IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@gklemenc
Možete Vi to nazvati kako hoćete ali treba se u životu i bojati. Naravno i kad su dionice u pitanju. Pogotovo kad se minus na pojedinoj dionici iz dana u dan povećava. Nije isto padati u minus sa dionicom Blje, Atgr i neke slične ili kad padate u veliki minus s dionicom IGH. Ooooooo ima tu razlike i mjesta za istinski STRAH. Neke možete po malo uprosječivati u minus i ne osjećati strah ali bome za neke kao IGH uprosječivati u minus zaista treba imati petlje. I nadasve razloga za strah.
Imam i sam puno dionica IGH ali oni su jedini za koje imam totalno negativno mišljenje i zaista smatram da ništa ne vrijede. Nije mi žao popuštit na 500 kn i 43 % jer što je to u odnosu na cijenu straha o kojoj Vi pričate. Ući s istom lovom u LKRI i za dva mjeseca povratit uloženo. Ako IGH u međuvremenu ode gore, sretno mu bilo. A moglo bi biti i obrnuto jer on ima toliko prostora za pad a svi znaju da ta dionica ne vrijedi ni koliko vrećica pišljiva boba.
P.s. I strah je za ljude. [bye]

Slažem se sa vašim mišljenjem IGH je trenutačno najopsnija i najrizičnija kupnja na našoj burzi, informirani i mudri sad rasprodaju.

@ MMusic
… da bi je ovi koji je pljuju mogli kupovati.
Stvarno zanimljivo slaganje s nečijim mišljenjem.

@ harpija

Konfirmacijska pristranost vas onemogućava da na ove dionice gledate sa vedrije, optimističnije strane.
Ali snagom vlastite volje možete poraditi na tome. Nije pred IGH-om baš sve tako crno. Kriza je u fazi jenjavanja. Krenut će projekti. Ne samo u hrvata, već i bližoj okolici (pa i široj). Nije to samo projektantska firma. To je Institut. Vidite da se bez IGH u Osijeku ne može izraditi niti neki bezvezni djećji mostić. To je firma bez koje se na ovim prostorima NE MOŽE. Prihvačanje te činjenice je prvi korak ka savladavanju stresa i straha koji Vas obuzima. Ja po pitanju IGH-a spavam mirno i bezbržno. Vama savjetujem isto. Nemojte podleći likovima koji pljuju dionicu, a rado bi ju uzeli kad bi im je netko dao po njihovim bajkovitim cijenama. Pošten narod plača poštenu cijenu. Ostali "znaju" cijenu svega i ne znaju vrijednost ničega. Mišljenja takvih se čuvajte. A na ovom forumu ih ima – ohoho. Najzanimljvije je što oni nemaju novaca niti za kupnju po 400 kuna, a pisanje postova je besplatno.

@CoRot2em
Veoma ugodno ste me iznenadili, hvala.
Kad već spominjete mostove reći ću Vam samo jedan od primjera koji govori na što je spao IGH.
Očito niste dobro pročitali moje postove o IGH. Evo jedan primjer pa da ne zvuči da govorim u prazno. Kad se trebao radit most na rijeci Mrežnici dug 230 metara IGH je lupao tako visoke cijene da su se ljudi pitali dali oni misle radit novi Golden Gate Bridge iz San Franciska ili običan most sa dvije trake visine 4m i dužine 230 m. Danas je taj isti most u završnoj fazi gradnje, projektiran od sasvim drugie kuće a IGH inženjer kao kakvi drvenjak nadzire gradnju. Njihovo je vrijeme prošlo i jedino ih može spasit ako se odigra do kraja davno igrana prljava igra. Osobno sumnjam u to i vjerujem da im je u interesu upravo sve ovo što se događa. Mnogima to zvuči zaista apsurdno i neshvatljivo ali na žalost tako je. By the way,imamo mi daleko bolje i kvalitetnije ljude iste branše što se svaki dan vidi na njihovim projektima diljem lijepe naše.
Meni je osobno drago da mislite pozitivno o njima i da im cijena raste. Osobno jen nebih više uprosječivao ni da im cijena padne na tri kune.
Živi bili pa vidjeli. [bye]

pocela je kampanja utjerivanja straha ovdje na topicu…ajmo jos jedan udar na bid da poispadaju jos te kamikaze … [wink] [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Hajde udri po bidu već je dosadno idemo na 540 samo hrabro. [thumbsup]

Može li netko od cijenjenih iznijeti svije procjene za 3Q? Da onda nakon izlaska rezultata možemo diskutirati o poslovima i izvedbi! Točno je kolega rekao da su "birali" natječaje a isto tako su na nekima izvisili (u inozemstvu)jer na vrjeme nisu predali dokumentaciju. Problem je što IGH čine vrjedni ljudi-inženjeri koji polako dižu sidro zbog aktualnog netransprentnog vodstva. S ovom ekipom na čelu svi će otići a ja baš ne vjerujem da će direktori sami crtati projekte. A dobri inženjeri se baš ne nalaze lako..
LP

kao prvo- gdje su sada nestali oni koji su prodavali demagogije kako se ne može kupiti igh iznad 550. Kaj Vam je sada 550 pre skupo? Rekao sam vam neki dan, stavite se sa koliko dionica želite na 550 i sve će biti poklopljeno.

kao drugo i puno bitnije –
INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE NIJE ISHODIO DOZVOLE
IGH je zakočio gradnju mosta, hoće li sva djeca iz škole stići živa kući?
Iako je Grad pripremio novac IGH godinu dana nije riješio pitanje građevinske dozvole!

I ONDA VI MENE OPTUŽUJETE DA JA MRZIM IGH I DA NISAM NORMALAN???? PA LJUDI MOJI NE, U KRIVU STE, JA NIKOGA NE MRZIM ALI OVAJ IGH TREBA ZAKONOM ZABRANITI. OPLJAČKALI KAJ SU MOGLI I NIJE IH SRAM – S T R A Š N O!

