IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pomaknut rok za Pelješki most!

Pelješki most (Foto: Dnevnik.hr) – 3
Francuski konzultanti tražili su dva mjeseca odgode za predaju rješenja o predstudiji izvodljivosti spajanja krajnjeg juga zemlje. Hrvatska strana pristala je na odgodu od 6 tjedana.

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD

Pelješki most bolje rješenje od koridora kroz Neum, cijena još upitna
Vaš link …[/url][emo_smijeh]]
Iako bi koridor bio jeftinije rješenje, most je prema toj računici ispao konkurentniji. Usto, most bi bio sagrađen u četiri godine, a koridor u roku od 20 godina.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/hrvatske-tvrtke-postale-konzultanti-oko-obnove-plovnog-puta-save-u-bih/

Baš me čudi kako to da si je igh dozvolio ući u posao s jednom od najkoruptivnijih vlada na svijetu, a on sam je jedan od pionira i zagovaratelja legalnosti i otvorenosti prema investitorima na ovim prostorima. IGH i vlada BIH. Čudna simbioza. Ili?

Lider/Večernji list, 21. rujna 2013. 10:46

Na sastanku koji je jučer održan u Ministarstvu prometa, francuski konzultanti predstavili su rezultate bodovanja za svako od mogućih osam rješenja za povezivanje krajnjeg juga Hrvatske s ostalim dijelovima zemlje. Pelješki most dobio je najviše bodova, dok je na drugom mjestu koridor kroz Neum.

Iako bi koridor bio jeftinije rješenje, most je prema toj računici ispao konkurentniji. Usto, most bi bio sagrađen u četiri godine, a koridor u roku od 20 godina, navodi Večernji list.

Hrvatska strana na sastanku se nije složila s konzultantima o cijeni koridora. Konzultatni tvrde da bi njegova gradnja koštala 50 milijuna eura, dok Hrvati tvrde da je cijena tog rješenja 130 milijuna eura, jer konzultanti nisu u svoju cijenu uračunali i schengenski sustav. Ostali kriteriji po kojima su se vrednovala sva moguća rješenja su regionalni, ekološki, tehnološki, geopolitčki i pravni. Kad se svi ti kriteriji zbroje, most ispada najbolje rješenje.

S koridorom, koji je po financijskom kriteriju dvostruko jeftinije rješenje od mosta (čija se gradnja procjenjuje na 250 do 280 milijuna eura), najviše problema ima s pravnim kriterijima, jer bi se gradio u drugoj državi. Predstavnici BiH su zatražili odgodu donošenja zaključka jer su se, kažu izvori, požalili da su dokumentaciju dobili prekasno, a oni traže i da financijski kriterij ima veću vrijednost pri bodovanju.

Hrvatska strana pristala je na odgodu jer nije željela dodatno razljutiti Europsku komisiju, koja smatra da hrvatska strana pritišće konzultante kako bi “pobijedio” most.

Kao pritisak na konzultante su u Europskoj komisiji, kaže naš sugovornik iz Ministarstva, protumačili i pismo dubrovačko-neretvanskog župana Nikole Dobroslavića koje je on nedavno poslao u Bruxelles, a u kojem se navodi da je most najbolje rješenje. Ministar Siniša Hajdaš Dončić kaže da sve u vezi povezivanja s krajnjim jugom Hrvatske ipak ide dobrim tijekom.

Na jučerašnjem sastanku zaključeno je i kako će konzultanti STTE Consortium koji izrađuju predstudiju izvodljivosti najboljeg rješenja za povezivanje s krajnjim jugom Hrvatske do 1. studenoga izraditi finalni nacrt predstudije. U roku od osam tjedana konzultanti će dati konačno izvješće.
U tom se razdoblju javno neće moći govoriti o rješenjima odnosno o tome koje bi od njih bilo najpovoljnije, zaključeno je.

zNAČI NIŠTA JOš OSAM TJEDANA.
TADA ĆE KOMISIJA REĆI SVOJE

NAJBITNIJE OD SVEGA, JE “NISMO HTJELI NALJUTITI KOMISIJU”

HAHAHAHA ZNAČI BITI ĆE KAKO ONI KAŽU

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD


http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/hrvatske-tvrtke-postale-konzultanti-oko-obnove-plovnog-puta-save-u-bih/

Baš me čudi kako to da si je igh dozvolio ući u posao s jednom od najkoruptivnijih vlada na svijetu, a on sam je jedan od pionira i zagovaratelja legalnosti i otvorenosti prema investitorima na ovim prostorima. IGH i vlada BIH. Čudna simbioza. Ili?

