IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

govorio sam ja…a i dalje tvrdim da je građevinski sektor u jednoj velikoj krizi i da ova dionica ide prema 200 kunića….

kako će biti to će vrijeme pokazati…

ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.
Autor ne posjeduje dionice IGH.



Nakon što je uspješno prošao prvi krug ,drugi bi mogao biti još uspješniji sa izdavanjem zamjenskih dionica.
maksimalni upis zamjenskih obveznica 195 mil kn,maksimani broj upisa novih dionica 30% tj.58.5 mil.
kn ili 76.974 dionica,ali tek za pet godina.
Dakle u slijedećih pet godina br.dionica je 264.170 komada

Za pet godina može se povečati na 311.144.

Fondovi nisu mogli dokapitalizirati IGH jer je MCAP bio ispd 300 odnosno 350 mil kn.

Ali obveznice se mogu kupovati,pa očekujem da će mirovinci ući maksimalno.To bi moglo IGH pretvoriti u najlikvidnijeg građevinara,a samim time i potencijalno i najprofitabilnijeg.

Ovu godinu bi se trebalo pozitivno poslovati,bez obzira na Spaladium Arenu gdje bi i Konstruktor i
IGH trebali uknjižiti lijepe gubitke,ali bi se oslobodili i kreditnih obveza tako da se i tu dugoročno
mogu očekivati poboljšanje profitabilnosti.

IGH će biti hit u slijedećih mjeseci!

Nakon dokapitalizacije 264.170 dionica ,i tako pet godina.
Upisano 10 mil EURA zamjenskih obnveznica što bi za pet godina bilo još maksimalno 30.000 novih
dionica,pa bi u tom trenu bilo cca 294.000 dionica.
Ukupno keš pozicija povećana za cca 180 mil kn.
Kratkoroćne obveze smanjene za 11 mil EUR/komercijalni zapisi/i konverzitarane ne u dugoroćne obveze.
Keš pozicija povećana netto za cca 100 mil kn.
Zaista vrlo uspješan poslovni potezi IGH.
Mislim da će najveću korist ostvariti kupci zamjenskih dionica uz minimalni rizik.Kamata 9% i mogućnost zamjene 30% uloženog za 760 kn po dionici za pet godina.

Čestitke upravi na dobro oobavljenoj dokapitalizaciji i povečanju likvidnosti.

Ima jedan problem.IGH sa 264.170 dionica postaje fondovska dionica tek po cijeni 1.136 što praktično znaći da je ne mogu kupovati i braniti cijenu tako da ovo može postati visokošpekulativna
dionica i raj za sindikat.Ali možda će novi većinski dioničar ovo kupovati ispod 760 i povečati svoj
vlasnički udio i to natanane.Nigdje mui se ne žuri.

Ovo bi napokon mogla postati jedna lijepa priča.

U IGH će izvjesno poteći med i mlijeko,a za početak bi moglo biti malo gorko!

[/quote]

Kolega Lopina, zahvaljujem na shareanju informacija s nama ovdje na forumu..

Uočio sam da spominjete neki sindikat, citiram "ovo može postati visokošpekulativna
dionica i raj za sindikat", pa bih molio pojašnjenje ?!

Ako mislite na sindikat koji štiti radnička prava malo mi je čudno da i oni kupuju dionice, al opet nikad ne znaš jer cijena je možda i za njih povoljna ?

U svakom slučaju hvala za info i lijepi pozdrav svima!

G.

Da li su ovi što prodaju svjesni da je "netko" ovdje uložio milione (EUR-a) valjda zato da smo proba kako će ići…(slučajno tamo neki rus itd…)? …mislite da su oni kupovali bez informacija i plana…?
Ovo je samo induciranje nervoze kod malih i uplašenih ulagača sa ciljem brze zarade nakon što pokupe ono što im ovi uplašeni prodaju po super diskontu.
Ovo posebno vrijedi za IGH na ovim razinama ali i za cijeli građevinski sektor koji je sada na piku (kao i cijlo vrijeme krize ako nema trenutnih "favorita" – tipa LKRI-kad su se javili kinezi, PTKM kad su špekulirali o prodaji,…)

Da li su oni sto ne kupuju svjesni da je netko ulupao milijune…? Hehe

E, moj IGH. Nemate više ni 20.000 kuna za vlastite dionice u koje toliko vjerujete.


