IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


povukla je Ingra dolje IGH…sad cijena postaje zanimljiva za ulaz, samo još malo srušite [cool]

Ulaz sada ? Ma ne budi smješan sad je prilika za izlaz dionice će još dosta padati tokom ljeta.

Bok ljudi!

Ne mogu vjerovati, ali imali ste pravo, cijena je pala na 635 kuna.
Veli mi frend da je to valjda zbog margin-call kredita. Navodno kad padne ispod neke cijene – prodaje banka na silu pošto-poto, a izgleda da je ovdje bio takav neki slučaj.

U svakom slučaju, ja spremam lovicu i postavljam se na kupnju, što preporučam svakome (ali po mogućnosti ne u zalog za te margin-call kredite molim, jer to je očito opasno ;-))..

I dalje vjerujem u IGH, jer se ništa loše nije dogodilo od prije par dana kad sam opširnije pisao na ovom forumu o razlozima zbog kojih sam optimista, dapače..

Kolega raster ako vi mislite da bi se IGH mogao i trebao uspoređivati s Ingrom, mislim da definitivno niste u pravu. Naime, kod Ingre imamo blokiran račun i to već jako jako dugo, dakle katastrofalnu nelikvidnost kompanije i upitnu budućnost (nažalost, ne i jedina u Hrvatskoj ovih dana), što kod IGH definitivno nije slučaj, vidi donji link:

http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-iskupio-4-transu-komercijalnih-zapisa-206972.aspx

Štoviše, nakon uspješno provedene dokapitalizacije i ulaskom najjačih ulagača iz građevinske branše (Ruski kapital blizak Gazpromu – Putinu – Južni tok , i naš domaći – Zagreb Montaža i ZGMontag Vlade Čovića), kao i najjačih domaćih banaka koje su upisale obveznice, vidi donje linkove:

Ruski biznismen povezan s Gazpromom preuzeo 22,7 posto IGH-a Jure Radića

http://www.vecernji.hr/biznis/tri-cetvrtine-obveznica-igh-upisali-pbz-erste-njihovi-fondovi-clanak-417957

.. tvrtka je kapitalno ojačana i uz navedene partnere spremna za novi investicijski ciklus (Ruske investicije, kao i domaće – vidi najave i lobiranja Radimira Čačića).

Kako god, čini mi se da smo blizu dna cijene na ovoj dionici jer ipak, i takvih margin-call kredita ne vjerujem da ima baš previše, a i kad cijena poraste što mislim da hoće onda ne postoji obveza prodaje takvih dionica.

Zato, samo strpljivo i pametno dalje, i puno uspjeha svima!

Lp,
G.

GrgaCvarak @ na 500 kn ces opet promjenit nick …pa iovo nanovo iste price… [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

IGH je nakon uspješnog restruktriranja i ulaska 100 milja kuna svježeg kapitala (po cijeni od 760 kn) u firmu danas na -5,38% a Ingra koja je na 20 kn napravila neuspješno restrukturiranje i ima skoro 2 mjeseca blokiran račun, ima danas manji pad od IGH..koja je ovo jadna manipulativna burza [bye]

grga
dijelom si 100 u pravu..

ali moj savjet ti je nešto drugo, ako sada pripremaš lovu sa kojom se postavljaš na kupnju, bi ti bilo bolje da si kupiš apaurine i fantomku.

Apaurine da smiriš živce, a fantomka da možeš dignuti Splitsku ili neku drugu banku jer će ti trebati jako puno novaca dok ova dijonica ne stigne/padne na svoje dno.

Polako, jednom je i mrgud bio u pravu kada mi je rekao – strljen spašen. Samo šteta kaj sebe nije poslušao i kaj je rano kupio ovu dijonicu.

Zaključak – ja odgovorno tvrdim da građevinarstvo u hrvata još nije stiglo na svoje dno – govorim o Sektoru a ne dionicama pojedin tvrtka. Dno će biti uspostavljeno nakon poreza na nekretnine.

LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


IGH je nakon uspješnog restruktriranja i ulaska 100 milja kuna svježeg kapitala (po cijeni od 760 kn) u firmu danas na -5,38% a Ingra koja je na 20 kn napravila neuspješno restrukturiranje i ima skoro 2 mjeseca blokiran račun, ima danas manji pad od IGH..koja je ovo jadna manipulativna burza [bye]

manipulativna burza
kaj ti i tvoji pozitivnci ne dignete kredite i ne branite cijenu. Pa čovječe ljudi žele spasiti kaj se spasiti da. Vide da ovo pada i tone.
Ti ne shvaćaš puno toga, a očito je da tržiš novcima roditelja a ne koje si zaradio.

Ljude vide da ovo može samo dolje i spašavaju se. Kaj bi im ti branio da spase svoje novce emo natrag u komunizam E bogati!!!!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolega Inverter, ne poznajemo se pa mi stvarno nije jasno otkud vaše insinuacije?

Odnedavno sam na burzi, i moglo bi se reći da sam početnik (barem po pitanju aktivnog trgovanja).

Ali ipak, nisam baš totalno "zelen", jer uz iskustvo nekih frendova imam i dosta raznih informacija "sa strane" koje početnici baš i nemaju..

U svakom slučaju, ja iznosim svoje stavove koje i argumentiram linkovima i citatima sa javno dostupnih i lako provjerljivih izvora informacija.

