IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dao sam par informacija pa neka svatko sam izračuna matematiku. IGH jest kandidat za gradnju ali sa prstima preduboko u pekmezu da bi ga se gledalo nevino, osobno držim da su šanse 50:50.

Netko vjeruje u slučajnost?

http://www.poslovni.hr/vijesti/-da-sanader-nije-trazio-najskuplju-varijantu-peljeski-most-bi-vec-bio-sagraden-211154.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-ce-zbog-peljeskog-mosta-bosni-predati-vrh-kleka-i-otocice-u-malostonskom-zaljevu-211156.aspx


eto slušate vijesti…da li ste vi (prvenstveno ekipa SA JUGA) suglasna da BiH nesmetano koristi Luku Ploće?????

to je glavni uvjet da se Pelješki most gradi!!!

ajmo da Vas čujemo, prvi Grga?????????

AJMOOOOOOOO

Kolega Pobjeda,

neće Bosance nitko previše pitati za mišljenje, jer kao što je poznato ovisni su u potpunosti o toj istoj EU, a i sanjaju ulazak u istu.

Slušat će što im se naredi, i to puno više nego mi.

EU će se sad očito intenzivnije posvetiti ovom problemu, i bit će kako njima odgovara. Čini se da im varijanta Pelješkog mosta trenutno više odgovara.

A što se tiče vječne teme – zašto vi drukate na pad i ocrnjujete dionicu IGH na dnu cijene – i dalje molim odgovor na pitanje zašto to činite ??

Ako ste to činili na 1500 – svaka čast! ALI, zašto to DANAS činite na DNU CIJENE ??

Neki kolege među nama su odradili ovaj "odbijanac" tako što su prodali dionice, i prividno su zaradili. I sad bi im super odgovarao pad, kako bi im ostala u džepu ta razlika u cijeni. Da li ste i vi među njima?

Prije cca mjesec dana ste "precizno" specificirali da će pad biti do razine 401 kn, i to se nije desilo.

Neki dan ste izjavili da će pad biti do razine 480 kuna.

Koji je vaš slijedeći "target"?

Kako god, i po vama smo blizu dnu cijene, čak i ako se ostvari vaš target 480, pa čemu takvo drukanje na dnu cijene?

Hvala na odgovoru!

Lp,
G.

pobjeda@ ovdje me ovi optimisti podsjecaju na ekipu sa lkri topica…sve prstalo clancima pozitive a dionica tras 50% dole… [lol] [lol] [lol] cuvajte cash ljudi.. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



eto slušate vijesti…da li ste vi (prvenstveno ekipa SA JUGA) suglasna da BiH nesmetano koristi Luku Ploće?????

to je glavni uvjet da se Pelješki most gradi!!!

ajmo da Vas čujemo, prvi Grga?????????

AJMOOOOOOOO

Kolega Pobjeda,

neće Bosance nitko previše pitati za mišljenje, jer kao što je poznato ovisni su u potpunosti o toj istoj EU, a i sanjaju ulazak u istu.

Slušat će što im se naredi, i to puno više nego mi.

EU će se sad očito intenzivnije posvetiti ovom problemu, i bit će kako njima odgovara. Čini se da im varijanta Pelješkog mosta trenutno više odgovara.

A što se tiče vječne teme – zašto vi drukate na pad i ocrnjujete dionicu IGH na dnu cijene – i dalje molim odgovor na pitanje zašto to činite ??

Ako ste to činili na 1500 – svaka čast! ALI, zašto to DANAS činite na DNU CIJENE ??

Neki kolege među nama su odradili ovaj "odbijanac" tako što su prodali dionice, i prividno su zaradili. I sad bi im super odgovarao pad, kako bi im ostala u džepu ta razlika u cijeni. Da li ste i vi među njima?

Prije cca mjesec dana ste "precizno" specificirali da će pad biti do razine 401 kn, i to se nije desilo.

Neki dan ste izjavili da će pad biti do razine 480 kuna.

Koji je vaš slijedeći "target"?

Kako god, i po vama smo blizu dnu cijene, čak i ako se ostvari vaš target 480, pa čemu takvo drukanje na dnu cijene?

Hvala na odgovoru!

Lp,
G.
[/quote]
Ajmo ovako – prvo i prvo nemoj lagati više, dogovoreno????

1. 401 kn je moj prvi ulaz u IGH
2. 480 kn sam da će biti slijedeća razina odbijanca (nakon ove zadnje)
3. za ovu zadnji sa maksimalno precizno rekao odbijanac od 530-550 pa sve do max 580

Stari moj, da li moram sve tražiti da bi ti prestao lagati ili?
Najbolje od svega par puta sam to citirao da shvatiš tko zna a tko druka glupim i lažnim linkovima i demagogijama.

Zaključno, da vjerojatno se bosance neće pitati, ali to tek možda nakon srpnja 2013 godine kada uđemo u EU.
Znači još godina dana, do tada IGH može u stečaj ali i cijena dionice na 2000 kune. Stoga otompotom

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Zasto nove dionice nisu jos vidljive u SKDD-u?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Zasto nove dionice nisu jos vidljive u SKDD-u?

zato što imaju drugi naziv i skraćenicu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-prezivjeti-jesen-kad-dodje-mmf-cekaju-nas-otkazi-manje-place-i-poskupljenja/627885.aspx

Od jeseni rejting u "smeću"

Međunarodne bonitetne agencije Fitch, S&P i Moody’s u ožujku i travnju potvrdile su nam važeći rejting BBB-, samo korak iznad "junka", jer su blagoslovile državni proračun kojeg je sastavio Slavko Linić. No, taj se proračun temeljio na prognozi rasta BDP-a od 0,8 posto.

