IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Igh je još vezan za Pelješki most.Nigdje nisam pročitao da su raskinuli ugovor.
Ugovor je raskinut sa izvođenjem radova al za projektiranje i nadzor još smo unutra kao i sa
Zagrebačim aeredrom gde se očekuje potpisivanje ugovora sa izvođaćem.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Igh je još vezan za Pelješki most.Nigdje nisam pročitao da su raskinuli ugovor.
Ugovor je raskinut sa izvođenjem radova al za projektiranje i nadzor još smo unutra kao i sa
Zagrebačim aeredrom gde se očekuje potpisivanje ugovora sa izvođaćem.

Nakon izrade studije, za koju godinu, Vlada i E. komisija će razmotriti je li isplativiji most ili koridor preko BiH. Stari projekt je poništen, pa logično i ugovori s tvrtkama koje su trebale sudjelovati.

Hrvatske ceste pripremile su novo rješenje za gradnju Pelješkog mosta koje bi trebalo biti temelj za izradu studije kojom će se Hrvatska natjecati za novac iz fondova Europske unije, piše Jutarnji list.

Prema novom projektu Hrvatskih cesta, koji smo dobili na uvid, Pelješki most trebao bi biti uži, s manjim glavnim rasponom luka i samim time jeftniji nego most koji je do sada bio planiran.

Kako nam je potvrdio predsjednik Uprave Hrvatskih cesta Edo Kos, novi Pelješki most trebao bi biti gredni most čija bi širina kolničke konstrukcije bila ukupno 12 metara. Ta širina znači da bi most imao dvije prometne trake, svaka širine po 3,5 metra, umjesto četiri prometne trake kao što je planirano ranijim projektom.

U HC-u kažu da nema potrebe za mostom sa četiri trake jer bi se mostom širokim 12 metara moglo voziti brzinom od 90 kilometara na sat.Stručnjaci Hrvatskih cesta izračunali su da bi ta brzina zadovoljila prometne potrebe budući da godišnji prosjek dnevnog prometa kroz Neum i na cestama Pelješca iznosi 7700 vozila. I to uključujući promet tijekom turističke sezone.Za brzu cestu ili autocestu dnevno bi tim pravcem trebalo proći barem 15 tisuća vozila.

Gredni most kakav predlažu Hrvatske ceste imao bi raspon glavnog luka od 250 metara, a visina mosta iznad plovnog puta bila bi 35 metara.

Te dimenzije drže dovoljnima da se osigura nesmetana plovidba ispod mosta, ali isto tako dovoljnima da se osigura stabilnost mostne konstrukcije i smanje troškovi gradnje.

Što je raspon mosta veći, veća je cijena gradnje, a konstrukcija je zahtjevnija i osjetljivija.

Sanaderov nikad izgrađeni Pelješki most trebao je imati glavni luk širok čak 568 metara i biti visok 55 metara. Da je izgrađen, bio bi drugi u Europi po veličini raspona luka.

Sa 250 metara širine plovnog puta ispod središnjeg otvora i 35 metara visine, novi bi Pelješki most udovoljavao i posebnim uvjetima dubrovačke Lučke kapetanije koja traži da širina plovnog puta ispod središnjeg otvora bude najmanje 130 metara, a visina 30 metara.

Gredni most stajao bi na 17 pilota, pri čemu bi glavni prolaz ispod mosta bio pozicioniran bliže kopnu, a ne ispod sredine mosta.

Iako nam je Edo Kos potvrdio da bi gredni most s dvije kolničke trake bio najracionalnije rješenje, kao drugu opciju predložili su manji, optimizirani ovješeni (viseći) most.

Novi ovješeni most imao bi glavni raspon od 388 metara, niže pilone i jednostavnije temeljenje s manjim brojem pilota. No, njegova bi visina ostala 55 metara.

Ključna je svakako promjena širine mosta, koja bi u svakom slučaju bila manja, za dvije trake.

Prema građevinskoj dozvoli izdanoj 24. listopada 2007. godine, ukupna širina mosta trebala je biti 21,73 metra. No, u listopadu 2009. godine ishođena je izmjena i dopuna građevinske dozvole prema kojoj Pelješki most treba biti širok čak 24,64 metra.

S takvom širinom kolničke konstrukcije Pelješki most bi imao četiri vozne trake, ali to ujedno znači da bi bio značajno skuplji. A upravo previsoku cijenu sadašnja vlada ističe kao glavni razlog zbog kojega nije moguće izgraditi Pelješki most kakav je planirala Sanaderova vlada.

Edo Kos nam je potvrdio da bi gredni most kojega predlažu Hrvatske ceste koštao između 200 i 210 milijuna eura.