Da li su oni sto ne kupuju svjesni da je netko ulupao milijune…? Hehe

uvjeren sam da ti znaš više nego MEZHIBOVSKIY…

Jel netko javio Veniaminu Mezhibovskiyu da je u minusu 20% . Cijena mu više ne odgovara ili je i on ostao bez para od kad je počeo poslovati s IGH :))

Hvaljen Isus i Marija!

Kao sto sam i ja uvjeren da do prije mjesec dana ovdje nitko nije imao pojma o tom famoznom rusu, a sad se kunete u njega i dajete posebnu tezinu svojoj kupnji. Ja sam vec rekao, da se radi o nekom transparentnom tipa Bechtel, Strabag, i da tzv. reorganizaciju provodi taj novi vlasnik, a ne dosadasnja uprava, bio bih optimist. Kad zbrojimo, rusa, radica, krizu, imamo cijenu koja klizi.

Situacija je inimno ozbiljna. Ne vjerujem da ce biti nekih vecih promjena do listopada. mislim da ce se tada odrediti novi bitni igraci u IGH. Moram priznat da mi to sve skupa nit smrdi nit mirisi.

Ako može jednom onda može i dvaput!


Jel netko javio Veniaminu Mezhibovskiyu da je u minusu 20% . Cijena mu više ne odgovara ili je i on ostao bez para od kad je počeo poslovati s IGH :))

Rus je spušio već 10 milijuna kuna, ako je to uopće njegov novac. Kladim se da su to platili Gregurić i Jure novcem koji su izvlačili iz Hrvatske i IGH. Rus je zapravo u plusu jer je dobio proviziju za korištenje imena, oprao je lovu i napravio posao. Jednostavno ne vidim scenarij u kojem bi pustio da ovako cijena padne, ako već vjeruje u IGH. Kako to da mu je dobra cijena 760, a ne vrijedi 660. Auuuu IGH.

Hvaljen Isus i Marija!



Jel netko javio Veniaminu Mezhibovskiyu da je u minusu 20% . Cijena mu više ne odgovara ili je i on ostao bez para od kad je počeo poslovati s IGH :))

Rus je spušio već 10 milijuna kuna, ako je to uopće njegov novac. Kladim se da su to platili Gregurić i Jure novcem koji su izvlačili iz Hrvatske i IGH. Rus je zapravo u plusu jer je dobio proviziju za korištenje imena, oprao je lovu i napravio posao. Jednostavno ne vidim scenarij u kojem bi pustio da ovako cijena padne, ako već vjeruje u IGH. Kako to da mu je dobra cijena 760, a ne vrijedi 660. Auuuu IGH.

[/quote]
braniti će on cijenu na razinama 250-400 kuna.
pa će si smanjiti ulaz.
kaj prozivate čovjeka pa nije lik špekulant, kupio je, valjda će opet kada padne cijena i to je to.
simple as that!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Jel netko javio Veniaminu Mezhibovskiyu da je u minusu 20% . Cijena mu više ne odgovara ili je i on ostao bez para od kad je počeo poslovati s IGH :))

Rus je spušio već 10 milijuna kuna, ako je to uopće njegov novac. Kladim se da su to platili Gregurić i Jure novcem koji su izvlačili iz Hrvatske i IGH. Rus je zapravo u plusu jer je dobio proviziju za korištenje imena, oprao je lovu i napravio posao. Jednostavno ne vidim scenarij u kojem bi pustio da ovako cijena padne, ako već vjeruje u IGH. Kako to da mu je dobra cijena 760, a ne vrijedi 660. Auuuu IGH.

[/quote]
Normalno da ne vrijedi ako netko ima, a očito da ima insajdersku informaciju da ide na 400 kuna pa se sad čeka.

New Report

Close