IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@mia
III
mickan/bilogorac je naš vrli forumaš "šef", a treba ga razumijeti jer IGH mu je bolna točka (otkad je ušao na 3000kn, a izašao 15 dana poslije na 1800 kn)

da se vratim na temu – zna li se kako je prošlo izdavanje novih obveznica?


A ovaj mickan/bilogorac još je poznatiji sa Business.hr kao "ekonomist1". Čovjek je legenda. Što taj sve može napisati, to normalan um ne može shvatiti.

Lijepo sam vam pisao na 800 kn da odma prodate , a vi ste trkeljali da ide sad na 1000 kn kad je prošao dokap . Eto , sad vam je 700 kn.

Sad nemojte više prodavati. 660 kn je dno na ovoj dionici, više manje, 640 extreme bottom .. Dakle glupo bi bilo po 700 prodati , ali u kupnji ne bi ni u ludilu plaćao više od 660 kn jer će biti ovdje još prodaje , samo tako .. [wink]

Hbg, trebali ste poslušati iskusnijeg i prodati na 8 glavi .. [cool]

Kressho

Molim te poštedi nas iskusni

U čemu iskusni? U dionicama? Ma daj?

Pa očito jesam od tebe CoRot2em kad sam ovdje izašao na 1100kn, ušao opet na 670 kn, prodao na 800 kn i sad čekam 660 kn opet .. A ti samo stojiš i gledaš kako outsajderi lupaju ok lovu na tvojoj miljenici .. Meni je ovo sporedna od sporednih dionica [wink]

Evo izračunao sam i BV u medjuvremenu – 1346 kn.

Dakle sad je na cca pola BV-a. E sad, kad ovih do 105 000 000 kn novih obveza po obveznicama sjedne u bilancu bit će osjetno manji BV.
Zato je moje pitanje o pokrivanju obveza ovim parama skupljenim novim dionicama itekako na mjestu, pa bi me zanimalo ako tko ima predožbu koje točno obveze će biti pokrivene sa tih 40ak miliona kn ..

Zašto su uopće omogućili upis tako jevtino novih dionica ?

Ne može se izdavati nove dionice po manjoj od nominale ali po većoj su mogli. Miriše na prevaru ..

Kressho

Player
Svaka čast! Opak si igrač.


Lijepo sam vam pisao na 800 kn da odma prodate , a vi ste trkeljali da ide sad na 1000 kn kad je prošao dokap . Eto , sad vam je 700 kn.

Sad nemojte više prodavati. 660 kn je dno na ovoj dionici, više manje, 640 extreme bottom .. Dakle glupo bi bilo po 700 prodati , ali u kupnji ne bi ni u ludilu plaćao više od 660 kn jer će biti ovdje još prodaje , samo tako .. [wink]

Hbg, trebali ste poslušati iskusnijeg i prodati na 8 glavi .. [cool]


pa kaj ti nisi prodo staklenike na 4500 iskusni



@mia
III
mickan/bilogorac je naš vrli forumaš "šef", a treba ga razumijeti jer IGH mu je bolna točka (otkad je ušao na 3000kn, a izašao 15 dana poslije na 1800 kn)

da se vratim na temu – zna li se kako je prošlo izdavanje novih obveznica?

Hvala na obazrivosti,
za sada jos nista neznamo ali ja ne sumnjam u pozitivan rasplet i u konacnici na naplatu strpljenju.
lp

Kao što je bio slučaj i u dokapitalizaciji te građevinske kompanije prije nekoliko tjedana, svi ulagači koji žele sudjelovati u kupnji konvertibilnih obveznica, moraju uplatiti najmanje 50.000 eura u kunskoj protuvrijednosti. Knjiga upisa otvara se u ponedjeljak u 10 sati, a zatvara se idućega dana u 16 sati do kada ulagači koji budu sudjelovali moraju poslati obvezujuću ponudu. Novac investitora mora biti uplaćen u srijedu do 9 sati kada se zamjenjive obveznice i izdaju.

MiaIII, 07.06.2012. u 14:55

Nista jos nigdje nisam nasao a trebalo je sve biti gotovo do 09.00 u srijedu, zna li netko ista o tome?
lp


Kao što je bio slučaj i u dokapitalizaciji te građevinske kompanije prije nekoliko tjedana, svi ulagači koji žele sudjelovati u kupnji konvertibilnih obveznica, moraju uplatiti najmanje 50.000 eura u kunskoj protuvrijednosti. Knjiga upisa otvara se u ponedjeljak u 10 sati, a zatvara se idućega dana u 16 sati do kada ulagači koji budu sudjelovali moraju poslati obvezujuću ponudu. Novac investitora mora biti uplaćen u srijedu do 9 sati kada se zamjenjive obveznice i izdaju.
MiaIII, 07.06.2012. u 22:13

Nista jos nigdje nisam nasao a trebalo je sve biti gotovo do 09.00 u srijedu, zna li netko ista o tome?
lp
[/quote]

http://www.poslovni.hr/vijesti/pbz-erste-i-njihovi-fondovi-upisali-tri-cetvrtine-izdanja-206722.aspx

EVO GA NAPOKON…BOGAMI NIJE NEDOSTAJALO ZAINTERESIRANIH. Prikupljeno novih 10 mil,eur..
Eh, sada da vidimo kamo ide ova dionica,Financijska konsolidacija zavrsena s vrlo dobrom ocjenom.
Uzivajmo u plodovima strpljenja…
Zivjeli!



Kao što je bio slučaj i u dokapitalizaciji te građevinske kompanije prije nekoliko tjedana, svi ulagači koji žele sudjelovati u kupnji konvertibilnih obveznica, moraju uplatiti najmanje 50.000 eura u kunskoj protuvrijednosti. Knjiga upisa otvara se u ponedjeljak u 10 sati, a zatvara se idućega dana u 16 sati do kada ulagači koji budu sudjelovali moraju poslati obvezujuću ponudu. Novac investitora mora biti uplaćen u srijedu do 9 sati kada se zamjenjive obveznice i izdaju.
Anonimno, 08.06.2012. u 09:13

Nista jos nigdje nisam nasao a trebalo je sve biti gotovo do 09.00 u srijedu, zna li netko ista o tome?
lp
[/quote]

http://www.poslovni.hr/vijesti/pbz-erste-i-njihovi-fondovi-upisali-tri-cetvrtine-izdanja-206722.aspx

EVO GA NAPOKON…BOGAMI NIJE NEDOSTAJALO ZAINTERESIRANIH. Prikupljeno novih 10 mil,eur..
Eh, sada da vidimo kamo ide ova dionica,Financijska konsolidacija zavrsena s vrlo dobrom ocjenom.
Uzivajmo u plodovima strpljenja…
Zivjeli!

[/quote]

čestitke upravi, odradili su cijeli posao uspješno (dokap pa nove obveznice) tako da je IGH kompanija koja je očito uspješno provela restrukturiranje…Ingra se trebala na njih ugledati, a ne se ovako blamirati godinama!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!

Gdje su katastrofičari. Ne mogu prodati svoje dionice i prebaciti se u IGH ;). Dok preljevaju iz šupljeg u prazno IGH skuplja kapital. Više je tu ušlo svježeg novca nego je na ZSE protrgovano u zadnja 2 tjedna. Čujem da idu dalje ;). Budućnost je tu, a to je ono što se na burzi kupuje.

New Report

Close