IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Čeka se 401 kuna? Ha-ha, smijurije li. Dragi moj ekonomista1 ima ti jedan što kupuje 19 komada po 100,01 kunu. Čovjek nudi preko 100 kuna. Ulaže 1.900 kuna casha. Taj i takvi pišu negativno o dionici na ovom forumu. A tanki suuu …

pa kaj se obazireš na nas negativce kada nismo u pravu…ti znaš da igh vrijedi i kaj te briga??!!!

dokupiti više nečeš, zadnji put si dokupio na 800 kuna i sada se opravdavaš…
a ako misliš dokupljivati, kaj ti 550 nije odlična i nezaboravna cijena???
nije vrag da i ti čekaš niže????

ja samo vidim tri stvari koje su vezane uz igh:
1. glavne face su pobjegle i sa sobom povukle znalce
2. posla nema niti u snovima, a dok svijet ide gore IGH ide dole – kaj bu bilo kada svijet krene dole i stvori se nova panika
3. vadite se na zračnu luku (zadnji projekt – NEPOTREBNI- od kradezea)

ide ovo nisko, samo bi moglo i prenisko…
[/quote]

Koje su to glavne face pobjegle???????????

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Moj pogled na IGH:
-tvrtka ima prilično velik freefloat (pogotovo serija R-A)
-to znači da je podložna većim promjenama cijene i to u oba smjera (i euforija i panika)
-nekad je bila velika euforija, sad je velika panika
-niti je cijena od 16.000 bila imalo realna, niti je cijena od 540 kuna imalo realna
-ovakve tvrtke u normalnim vremenima se vrednuju (puno) više od 1 BV
-tu vrijednost daju ljudi, znanje, reference, a ne toliko same zgrade, oprema i dr
-sad naravno nije normalno vrijeme pa ni taj banchmark ne vrijedi (kao ni kod banaka npr)
-kod IGH imamo 2 vrste businessa projektantski i developerski
-u ovom drugom leži sada potencijslno dosta novaca od započetih projekata koje treba izvući
-treba pričekati da se završe (i prodaju) Bundek i Ban centar
-tada će se znatno smanjiti financ.obaveze IGH koje imaju za financiranje ova dva projekta
-trenutno je MCAP IGH ispod 20 mio EUR, a samo njihov udio u Bundek centru je dosta veći od toga
-sreća da je Bundek dio praktično gotov i to će polako donositi novac
-Ban centar također zbog svoje lokacije mora biti profitabilan
-ZLZ će sigurno pomoći da se zaposli projektantski kadar i tu ima dosta posla za odraditi
-U ovim velikim investicijama javnih poduzeća IGH će sigurno imati svoj dio kolača
-IGH će ipak još morati malo ‘shrink’-ati svoj business i smanjiti broj ljudi
-ipak mislim da ovo nije tvrtka koja će propasti
-biti će dosta teško još 2-3 kvartala
-možda ja nisam objektivan (imam dionice IGH), ali ova cijena nije dugoročno održiva
-moguće je da će još pasti i možda i dođe do ovih 400 kuna koje najavljuje pobjeda, ali to će biti na par dionica
-danas je službeno BV oko 1670 kn, a cijena na burzi 540 kn dakle oko 0,32 BV
-dugoročno cijena mora ići prema BV (pitanje je također i koji je fer BV)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Moj pogled na IGH:
-tvrtka ima prilično velik freefloat (pogotovo serija R-A)
-to znači da je podložna većim promjenama cijene i to u oba smjera (i euforija i panika)
-nekad je bila velika euforija, sad je velika panika
-niti je cijena od 16.000 bila imalo realna, niti je cijena od 540 kuna imalo realna
-ovakve tvrtke u normalnim vremenima se vrednuju (puno) više od 1 BV
-tu vrijednost daju ljudi, znanje, reference, a ne toliko same zgrade, oprema i dr
-sad naravno nije normalno vrijeme pa ni taj banchmark ne vrijedi (kao ni kod banaka npr)
-kod IGH imamo 2 vrste businessa projektantski i developerski
-u ovom drugom leži sada potencijslno dosta novaca od započetih projekata koje treba izvući
-treba pričekati da se završe (i prodaju) Bundek i Ban centar
-tada će se znatno smanjiti financ.obaveze IGH koje imaju za financiranje ova dva projekta
-trenutno je MCAP IGH ispod 20 mio EUR, a samo njihov udio u Bundek centru je dosta veći od toga
-sreća da je Bundek dio praktično gotov i to će polako donositi novac
-Ban centar također zbog svoje lokacije mora biti profitabilan
-ZLZ će sigurno pomoći da se zaposli projektantski kadar i tu ima dosta posla za odraditi
-U ovim velikim investicijama javnih poduzeća IGH će sigurno imati svoj dio kolača
-IGH će ipak još morati malo ‘shrink’-ati svoj business i smanjiti broj ljudi
-ipak mislim da ovo nije tvrtka koja će propasti
-biti će dosta teško još 2-3 kvartala
-možda ja nisam objektivan (imam dionice IGH), ali ova cijena nije dugoročno održiva
-moguće je da će još pasti i možda i dođe do ovih 400 kuna koje najavljuje pobjeda, ali to će biti na par dionica
-danas je službeno BV oko 1670 kn, a cijena na burzi 540 kn dakle oko 0,32 BV
-dugoročno cijena mora ići prema BV (pitanje je također i koji je fer BV)

