IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e oće li mene danas sunce malo ogrijati,…pošto sam kurate sreće odkad sam u ovoj dionici,..al danas me dlan svrbi opasno!!!

Tako je kolega!

Ljudi kapitalizam je surova stvar tu nema milosti. Eu novci, eu tvrtke a nama most.

Grga i ekipa iz Dubrovnika zadovoljni, eu sretna da potroši novce, firme iz eu sretne jer imaju novi projekt.

Samo dijonicari IGH i dalje imaju vlazne snove o razinama 800 kuna +

Nije vrag da mislite da u eu nema korupcije??? Ili da će eu dati lovu da igh ne ode u stečaj???



Za odobrenje projekta od strane EU potrebna je nova projektna dokumentacija i novi internacionalni tender. Informacija iz 3. dnevnika.
Znači li to da se ponovno biraju samo izvođači ili i firma za izradu nove (jeftinije) verzije mosta?
Uglavnom, po ovome se ne čini da je IGH 100% u novoj priči oko pelješkog mosta.

pa normalno da neće ići ona ranija preskupa varijanta za koju nemamo novca i koju je odbila EU, možda ćemo dobiti novce samo za neku puno jeftiniju varijantu, a to onda znači i izrada novih projekata i novi natječaji, ali ovaj puta na razini cijele EU, što znači da posao može dobiti bilo koja firma iz EU….tako da IGH u toj priči ima jako male šanse
[/quote]

[/quote]

Kolega pobjeda,

zadovoljan sam i jako sretan jer je napokon prepoznat važan nacionalni interes u gradnji Pelješkog mosta, kako od ove Vlade tako i od vaše malenkosti.

Daj Bože da se plan i ostvari i to brzo!

A što se tiče toga tko će sudjelovati u gradnji – mislim da napori Čačića i cijele Vlade ovih dana daju odgovor na to pitanje – oni će sve učiniti da IGH sudjeluje u tome (uostalom kao i INGRA i DALEKOVOD na cijelom setu projekata koje su zamislili).

Zato osnivaju građevinsku izvoznu megakompaniju.

Ideja je da te naše građevinske firme ojačaju na ovim postojećim projektima, a zatim da izađu i na EU i svjetsko tržište.

Mislim da su definitivno zamislili da projekt Pelješkog mosta ide IGH-u kao nositelju projekta čime bi IGH dobio jedan svoj dio zamišljenog kolača (a HE vjerojatno INGRI kao nositelju projekta).

Isto kao što je IGH dobio i ZG aerodrom, što je dokaz da sadašnja koalicijska Vlada ne mrzi IGH kao što vi stalno insinuirate..

Lijepi pozdrav i ugodan dan želim svima (a pogotovo IGH dioničarima) !

vrli kritičari i protivnici gradnje mosta ali i svega ostalog , malo se smirite, pa vama ništa neodgovara

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hoce-li-se-graditi-peljeski-most-hajdas-doncic-bi-se-danas-trebao-ocitovati-o-izgradnji/626688.aspx


288 komada za 176 tisuća kuna ste mogli kupiti još danas ‘pobjednici’. Sjetite se ove prilike jednom kada budete čekali mirovinu.

svaka čast kako si navukao naivce pa ih natrpao na 640-650 kn [thumbsup]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.



Za jedinicu dajem besplatni info :). Do jeseni smo na 1000. Trudim se biti plemenit. Tko tebe kamenom ti njega kruhom.

Puno je sigurnije 400 kuna od nedostižnih 1.000 . Zbog koji to opet neistina dionica treba rasti, Kina, Japa, Bugarska, Kazahszan ili Crna Gora. Dosta je laži i glasnina na kojima smo izgubili keš.
[/quote]
To što se netko danas zaletio ne znači baš ništa jedna lasta ne čini proljeće. Građevinari su u najtežoj poziciji od kada posluju. Do nekih novih ali stvarnih i velikih poslova cijene ovih dionica jedino mogu ići nizbrdo.

Hoće li i ovdje teći med i mlijeko, ha Lopina jeste se nakrcali ?

Samo recite kada ćete izaći da znamo da više nema meda i mlijeka.

[cool]

Grga cvarak, sto to znaci nositelj projekta? Jel igh do sada bio "nositelj projekta" na gradnji nekog infrastrukturnog objekta? Znate li vi cime se igh bavi?

zato što se pišu gluposti koje s igh nemaju veze…ako dodje do oporavka gradjevine i ako igh sredi svoje unutarnje probleme i ako do tada sacuva strucnu prednost koju ima nad drugim slicnim firmama, nema straha….ako ste zaboravili: istrazivanje, projektiranje, nadzor

Ne bih rekao da je pelješački most od nacionalne važnosti. Mislim da je vlada bezidejna, te izabire najgore projekte nebi li pokrenula gospodarstvo. No to će nam se svakako jednom obiti o glavu

Kolega PILAPILA,

koliko znam najvažnije djelatnosti IGH su projektiranje i nadzor, a bavi se i ostalim djelatnostima (npr. izrada studija, vještačenja, kontrola kvalitete, materijala…).

Mišljenja sam da je u tim gore nabrojanim djelatnostima kojima se IGH bavi upravo i najveći financijski efekt u cijelom projektu (za razliku od klasičnih "bauštelaca"), pa bi od svih ovih projekata mogao itekako financijski ojačati.

A uostalom, IGH zato i je ubačen u projekt građevinske izvozne megakompanije, kao neizostavni kotačić u mehanizmu bez kojeg se ne može..

A kad kažem "nositelj projekta" mislim na nekog tko je najvažniji koordinator na cijelom projektu (pa vjerojatno i financijski najbolje prolazi).

Da li se slažete s ovim, ili imate kakvu ispravku, dopunu ?

Hvala!

Lp,
G.

365 tisuća, baš ničim izazvanih? Ito zelenih 365 tisuća. Želim puno sreće i zadovoljstva onima u cashu i onima u dionicama. Naročito onima u cashu. Ha-ha!

Izgradnja Pelješkog mosta je kao autocesta kroz Crnu Goru…svi jedva čekaju da investiraju.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

New Report

Close