Gledaj s pozitivnije strane; ugovor je potpisan, posao dobiven, novi prihod i zarada obično slijede nakon toga.


http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/hrvatske-tvrtke-postale-konzultanti-oko-obnove-plovnog-puta-save-u-bih/

Baš me čudi kako to da si je igh dozvolio ući u posao s jednom od najkoruptivnijih vlada na svijetu, a on sam je jedan od pionira i zagovaratelja legalnosti i otvorenosti prema investitorima na ovim prostorima. IGH i vlada BIH. Čudna simbioza. Ili?

Igh ne bira sredstva.
Čuj činjenica je da posao u Rusiji, bez obzira sto ga je Jure najavio u svibnju o.g., IGH ne može dobiti.

Nekada se pjevale pjesme o milijardama u Rusiji.

Sada je drugačije.
Posao je posao pa makar se i brukali u poslu.

A zadnje kolega, korupcija u BIH odgovara IGH. Sada su napokon svoj na svome

pobrisali su crnog ivu, crnog ivu1, pobrisali su mnoge nickove, pobrisali su pobjedu, ALI NE MOGU POBRISATI MENE..a zašto? jer sam u pravu bio i tada i sada... živjela demokracija i PD

EIB i dalje odbija financirati gradnju pelješkog mosta


[emo_vrtimise]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Sva sreća da n živim od burze i nemam vremena piljiti u računalo cijeli dan.
No, moram primjetiti da je ponovno netko nekome, na vrlo niskoj razini, preoteo ne baš zanemarivih 118 komada. Laganini si momčina skuplja stotice.
Uživajmo u toploj jeseni!
lp


Sva sreća da n živim od burze i nemam vremena piljiti u računalo cijeli dan.
No, moram primjetiti da je ponovno netko nekome, na vrlo niskoj razini, preoteo ne baš zanemarivih 118 komada. Laganini si momčina skuplja stotice.
Uživajmo u toploj jeseni!
lp

Kolega,sitni kokošari,koji dnevno pljuju po IGH-U,hvale se da na istom zarađuju,kad kupe za pet ,šest tisuća kuna,nestanu,onda kad malo naraste prodaju pa opet s…,i tak stalno-i još su uvjereni da njihove nebuloze bez ijedne činjenice o firmi,kao npr.sud ,ovo ono,a ničega nema,osim da IGH ima npr ugovorenih i potvrđenih poslova više od 500 miliona kuna,PSN riješava sudužništvo za Ban i Bundek centar-850 miliona,sportki grad TPN u kojoj IGH ima 40% vlasništva,a Split već dvije godine ne plaća najam 3,8 miliona kuna,a od države dobiva 1,8 miliona kuna-dužni su tvrtci Sportski grad cca 60 miliona kuna,a usput za kredit od 45 miliona eura je jamac grad Split,možda je upitan i zahtjev za očitivanje o zaštiti okoliša za TE-Bravar predan u prosincu 2012 godine-investicija od 400 miliona eura-IGH ima 350 000 m2 zemljišta,idejni projekt je predan sa zahtjevom,zakon o stratećkim investicijama je na Saboru drugi tjedan,pričali su da nebu nikaj o ZLZ,iako IGH radi projekt za 66 miliona kuna,neovisno ko bu zidal,-IAKO ISTI NEZNAJU DA IGH OSTVARUJE CCA 25 % PRIHODA SAMO OD LAB.ISPITIVANJA I CERTIFICIRANJA-god .cca 50 do 60 miliona kuna i to u današnjim uvjetima-trošak za plaće je cca 70 miliona godišnje-SVI OVI PODACI SU VIDLJIVI I DOSTUPNI NA ZSE[emo_smijesak]

Otvara se predstečajna nagodba nad Sportskim gradom TPN


Sve sa čim IGH ima veze ode u PSN.

Zašto IGH pada? Nema više kupnje na 170KN. Tako perspektivna kompanija koja je počela ugovarati poslove i u BiH, a nitko ne želi njihove dionice. Čudno. Jel’ mi nešto promaklo. Molim iskusne forumaše ako mi mogu odgovoriti. Hvala. Među dostupnim podacima na ZSE nema ništa osim izvješća IGH, a to oni sami pišu pa im nekako ne vjerujem. Uostalom ova PSN je pokazala 2 milijarde duga, tko zna što se tu još skriva.

Hvaljen Isus i Marija!

Evo još čuvam solde i čekam 150,100,50….kn.Na svim tim razinama kupujem.Kad skupim 5000kom stajem, prosjek 120 dobar-zato nevjernici ove dionice navalite na prodaju-vaše dionice sigurno imaju kupca

New Report

Close