u svom životu odabrao oko 20 dionica. Među njima bi sigurno bilo mjesta i za igh, samo šta Buffet još nije došao do našeg tržišta. [emo_zacudjen][emo_vrtimise] Ma dajte matematički izračunajte jednu stvar. Koliki je prosječni trošak kapitala (WACC) igh-a, a koliki je povrat na kapital. Mnogi neće shvatiti. Ajmo lakše. Povrat na dionički kapital iliti ROE je koliki? A koliki je trošak (samo) duga? Trošak duga igh-a je (samo na obveznice) 10%. Povrat na kapital je u posljednjim godinama negativan. Znači ne samo da je IRR (interna stopa rentabilnosti) nedovoljna za stvaranje nove vrijednosti, nego je i negativna. Rječnikom laika. IGH trenutnim prihodima ne zarađuje dovoljno za pokriće vlastitih troškova, a kamoli vanjskih troškova tj. servisiranje dugova. Da ne govorimo o stvaranju novih vrijednosti. Kod izračuna WACC-a dođe se da je ukupan trošak kapitala oko 20%. Na kojim projektima će IGH imati preko 20% povrata da bi mogao servisirati svoje i vanjske dugove? Mnogi neće razumjeti šta sam napisao ali branitelj voli matematiku pa nek računa. Mnogo toga još trebate naučiti o dionicama branitelju i EXPOSURE (croterm) da bi te mogli davati savjete

Kad će započeti gradnja rukometne dvorane u Kataru. IGH je punio novine najavom posla, a sad šuti. Koliko je toga? Oni nisu toliko korektni da kažu kad je neki posao propao. Ne čudi, za to bi im trebao posebni prilog u novinama.

Hvaljen Isus i Marija!


Da. Ali ne bilo koju dionicu. Šta mislite da Buffet kupuje bilo kakve dionice? Pa on je u svom životu odabrao oko 20 dionica. Među njima bi sigurno bilo mjesta i za igh, samo šta Buffet još nije došao do našeg tržišta. [emo_zacudjen][emo_vrtimise] Ma dajte matematički izračunajte jednu stvar. Koliki je prosječni trošak kapitala (WACC) igh-a, a koliki je povrat na kapital. Mnogi neće shvatiti. Ajmo lakše. Povrat na dionički kapital iliti ROE je koliki? A koliki je trošak (samo) duga? Trošak duga igh-a je (samo na obveznice) 10%. Povrat na kapital je u posljednjim godinama negativan. Znači ne samo da je IRR (interna stopa rentabilnosti) nedovoljna za stvaranje nove vrijednosti, nego je i negativna. Rječnikom laika. IGH trenutnim prihodima ne zarađuje dovoljno za pokriće vlastitih troškova, a kamoli vanjskih troškova tj. servisiranje dugova. Da ne govorimo o stvaranju novih vrijednosti. Kod izračuna WACC-a dođe se da je ukupan trošak kapitala oko 20%. Na kojim projektima će IGH imati preko 20% povrata da bi mogao servisirati svoje i vanjske dugove? Mnogi neće razumjeti šta sam napisao ali branitelj voli matematiku pa nek računa. Mnogo toga još trebate naučiti o dionicama branitelju i EXPOSURE (croterm) da bi te mogli davati savjete

Kolega,toliko truda i onda još griješite-trošak na obveznice tj kamata na obveznice je ugovoren 9%,a ne 10% kao što navodite,ali to uopće nije bitno,obveznica više nema-dečki si buju uzeli ono zemljice kaj su dobili u zalog-to vam je tu desno od foruma.[emo_smijesak]
Kaj se tiče svega ostalog kaj ste napisali,ja sam fasciniran,jedino mi još nije jasno kak to da ovdje nas spašavate od neznanja,a vrijeme je novac-bar kad se iznajmljuju apartmani ili nekaj slično[emo_smijesak]


… i tako reće neki dan jedan milijunaš na televiziji – kad na ulicama teće krv, kupujte dionice. Klonite se mentaliteta krda. Radite suprotno. Kupujte kad svi prodaju.

To svakako, ali mislio je na kompanije koje vrijede, zarađuju. IGH tu nije mjesto, on samo gomila dugove.

Hvaljen Isus i Marija!

IGH-u će se po vama sve oprostiti, a on će za to morati dati 35 kvadrata zemljišta na Jakuševcu. Na to bi i ja kao vjerovnik pristao da mi je netko dužan 1,7 milijardi kuna. Sve ostalo bi im ostavio u njihovom vlasnštvu. Ima logike.

New Report

Close