IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala kolega Alamo na TOP 10, preduhitrio si me.
Iako se iskrcavaju, od 24.09 smo narasli za 1500kn što nije mala stvar, ali je premalo s obzirom
na dosta jako bull tržište.
A vi kolega laki. t, pročitajte postove unatrag tjedan dva pa ćete dobiti odgovor, ili možda nećete[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Pogledajte semafor…..[smiley1]
Evo upravo sad smo na 13.2 k kuna, zapravo 13.3 k kuna

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Opet nalog na kupnji od 13314 komada.
Netko jako voli IGH ili se jako voli zezat s nama[smiley10]

Pessimism Is Your Friend


Opet nalog na kupnji od 13314 komada.
Netko jako voli IGH ili se jako voli zezat s nama[smiley10]

Kolega, polako. Imamo mi svoje mjesto pod suncem. Šta ako se netko ukrcava?
Najbitnije da smo prešli 13k.
Šta bi tek rekli kod Tehnike gdje je totalna manipulacija, gore-dolje.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo, mogu pisati, prosli smo 200kn zamisljenu crtu. Ne bojim se za priblizavanje 14K bude li promet kao jucer. 50 komada do 13700, sica.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

ovaj tjedan tko kupi,kupi a poslije bingo!!!!!!

Kakvo je ovo sad iskrcavanje?

[color=blue]Ban centar [/color]

Tvrtke IGH, Konstruktor Split i Zagrebačka banka gradit će poslovno-stambeni objekt vrijedan između 80 i 100 milijuna eura na mjestu Gradskog podruma u blizini Trga bana Jelačića. Objekt s podzemnom garažom za 600 automobila projektirao je arhitektonski tim Otta Barića. Projekt radnog naziva Ban centar imat će bruto razvijenu površinu od 32 tisuća četvornih metara na šest nadzemnih i pet podzemnih etaža. Prva procjena vrijednosti gradnje je između 80 i 100 milijuna eura, a kada zgrada bude gotova, u njoj će se nalaziti najskuplji stanovi u Hrvatskoj. Minimalna cijena četvornog metra bit će pet tisuća eura, a nije isključeno i da cijene kvadrata stana dođu do sedam tisuća eura po četvornom metru. U budućnosti će objekt vjerojatno ponijeti ime Ban Centar ili Rezidencije Centar. Investitori IGH, Konstruktor i Zagrebačka banka, zajednički su osnovali tvrtku Centar-Gradski podrum u kojoj IGH i Konstruktor imaju po 42,5 posto temeljnog kapitala, a Zagrebačka banka 15 posto. U istom omjeru su i vlasnici atraktivne parcele od 3200 četvornih metara, u tom omjeru će podijeliti investiciju, ali i dobit. Prema najavama investitora lokacijska dozvola trebala bi biti ishođena do početka ljeta 2007., a s iskapanjem građevne jame bi se trebalo početi u prosincu. Za završetak cijelog projekta bit će potrebno između dvije i dvije i pol godine zbog osjetljivosti lokacije u samom centru grada koja je u zoni kulturnog dobra. Iako veći dio bruto površine otpada na stanove, njih će biti samo 70-ak, što znači da će im neto površina prelaziti 100 četvornih metara. O njihovu unutrašnju uređenju još se nisu definirali stavovi, ali ima prijedloga da se napravi i bazen i preuzmu rješenja koja bi na krovu imala zelenu površinu. Poslovni prostori bit će smješteni u jednoj podzemnoj etaži, prizemlju i vjerojatno djelomično prvom katu. Njihova namjena još nije poznata, ali dosad se predlagao elitni šoping-centar u prvoj podzemnoj etaži. Projekt će biti specifičan po tome što je prvi koji će omogućiti podzemne garaže uz sam Trg bana Jelačića. Predviđene su četiri etaže s ukupno 600 garažnih mjesta koje nisu predviđene za javnu namjenu, već isključivo za korisnike nove zgrade i postojećeg objekta Zagrebačke banke.
Za lokaciju Cesarčeva – Kurelčeva već su bili raspisani natječaji i izabrani projekti u proteklim godinama, ali nikada niti jedan nije realiziran zbog komplicirane pravne situacije oko vlasništva. Sada su svi vlasnički odnosi u potpunosti riješeni i više nema prepreka gradnji. Prošle godine je pri mijenjanju Generalnog urbanističkog plana, povećan i koeficijent izgrađenosti za navedenu lokaciju – upravo kako bi se omogućila gradnja podzemnih garaža.

[color=blue]Ban centar u brojkama:[/color]

32.000 kvadrata- bruto površina
10.100 – bruto površina stanova
7600 – bruto površina poslovnih prostora
70 – broj stanova
600 – broj podzemnih garažnih mjesta
80-100 milijuna eura – vrijednost investicije

Ako odemo danas do ATH, častim vas pivom.[smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ne bi trebalo biti straha za to, kad su pustili porast od 5 % na 5 mil mislim da je gotovo sa zebnjom, e sad, kako sam uzeo jos par komada koje sam mislio drzati kratkorocno do 14, u dilemi sam dal da ih tu negdje utopim ili drzim i dalje jer ovo bi moglo jos puno narasti u slijedece 2-3 godine koliko imaju ugovorenih famoznih poslova.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

Još kad nam kapne 50-80 mil kuna od ovog poslića kojeg je kolega Matrix naveo,
odosmo još gore. Trenutno je IGH na book 5,5 dok je prosjek sektora 7-8, pa vi razmislite.
S tim da će nas još 3Q izvješće katapultirati još gore.[smiley11]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Bio jednom jedan nalog na 13500 od 50 komada, poceo se grickati, smanjio se na cca 40, nakon toga je samo premjesten na 13350 iako se sasvim solidno grickao na dotadasnjoj razini, sad je iza njega praznina.
savjetovao bih povlacenje eventualnih naloga na prodaju, bar sam ja tako napravio. they aint fooling me.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

New Report

Close