Dobar post kolega,
a sto se tice fer BV , on je ovdje kod projektanstsko-nadzornih firmi -X 3 ,DAKLE, 1670X3–DOLAZIMO DO ONIH mojih stalno spominjanih 5500..ovdje nije ukalkulirana vrijednost developerskih vrijednost a oni mu daju jos jednu pozitivnu dimenziju.
E pa kada ja lamentiram o strpljenju i dokupu,znam o cemu pricam.
Cujemo se mi i vidimo na ovim razinama puno prije nego li mnogi zele..
lp

Hoće li i tu biti nekih projekata, nadzora, testiranja materijala
…….. [undecid]

http://www.poslovni.hr/vijesti/hep-ulaze-600-milijuna-eura-u-novu-akumulaciju-213805.aspx

marcello


Da, a drugi covjek instituta je upravo otisao i sa sobom odveo 40-ak projektanata. Jel se ovo zove kampanja straha? Oprez..

Koji je to drugi čovjek upravo otišao iz IGH? Đukan je otišao prije 2 godine, ne misliš valjda na njega?


@ pobjeda

U svakom slučaju na ovim razinama nije moguće kupti ili prodati veće količine zato će cijena drastično gore ili dolje uskoro.

E sad budući da ste do sada bili u pravu možete li svima objasniti sliejdeće:
– kolega zašto sugerirate prvi ulaz na 401 kn ako to nije dno dna po Vama ?,
– možda je bolje biti strpljiv i možda ući na dnu dna pa prodati na sredini sredine, pa Vas molim možete li nam reći gdje je to dno kako bi i mi svi skupa počeli kupovati baš tada (samo otprilike nije u 10 % gore ili dolje )
Unaprije zahvaljujem na odogovoru i lijepo Vas pozdravljam


Zato što su mene učili da se u pojedinu dionicu ulazi sa minimum 3 ulaza a maksimalno 5 ulaza, sve što je više od 5 ulaza predstavlja "pušionu" odnosno nepotrebno dokupljivanje zbog pogrešno procijenjenog ulaza.

Idealno je kada se pogodi tri zacrtana ulaza.

Samo primjer
– 401 kn – 100
– 341 kn – 200
– 281 kn – 400 komada

Zaključno, ovo vrijedi za investitore poput mene, koji nemaju vremena igrati najbrži prst i buljiti u gledalicu cijeli dan. Ovo vrijedi ako misliš danas kupiti i malo pričekati.

Izlaz isto ide u tri faze.
prva cca 650-750 kn ali to je daleko, tek kraj 2013 – možda, samo možda

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Hoće li i tu biti nekih projekata, nadzora, testiranja materijala
…….. [undecid]

http://www.poslovni.hr/vijesti/hep-ulaze-600-milijuna-eura-u-novu-akumulaciju-213805.aspx


Imamo stalno testiranje cijene na koti 400 kuna to je zasad jedini posao i testiranje koje IGH radi, nema više pokrovitelja HDZ-a nema niti poslova za IGH.
[/quote]


@ pobjeda

U svakom slučaju na ovim razinama nije moguće kupti ili prodati veće količine zato će cijena drastično gore ili dolje uskoro.

E sad budući da ste do sada bili u pravu možete li svima objasniti sliejdeće:
– kolega zašto sugerirate prvi ulaz na 401 kn ako to nije dno dna po Vama ?,
– možda je bolje biti strpljiv i možda ući na dnu dna pa prodati na sredini sredine, pa Vas molim možete li nam reći gdje je to dno kako bi i mi svi skupa počeli kupovati baš tada (samo otprilike nije u 10 % gore ili dolje )
Unaprije zahvaljujem na odogovoru i lijepo Vas pozdravljam


Zato što su mene učili da se u pojedinu dionicu ulazi sa minimum 3 ulaza a maksimalno 5 ulaza, sve što je više od 5 ulaza predstavlja "pušionu" odnosno nepotrebno dokupljivanje zbog pogrešno procijenjenog ulaza.

