IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakva ste vi hrpa luzera.
Burzu nitko ne diže i ne spušta, ovisi o mnogo faktora, makrozbivanja , monetarne politike zemlje, poslovanju tvrtke (što je po meni najvažnije) te o očekivanjima te tvrtke. A svi vi koji mislite da neki "zli ljudi spuštaju i pumpaju burzu" nema vam spasa, primite se učenja i knjiga, jer ste na najboljem putu da pogubite sav novac

To je točno,samo treba tu dodati i špekulante koji imaju jaku ulogu.

ako ovo ode na 200 kn (ne fali nula, nije tipfeler), kladim se da će otići prema 20-ak kuna…jer je 200 kuna ravno opcijskim cijenama…dakle, u tom slučaju moglo bi biti i po 20 kuna…

ja sam upozoravao ranije…ali…nema veze…


ako ovo ode na 200 kn (ne fali nula, nije tipfeler), kladim se da će otići prema 20-ak kuna…jer je 200 kuna ravno opcijskim cijenama…dakle, u tom slučaju moglo bi biti i po 20 kuna…

ja sam upozoravao ranije…ali…nema veze…

što ti baljezgaš? udarilo te sunce bogami žestoko…..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje



ako ovo ode na 200 kn (ne fali nula, nije tipfeler), kladim se da će otići prema 20-ak kuna…jer je 200 kuna ravno opcijskim cijenama…dakle, u tom slučaju moglo bi biti i po 20 kuna…

ja sam upozoravao ranije…ali…nema veze…

što ti baljezgaš? udarilo te sunce bogami žestoko…..
[/quote]

udarilo je sunce one koji su to kupovali na 2000, 2500….a ako si im to rekao, onda bi te proglasili ludim…znam osobno mnogo takvih ljudi…ali to nije sada rasprava…

Opet ti Kinezi…………….drugi, treći put…….

http://www.business.hr/ulaganja/kinezi-za-autocestu-bar-boljari-dostavili-smrtno-ozbiljnu-ponudu

ovo bi sad moglo biti ozbiljno i konacno ako EIB da pozitivno misljenje:

http://hr.seebiz.eu/andrija-lompar-kinezi-daju-povoljan-kredit-za-bar-boljare/ar-38906/

a onda gradjevinci iz regije se moraju angazirati (vjerujem igh ima ozbiljne sanse), kao sto su angazirali i za novu elektranu u republici srpskoj (natjecaj u tijeku).

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Ako se to ikad u nekom obliku bude gradilo, to ce radit Bechtel s Enkom. To je ok za igh.elektrana u rs? Pisite o konkretnom tenderu, kolicini i vrsti posla, ugovorenom za igh. A ne kao radic…..hidrocentrale u ceceniji..pa nek raja misli

Ma moram komentirat….sto to znaci da se igh angazirao za neku elwktranu u rs ako se javio na natjecaj!? "angazirao" se bio i za branu u Ekvadoru, i aerodrom u Alziru, plinovod u Siriji, itd…al je "angazman" prolazio samo nekako do Ploca….naravno da se javlja na tendere, a ako je to nekome vijest da kupuje, onda nek kupuje

Osobno me ne bi puno iznenadilo kada bi odluka o gradnji Pelješkog mosta na kraju ipak bila donesena.
Kad se sjetim samo prije par godina koliko je novca "bačeno" u kupnju zemljišta oko mosta, i inače na toj trasi odakle bi se protezao saobraćaj i popratni sadržaji, ne vjerujem da su se kupci pomirili s ovim stanjem. Prejak je i dan danas taj lobi, i teško da će odustati.
Inače ne posjedujem dionice IGH, ulazni target mi je 500 kuna, a poslije može i na ovih vaših 200 ili 20.
Ali pošto je u današnje vrijeme sve toliko nepredvidivo moglo bi se desiti da ih nikada i ne kupimo po toj cijeni. Iskreno rečeno volio bih više da ih nikada i ne kupim na toj cijeni zbog toga što bi tada sveukupna situacija na tržištu sugerirala dodatni pad i većine drugih sektora, a ne samo građevinskog.

@ bananarama
Pri dnu se kupuje na ovim i na onim cjenama, a ne sve na istoj cijeni. Nitko nikada ne zna kad je dno. S targetom 500 do 600 kn več bi se barem jednim dijelom bio uključio u igru dobitnika. Ovako, radi tih zaista u cijeloj priči nebitnih 100 kuna ostao si izvan priče i sad češ moći samo gledati i konstatirati što bi bilo da je bilo. A šteta, imao si priliku. Vani i dalje rastu. Šteta je što je ljetno zatišje i letargija, jer bi sve ovo izgledalo puno veselije. Ali jesen če nam donijeti više veselja. Pritom ne mislim samo na IGH. Imaju se i druge dionice.