Volio bih da i ostali forumaši potkrepljuju svoje tekstove na isti način, kako bi nam svima bilo bolje prosuđivati, razmišljati i donositi vlastite investicijske odluke, na osnovu pravovremenih i provjerenih informacija

Jer ipak, ovdje se radi o novcima, a s novcima treba znati.
Ako se pametno ulaže – novac radi za nas umjesto da mi stalno trčimo za njime 🙂

Zaključak: više korisnih informacija, a manje drukanja, vrijeđanja, flame-anja pls.

Lp,
G.

Kolega cvarak, onda te svoje insajdere pitajte sto se dogadja u igh i poduzecima u vlasnistvu. Nemaju kune prebijene za gorivo i cestarine na tekucim projektima (koji se nabroje na prste pola jedne ruke). Da, dijele otkaze. Da, smanjuju place. Da, ukidaju poslovne centre. Al to je super, smanjit ce troskove….


Kolega cvarak, onda te svoje insajdere pitajte sto se dogadja u igh i poduzecima u vlasnistvu. Nemaju kune prebijene za gorivo i cestarine na tekucim projektima (koji se nabroje na prste pola jedne ruke). Da, dijele otkaze. Da, smanjuju place. Da, ukidaju poslovne centre. Al to je super, smanjit ce troskove….

Pa na koliko vam odgovara ulaz ? Možda vas zadovolji IGH po 400 kuna ili čekate još niži ulaz ?

Kolega Seis, vidim da ste dobro informirani o stanju u firmi, i hvala vam za informacije koje dijelite s nama. Moje mišljenje je da sve (pa i vaše informacije) upućuje na to da se intenzivno radi jedna sveobuhvatna reorganizacija, što će na kraju dati odlične rezultate.

Ono što međutim treba ukalkulirati u cijelu priču je cijena dionice.

Kad je firma bila na vrhuncu, cijena je bila skoro 18.000 kuna za 1 dionicu, a danas je nešto oko 3 % te cijene. Složit ćete se da to ipak nije isto.

Kao što je onda cijena bila možda i prenapuhana (balonček), tako sam siguran da je danas ispod svake mjere srozana, uslijed raznih faktora..

Ono što je meni najbitnije je da li će neka tvrtka preživjeti krizu ili neće. Nedavna dokapitalizacija mi je dala odgovor da će IGH itekako preživjeti krizu, pa s obzirom na to želim imati IGH dionice, i to dugoročno. Nemam nikakve kredite, kupujem dionice za višak novca koji mi je prije toga bio oročen u banci.

Ovaj pad cijene me na neki način i raduje jer ću nadokupiti. Dakle, pretjerano ocrnjivanje firme od nekih na ovom forumu mi zapravo i odgovara. Al opet s druge strane – treba težiti istini i ne obmanjivanju drugih, pa nastojim držati neku ravnotežu oko svega toga.

Lp


Nakon što je uspješno prošao prvi krug ,drugi bi mogao biti još uspješniji sa izdavanjem zamjenskih dionica.
maksimalni upis zamjenskih obveznica 195 mil kn,maksimani broj upisa novih dionica 30% tj.58.5 mil.
kn ili 76.974 dionica,ali tek za pet godina.
Dakle u slijedećih pet godina br.dionica je 264.170 komada

Za pet godina može se povečati na 311.144.

Fondovi nisu mogli dokapitalizirati IGH jer je MCAP bio ispd 300 odnosno 350 mil kn.

Ali obveznice se mogu kupovati,pa očekujem da će mirovinci ući maksimalno.To bi moglo IGH pretvoriti u najlikvidnijeg građevinara,a samim time i potencijalno i najprofitabilnijeg.

Ovu godinu bi se trebalo pozitivno poslovati,bez obzira na Spaladium Arenu gdje bi i Konstruktor i
IGH trebali uknjižiti lijepe gubitke,ali bi se oslobodili i kreditnih obveza tako da se i tu dugoročno
mogu očekivati poboljšanje profitabilnosti.

IGH će biti hit u slijedećih mjeseci!

Nakon dokapitalizacije 264.170 dionica ,i tako pet godina.
Upisano 10 mil EURA zamjenskih obnveznica što bi za pet godina bilo još maksimalno 30.000 novih
dionica,pa bi u tom trenu bilo cca 294.000 dionica.
Ukupno keš pozicija povećana za cca 180 mil kn.
Kratkoroćne obveze smanjene za 11 mil EUR/komercijalni zapisi/i konverzitarane ne u dugoroćne obveze.
Keš pozicija povećana netto za cca 100 mil kn.
Zaista vrlo uspješan poslovni potezi IGH.
Mislim da će najveću korist ostvariti kupci zamjenskih dionica uz minimalni rizik.Kamata 9% i mogućnost zamjene 30% uloženog za 760 kn po dionici za pet godina.

Čestitke upravi na dobro oobavljenoj dokapitalizaciji i povečanju likvidnosti.

Ima jedan problem.IGH sa 264.170 dionica postaje fondovska dionica tek po cijeni 1.136 što praktično znaći da je ne mogu kupovati i braniti cijenu tako da ovo može postati visokošpekulativna
dionica i raj za sindikat.Ali možda će novi većinski dioničar ovo kupovati ispod 760 i povečati svoj
vlasnički udio i to natanane.Nigdje mui se ne žuri.

Ovo bi napokon mogla postati jedna lijepa priča.

U IGH će izvjesno poteći med i mlijeko,a za početak bi moglo biti malo gorko!

Dan po dan sve niže i niže na koliko je dno ako ga ima.

New Report

Close