Idealno je kada se pogodi tri zacrtana ulaza.

Samo primjer
– 401 kn – 100
– 341 kn – 200
– 281 kn – 400 komada

Zaključno, ovo vrijedi za investitore poput mene, koji nemaju vremena igrati najbrži prst i buljiti u gledalicu cijeli dan. Ovo vrijedi ako misliš danas kupiti i malo pričekati.

Izlaz isto ide u tri faze.
prva cca 650-750 kn ali to je daleko, tek kraj 2013 – možda, samo možda
[/quote]
Najrealniji komentari bravo kolege. [thumbsup]


@ ekonomista1
Nisam zadnje kupovao na 800 kuna. Kupujem stalno, svaki mjesec.
Sječaš li se kad je IGH bio preko 2.000 kuna. Rastao je, rastao, a ti drukao na još, još. Kad je počeo padati, napisao sam ti da ga prodaš. Nisi prodao, nego si i dalje drukao na rast. Ja sam ga prodao kompletnog na iznad 2.000 kuna, a ti si ga držao do debelo ispod 2.000 kuna, valjda i do 1.500 kuna. Evo, to ti je samo toliko da mi ne soliš pamet, jer ovo tvoje bolesno drukanje na 401 kunu (kao prvi ulaz) ne znači da imaš imalo pojma u trgovanju dionicama, već samo da tražiš i želiš bolesno nerealno.
Vrijeme, i to vrlo skorašnje će pokazati koliko ti ustvari pojma nemaš i koliko si naivnih ljudi zaribao svojim postovima. Da i padne na 401 kunu koliko će se dionica moći kupiti po toj cijeni? Svatko po jednu? Jadno. Pročitaj si što je napisao K-PAX, pa se malo ravnoj po tome. Bit će ti pametnije.

Kolega, ne ne sječam se da ste me kontaktirali kada je igh bio na +2000.
Znate zašto?
Jer zadnji put igh je bio na tim razinama 2011 godine, a vaš nick je napravljen ove godine.

p.s. lijepo od vas kada javno priznate da imate više nickova, samo nikome nije jasno zašto ih tako često mijenjate i zašto bi se vjerovalo nekome tko mijenja nick sukladno trgovanju na burzi

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Moj pogled na IGH:
-tvrtka ima prilično velik freefloat (pogotovo serija R-A)
-to znači da je podložna većim promjenama cijene i to u oba smjera (i euforija i panika)
-nekad je bila velika euforija, sad je velika panika
-niti je cijena od 16.000 bila imalo realna, niti je cijena od 540 kuna imalo realna
-ovakve tvrtke u normalnim vremenima se vrednuju (puno) više od 1 BV
-tu vrijednost daju ljudi, znanje, reference, a ne toliko same zgrade, oprema i dr
-sad naravno nije normalno vrijeme pa ni taj banchmark ne vrijedi (kao ni kod banaka npr)
-kod IGH imamo 2 vrste businessa projektantski i developerski
-u ovom drugom leži sada potencijslno dosta novaca od započetih projekata koje treba izvući
-treba pričekati da se završe (i prodaju) Bundek i Ban centar
-tada će se znatno smanjiti financ.obaveze IGH koje imaju za financiranje ova dva projekta
-trenutno je MCAP IGH ispod 20 mio EUR, a samo njihov udio u Bundek centru je dosta veći od toga
-sreća da je Bundek dio praktično gotov i to će polako donositi novac
-Ban centar također zbog svoje lokacije mora biti profitabilan
-ZLZ će sigurno pomoći da se zaposli projektantski kadar i tu ima dosta posla za odraditi
-U ovim velikim investicijama javnih poduzeća IGH će sigurno imati svoj dio kolača
-IGH će ipak još morati malo ‘shrink’-ati svoj business i smanjiti broj ljudi
-ipak mislim da ovo nije tvrtka koja će propasti
-biti će dosta teško još 2-3 kvartala
-možda ja nisam objektivan (imam dionice IGH), ali ova cijena nije dugoročno održiva
-moguće je da će još pasti i možda i dođe do ovih 400 kuna koje najavljuje pobjeda, ali to će biti na par dionica
-danas je službeno BV oko 1670 kn, a cijena na burzi 540 kn dakle oko 0,32 BV
-dugoročno cijena mora ići prema BV (pitanje je također i koji je fer BV)


Od mene ocjena 100.

Samo ste nešto zaboravili. Recimo, ja dionice (osim TA) promatram kroz psihologiju ljudi, njihovog ponašanja, straha, depresije, euforije i možebitnih vanjskih negativnih i/ili pozitivnih utjecaja.