… i samo da potkrijepim navod
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^GDAXI+Basic+Chart&t=1d

Kolega bananarama, slažem se s vama da Pelješki most opet polako ulazi u fokus.
Puno je tu različitih interesa – političkih, regionalnih, strateških, gospodarskih.
Ova tema čini se nikada neće otići u zaborav, a pogledajte samo što se govorilo i pisalo zadnjih dana:

Oporba se naravno žestoko bori ZA izgradnju, recimo da imaju svojih interesa u tome, a naravno tema im je predobra za poentiranje prema SDP-u kao nesposobnoj Vladi:

http://www.poslovni.hr/vijesti/karamarko-odustajanje-od-peljeskoga-mosta-nedomoljuban-cin-207762.aspx

http://www.poslovni.hr/vijesti/karamarko-peljeski-most-nije-samo-financijsko-pitanje-206828.aspx

"..je izgradnja Pelješkog mosta taj teritorijalni kontinuitet, odnosno prvorazredno prometno, gospodarsko, sigurnosno, pa i psihološko pitanje"

Shvaćajući kako HDZ efikasno poentira na temi Pelješkog mosta – SDP već polako okreće ploču, i ističe da oni zapravo nisu protiv gradnje mosta, nego samo trenutno namju novaca..
Ne bi me čudilo da uskoro objave i nastavak izgradnje, recimo pred lokalne izbore (naravno uz žestoku propagandu da je to zapravo SDP-ov projekt, što dijelom čini se i je):

http://www.poslovni.hr/vijesti/ipak-ne-odustaju-od-peljeskoga-mosta–206895.aspx

"…a postanemo li jednoga dana dovoljno bogati, ipak ćemo sagraditi pelješki most te izbjeći i BiH i vožnju trajektom. Uz činjenicu da je cijena svakoga od tih projekata i dalje nepoznata, sada se pojavio i niz dodatnih problema. Primjerice, stručnjaci tvrde da kretanje većih plovila loše utječe na žive organizme u Malostonskom zaljevu, u kojem se snažno razvio uzgoj kamenica. Trajektu se u loše strane ubraja i mogućnost da u slučaju prejaka vjetra ne bi mogao voziti, pa bi se roba kvarila. A najveći bi problem ipak mogli biti pregovori sa vlasti BiH, koja će za slobodan prolaz kroz svoj teritorij tražiti znatne privilegije u korištenju luke Ploče."

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-peljeski-most-bila-je-ideja-sdpa-ali-sada-za-nju-nema-novca-208393.aspx

""To i jest projekt koji je iniciran od SDP-a s dubrovačkog područja, a Vlada je njegovu gradnju samo odgodila zbog nemogućnosti financiranja u ovom trenutku", kaže sugovornik iz Vlade."
"bivši državni tajnik u Ministarstvu prometa Branko Bačić uvjerava da dovršetak mosta ne predstavlja značajno veći izdatak od alternativnog rješenja. "U oba slučaja treba izgraditi već pripremljenu cestu, no za dovršiti gradnju mosta treba najviše 1,7 milijardi kuna, gradnja trajekata stajat će 25 do 30 milijuna eura, još toliko treba uložiti u gradnju dvije luke, a sam neumski koridor bez pristupnih cesta stajat će minimalno 50 milijuna eura", poručuje Bačić, koji tvrdi i da je do odustajanja od gradnje pelješkog mosta uloženo 300 milijuna kuna, a ne 58,5 milijuna kuna, kako je to tvrdila Vlada."

Naravno, ni Dubrovčani ne miruju – dapače žestoko se bore za svoj most koji im je itekako potreban:

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=21478:udruga-dubrovnik-regija-koridor-oko-neuma-je-loa-ideja&catid=1:politika&Itemid=9

"Ako Vlada RH ne može izgraditi most, onda za ovu našu regiju zahtijevamo status posebne porezne oaze i bescarinske zone…Jedino ispravno rješenje je žurni nastavak gradnje Pelješkog mosta i autoceste od Ploča…"

Kao što se može vidjeti iz svega ovoga – stvarno puno isprepletenih interesa je ovdje, a u takvim slučajevima – sve je moguće !!!

Mene (ali i ne samo mene) bi zanimalo zašto se za jedan ovakav, očito po svim relevantnim faktorima potreban projekt, ne može naći novac iz pretpristupnih i članskih fondova EU ???

Pa sjetimo se samo silne propagande pred referendum o ulasku u EU kako nam silni novci stoje na raspolaganju iz tih EU-fondova (zbog čega su mnogi ljudi i glasali ZA). Mislim da je Vesna Pusić i ekipa iz Vlade spominjala nekoliko milijardi koje su određene za Hrvatsku do 2013.??

Pa gdje su sad ti novci – ne mož

New Report

Close