Znači IGH niti ovo nije radio.
Pa naravno da nije.
Kao što rekoh nema kradezea nema više niti IGH.
Toliko o IGH i PM.
Sretno i vidimo se na 250 kuna.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Hrvatske ceste pripremile su novo rješenje za gradnju Pelješkog mosta koje bi trebalo biti temelj za izradu studije kojom će se Hrvatska natjecati za novac iz fondova Europske unije, piše Jutarnji list.

to je tek idejno rješenje koje mora potvrditi EU, vidjet ćemo tko će raditi projekt za građ. dozvolu….po meni, ili će se ići na novi natječaj gdje se može javiti i IGH ili će se korigirati postojeći projekt što će onda sigurno raditi IGH.

kolega pobjeda, počeli ste pretjerivati s animozitetom prema ovoj firmi, vaše pisanje prerasta u osobni obračun s IGH…kako i zašto, ne znam…a ni ne zanima me [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Joooj naslova,pa ovi novinari nisu normalni!

http://www.seebiz.eu/spaladium-arena-ide-na-sud/ar-45474/

Izgleda da će se dogovoriti i nastaviti gradnju.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Dakle, evo uskoro na 3 Dnevniku ce gost biti JURE RADIC,I tema-novi smanjeni Peljeski most ciji je on pojektant………..
Alaj ce ovdje biti placa kada i ovo dobijemo!
Imate uskoro veliko mahanje s kote 3000m
lp


Dakle, evo uskoro na 3 Dnevniku ce gost biti JURE RADIC,I tema-novi smanjeni Peljeski most ciji je on pojektant………..
Alaj ce ovdje biti placa kada i ovo dobijemo!
Imate uskoro veliko mahanje s kote 3000m
lp

najava u dnevniku: Jure Radić – novi/stari projektant Pelješkog mosta

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

Citat – "Sanaderov nikad izgrađeni Pelješki most trebao je imati glavni luk širok čak 568 metara i biti visok 55 metara. Da je izgrađen, bio bi drugi u Europi po veličini raspona luka".
Ovo je projektirao IGH jer Sanader ne bi dao nekome drugome. Ima li još kakvih pitanja o sposobnosti i stručnosti tvrtke. Neki su se na ovom forumu u pljuvanju ove firme i sanjanju 250 kuna već odavno skroz izgubili.

BIH se boji da ispod izmjenjenog pelješkog mosta neće moći prolaziti: brodovi s kontejnerima, veliki kruzeri i…….ratni brodovi [undecid]

http://www.seebiz.eu/busatlija-o-peljeskom-mostu-ovo-je-agresija-i-nasilje-nad-bih/ar-45440/

marcello

evo jedan zanimljiv članak od prije par mjeseci koji puno govori (onima koji žele čuti):

Zagreb-Montaža glavni partner u izgradnji novog terminala ZLZ-a
Slobodna Dalmacija/Lider, 7. svibnja 2012. 11:47

Zagreb-Montaža i njezine tvrtke kćeri, od kojih većina, poput Vikoma, Elemesa i Montala, stoluje u Šibeniku, osigurali su dovoljno posla za ovu i iduću godinu, potvrdio je za Slobodnu Dalmaciju Vlado Čović, većinski vlasnik tvrtke.

− Vrijednost do sada ugovorenih poslova premašuje milijardu kuna. U ovom trenutku angažirani smo na remontu termoelektrane Šoštanj u Sloveniji te na izgradnji mosta u Stuttgartu − ističe Čović. Većinski vlasnik Zagreb-Montaže za Slobodnu je otkrio da će njegova tvrtka biti glavni partner u izgradnji novog terminala Zračne luke Zagreb. Za francuski konzorcij ZAIC, koji je dobio 30-godišnju koncesiju na upravljanje zagrebačkim aerodromom, Šibenčani će izraditi i montirati sve metalne konstrukcije.

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


Citat – "Sanaderov nikad izgrađeni Pelješki most trebao je imati glavni luk širok čak 568 metara i biti visok 55 metara. Da je izgrađen, bio bi drugi u Europi po veličini raspona luka".
Ovo je projektirao IGH jer Sanader ne bi dao nekome drugome. Ima li još kakvih pitanja o sposobnosti i stručnosti tvrtke. Neki su se na ovom forumu u pljuvanju ove firme i sanjanju 250 kuna već odavno skroz izgubili.


zakaj bi dao ikome drugome kada su zajedno i jedan i drugi kupovali zemljišta na pelješcu i kada i jedan i drugi imaju dionice IGH kao i ostatak te "ugledne" hrvatske stranke??

tako smo zahvaljujući takvim "znalcima" neke tunele farbali 5-6 puta, cijenu 1 km autoceste povisili za cca 300%, izgradili opasne ceste na kojima redovito neko pogiba i slično.

Baš su znalci! Upropastili su zemlju do temelja, a vas to veseli i nadate se njihovom povratku.

Svaka Vam čast – Vaša dijeca će to cijeniti jednog dana kada krenu čistiti ceste jer posla neće biti.
Bravo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

‘NEUM NIJE ROTTERDAM’

Jure Radić ima rješenje za Pelješki most!

Najpoznatiji hrvatski mostograditelj Jure Radić, predsjednik IGH-a, uvjeren je kako će upravo njegov projekt Pelješkog mosta biti izabran na javnom natječaju

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/215388/Jure-Radic-ima-rjesenje-za-Peljeski-most.html

marcello

New Report

Close