*** brisano ***

a vi samo i dalje glumite pozitivce pa ćete izgubiti sve novce…lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


kao prvo- gdje su sada nestali oni koji su prodavali demagogije kako se ne može kupiti igh iznad 550. Kaj Vam je sada 550 pre skupo? Rekao sam vam neki dan, stavite se sa koliko dionica želite na 550 i sve će biti poklopljeno.

kao drugo i puno bitnije –
INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE NIJE ISHODIO DOZVOLE
IGH je zakočio gradnju mosta, hoće li sva djeca iz škole stići živa kući?
Iako je Grad pripremio novac IGH godinu dana nije riješio pitanje građevinske dozvole!

I ONDA VI MENE OPTUŽUJETE DA JA MRZIM IGH I DA NISAM NORMALAN???? PA LJUDI MOJI NE, U KRIVU STE, JA NIKOGA NE MRZIM ALI OVAJ IGH TREBA ZAKONOM ZABRANITI. OPLJAČKALI KAJ SU MOGLI I NIJE IH SRAM – S T R A Š N O!

*** brisano ***

a vi samo i dalje glumite pozitivce pa ćete izgubiti sve novce…lp

Kolega, sorry ali ja uredno kupujem na 550, ali nemam puno baruta.No mene i par komada veseli.Kada god imam malo love sa strane, pecnem po 10-ak komada.Javim se krajem rujna jer tada ocekujem oko 50-ak k HRK pa sve ulupam na ovim razinam ili nize,ovisi gdje ce ga manipulatori stjerati.
Kolega, ako vam je toliko mrzak taj IGH, pa ignorirajte ga, a o nama se ne trebate brinuti.Znamo mi to uciniti bez vas.
Po stoti put ponavljam.IGH je fin.stabiliziran i kada krenu poslovi vani plus ovi kuci idemo prema neslucenim visinama.Onaj tko prati IGH ( a ja ga pratim od 2006) zna o cemu pricam.
lp

Sve pet, samo 2006 je Radić birao koji će mu posao dati i izmisliti drug Ivo, a danas Radić vuče za rukave zica lovu, zica poslove.
Samo vi ulazite, bojim se da ćete strasnooo požalili.
Vaša lova vaša odluka.

Bojim se da i od 2006 dokupljate ovu dionici. Lp



kao prvo- gdje su sada nestali oni koji su prodavali demagogije kako se ne može kupiti igh iznad 550. Kaj Vam je sada 550 pre skupo? Rekao sam vam neki dan, stavite se sa koliko dionica želite na 550 i sve će biti poklopljeno.

kao drugo i puno bitnije –
INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE NIJE ISHODIO DOZVOLE
IGH je zakočio gradnju mosta, hoće li sva djeca iz škole stići živa kući?
Iako je Grad pripremio novac IGH godinu dana nije riješio pitanje građevinske dozvole!

I ONDA VI MENE OPTUŽUJETE DA JA MRZIM IGH I DA NISAM NORMALAN???? PA LJUDI MOJI NE, U KRIVU STE, JA NIKOGA NE MRZIM ALI OVAJ IGH TREBA ZAKONOM ZABRANITI. OPLJAČKALI KAJ SU MOGLI I NIJE IH SRAM – S T R A Š N O!

*** brisano ***

a vi samo i dalje glumite pozitivce pa ćete izgubiti sve novce…lp

Kolega, sorry ali ja uredno kupujem na 550, ali nemam puno baruta.No mene i par komada veseli.Kada god imam malo love sa strane, pecnem po 10-ak komada.Javim se krajem rujna jer tada ocekujem oko 50-ak k HRK pa sve ulupam na ovim razinam ili nize,ovisi gdje ce ga manipulatori stjerati.
Kolega, ako vam je toliko mrzak taj IGH, pa ignorirajte ga, a o nama se ne trebate brinuti.Znamo mi to uciniti bez vas.
Po stoti put ponavljam.IGH je fin.stabiliziran i kada krenu poslovi vani plus ovi kuci idemo prema neslucenim visinama.Onaj tko prati IGH ( a ja ga pratim od 2006) zna o cemu pricam.
lp
[/quote]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Da, a drugi covjek instituta je upravo otisao i sa sobom odveo 40-ak projektanata. Jel se ovo zove kampanja straha? Oprez..


Da, a drugi covjek instituta je upravo otisao i sa sobom odveo 40-ak projektanata. Jel se ovo zove kampanja straha? Oprez..

Neki ovdje to nazivaju pesimizmom, a ja dobro informirani optimistom.

Ista stvar, samo kut gledanja je drugačiji.
Šteta za igh, mogao je biti ogromna firma.

Sa druge strane propao je jedan ogromni lehman brothers, u kojeg su i rusi i kinezi, ulagali milijarde pa te firme više nema, a možemo se kladiti da je bilo ovakvih foruma gdje je ekipa govorila "pa dolaze milijarderi ovo može samo gore"…da može gore u tri p.m.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolega Seis iznio je važan podatak…ode drugi čovjek i 40(50) inžinjera, nasapunalo Juri, ovi će mu dečki uzet sav posao kroz malu firmu bez duga ( to je nekad bio IGH ), a oni će se mučiti sa dugovima, refinanciranjima, dokapitalizacijama, troškovima, mega projektima iz šupljeg u prazno….dok ne ode Jure nema sreće, uz njega ostaju samo nesposobni, poslušni, naivni i oni koji nemaju gdje!
Kakva šteta, da nije bilo kapitalističkog samoupravljanja mogla je to biti ozbiljna tvrtka…..

New Report

Close