S obzirom da rasta očito neće biti, okolnosti su se promijenile. Dodatnu glavobolju Vladi predstavljaju i sindikati, koji ne pristaju na rezove kojima bi se uštedjelo dvije milijarde kuna. Ukoliko se sindikati zainate pa svoja prava budu tražili u sudskom postupku, opterećenje za proračun će biti još i veće.

S obzirom da od smanjenja deficita i racionalizacije poslovanja, barem za sada, neće biti ništa, za očekivati je da će rejting Hrvatske na jesen biti smanjen. Na razinu "smeća".

Vlada će morati pozvati MMF

Što to zapravo znači? Najjednostavnije rečeno, Hrvatske državne obveznice postaju rizična investicija. Država se, naime, mora zaduživati ne samo da bi otplaćivala bivše dugove, već i da bi servisirala ostale tekuće obveze. Kada nam rejting padne, kamate za daljnje zaduživanje postat će znatno nepovoljnije, a i već postojeći dug preko noći će postati drastično teži teret.

U toj situaciji Milanovićeva vlada neće imati puno izbora: morat će sjesti za stol s delegacijom MMF-a. Aranžman s MMF-om omogućit će Hrvatskoj povoljniji pristup financijskim sredstvima, ali uz određene uvjete. Prvi učinak tih uvjeta bit će otkazi u javnom sektoru.

MMF neće imati razumijevanja za politički rejting Milanovićeve vlade, niti za odgađanje onih bolnih reformi o kojima se već dugo priča, ali vlast nema hrabrosti da ih provede u djelo. Prva stvar koju će Vlada morati napraviti nakon ulaska u aranžman s MMF-om bit će drastično rezanje državne potrošnje.

A Grga stručnjak kaže da je u jesen oporavak za igh i cijeli sektor???
Ljudi moji, očito ne shvaćate kaj je ispred nas.

Ovako istinit i realan članak dugo nisam pročitao!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-prezivjeti-jesen-kad-dodje-mmf-cekaju-nas-otkazi-manje-place-i-poskupljenja/627885.aspx

Od jeseni rejting u "smeću"

Međunarodne bonitetne agencije Fitch, S&P i Moody’s u ožujku i travnju potvrdile su nam važeći rejting BBB-, samo korak iznad "junka", jer su blagoslovile državni proračun kojeg je sastavio Slavko Linić. No, taj se proračun temeljio na prognozi rasta BDP-a od 0,8 posto.

S obzirom da rasta očito neće biti, okolnosti su se promijenile. Dodatnu glavobolju Vladi predstavljaju i sindikati, koji ne pristaju na rezove kojima bi se uštedjelo dvije milijarde kuna. Ukoliko se sindikati zainate pa svoja prava budu tražili u sudskom postupku, opterećenje za proračun će biti još i veće.

S obzirom da od smanjenja deficita i racionalizacije poslovanja, barem za sada, neće biti ništa, za očekivati je da će rejting Hrvatske na jesen biti smanjen. Na razinu "smeća".

Vlada će morati pozvati MMF

Što to zapravo znači? Najjednostavnije rečeno, Hrvatske državne obveznice postaju rizična investicija. Država se, naime, mora zaduživati ne samo da bi otplaćivala bivše dugove, već i da bi servisirala ostale tekuće obveze. Kada nam rejting padne, kamate za daljnje zaduživanje postat će znatno nepovoljnije, a i već postojeći dug preko noći će postati drastično teži teret.

U toj situaciji Milanovićeva vlada neće imati puno izbora: morat će sjesti za stol s delegacijom MMF-a. Aranžman s MMF-om omogućit će Hrvatskoj povoljniji pristup financijskim sredstvima, ali uz određene uvjete. Prvi učinak tih uvjeta bit će otkazi u javnom sektoru.

MMF neće imati razumijevanja za politički rejting Milanovićeve vlade, niti za odgađanje onih bolnih reformi o kojima se već dugo priča, ali vlast nema hrabrosti da ih provede u djelo. Prva stvar koju će Vlada morati napraviti nakon ulaska u aranžman s MMF-om bit će drastično rezanje državne potrošnje.

A Grga stručnjak kaže da je u jesen oporavak za igh i cijeli sektor???
Ljudi moji, očito ne shvaćate kaj je ispred nas.

Ovako istinit i realan članak dugo nisam pročitao!


pa to se onda odnosi na sve dionice a ne samo na igh P.S pa kaj svaki dan gledas igh i visis na forumu postavi se na 420 na koliko zelis da dode i uzivaj pale su sve dinice a ne samo igh kako ti cijelo vrijeme pises pozdrav i sretno ti u trgovanju

U hrvatskom graditeljstvu u posljednje 4 godine izbrisano 30.000 radnih mjesta

Graditeljstvo u Hrvatskoj posljednje četiri godine bilježi gubitak 30.000 radnih mjesta, samo ove godine izgubljeno je oko 5.000 radnih mjesta, a taj trend nije zaustavljen, pa više nego zabrinjavajuće stanje u graditeljstvu zahtijeva trenutne reakcije i akcije, ističu iz Sindikat graditeljstva Hrvatske pred sutrašnju sjednicu Gospodarsko-socijalnog vijeća čija će središnja točka dnevnog reda biti aktualno stanje u graditeljstvu.

Ste ikada čuli za izreku "Read between the lines".
Znači ide na bolje u građ sektoru jel?
I to u jesen jel?
uff teško, ide prema dole.
Biti će vremena za dokup.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

IZASLO IZVJESCE
jao jao….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Auuu, najgadnije u povijesti IGH. Slom !

New Report

Close