Spominjete teorijski dio funkcioniranja burze koji je zasnovan i provediv vani a ne na balkanu. U svijetu je jedno, na balkanu je drugo. Čisto jedan primjer – u zapadnim/razvijem sustavima, normalno je da se živi u iznajmljenom stanu a da se višak sredstva (financijskih) ulaže u dionice, obveznice, zlato, srebro i sl, dok je u RH pa i u ostatku balkana normalno da se višak sredstava ulaže u kupnju stana – REZULTAT -ogromni manjak novaca koji bi se ukucao u crobex.

Nadalje, kao i svigdje, kod nas posebno, postoji ogromni broj investitora, koji su ulagali bez da išta pročitaju. Ti su ostavili gače i čarape na burzi. Kolega, takvi nažalost imaju redovne nočne more zbog burze i vjerujte da se više nikada, ali nikada neće vratiti.

Dalje, postoji ekipa u RH koji su dizali nenamjenske kredite samo da bi kupovali IGH i slične dionice. Ti ljudi imaju još 5-7 godina otplate kredita, a nemaju dionice jer su izgubili i sve prodali. Sada redovno posječuju psihologe jer imaju teški PTSP.

Dalje imaš vas u dionicama – bez casha i vrlo optimističnih, ali svejedno predstavljate potencijalnu prijetnju daljnjem padu zbog pucanja živaca, teranja burze u 3 p.m. i završavanja karijere na burzi.

Dalje, nas koji smo u cashu i koji čekamo zakucavanje da bi ušli i prestali pratati – mi nismo niti blizu ulaska.

I zadnje fondove koji neki ne smiju, a neki nemaju čime ulagati u crobex.

PA RECITE, NARAVNO AKO SMO TU NEGDJE, TKO JE PREOSTAO DA SA RECIMO 15-30 MILIJUNA KUNA DIGNE IGH NA 800-1000 KUNA I NA TIM RAZINAMA GA ODRŽI. TKO I KAKO????

Zaključno, ne zaboravite da su u zadnjih 20 godina, kako tu tako i drugdje, ljudi dobivali dionice. Njima je svejedno koja je cijena, jer nisu radili za dionice već su im poklonjene.

ovo je samo moje promatranje svega te na temelju toga procijenjujem kada je ulazak i do kada treba čekati.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolega pobjeda, ovo je napokon relativno dobar post nakon silnog smeca koje ste isporucili.
Dakle, ovdje ce onaj tko ima 1-2 mil.kuna,a kada to odluci, bez ikakvih problema podici dionicu na 3000 kn .o kakvihvi 15-30 milja pricate.
OVO JE MUCENJE malih i iznurivanje da prodaju.Ovdje nema govora u investiranju ili nekakvoj strategiji.Na djelu su ocajnici koji prodaju i mesetari koji vjesto otimaju.Ja sam siguran da ste vi ovaj drugi i da su vam nalozi na bidu.
lp

Nismo u komunizmu!
Imate pravo na svoje mišljenje. Ali nažalost niste u pravu. Moj novac još uvijek radi negdje drugdje, još nije niti stigao na račun brokera.
Pa ne mislite valjda da pola godine novci stoje kod brokera? Pa nije ovo SAD gdje ti se daje kamata dok si u cashu a lova kod brokera.

Kolega, ovo godinu 100% moji novci neće na račun brokera. Realno je tek oko proljeća.
Lp


Kolega pobjeda, ovo je napokon relativno dobar post nakon silnog smeca koje ste isporucili.
Dakle, ovdje ce onaj tko ima 1-2 mil.kuna,a kada to odluci, bez ikakvih problema podici dionicu na 3000 kn .o kakvihvi 15-30 milja pricate.
OVO JE MUCENJE malih i iznurivanje da prodaju.Ovdje nema govora u investiranju ili nekakvoj strategiji.Na djelu su ocajnici koji prodaju i mesetari koji vjesto otimaju.Ja sam siguran da ste vi ovaj drugi i da su vam nalozi na bidu.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@Pobjeda
Još sam živ hvala bogu!
Istina da sam u malo večem minusu i da sam krivo procijenio ulaz u dionice,a tome je kriva vlada i njihovi projekti u koji sam čvrsto vjerovao.

Dali je IGH trenutno na 500 ili 1000 kn meni je svejedno jer ja neprodajem prije 2500 kn,a vjerujem
u IGH,pa tako i u DLKV i ostale građevinske firme.

lp do nekih ljepših vremena [bye]

P.S. Prestao sam pisati po forumu jer nema nikakve logike.
Pogledaj DLKV firma stoji na nogama i tolika dobit prvih 6 mjeseci,a ona pada i pada [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close