IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/institut-igh-ulagacima-jamci-vlastitim-nekretninama-205762.aspx


Meni nije jasno o čemu vi pričate? Da će Rus lagano dizati cijenu da skupi još 15-20% tvrtke. Pa mogao je kupiti dionica po 100 eura koliko je htio. Pa je zagrabio samo 40%

Lipi

a ko te pita za dizanje cijene Rusa?

Izađi malo iz skučenih okvira, proširi horizonte.. sidni malo na rivu ili di već jesi, udahni svižega zraka – nek se mozak malo izbistri [shocked]

Neće možda Rus dizati cinu, nije mu to možda potrebno u ovome momentu, ali poanta ove štorije je da je neće ni rušiti. Kupija je što je kupija jer ga interesira biznis, a ne sitna špekulacija ka tebe.

Ka i cinjenom gosp. Čoviću ka drugoj velikoj zvirki ovdi..

Ako bude IGH uspišan, bićemo i mi dijoničari.. a čini se da je tako [thumbsup]

Goran8@

mudro zboriš i realno iznosiš, svaka čast.. pametnima na korist [thumbsup]

Ovdi ima i malo opširnije na tu tematiku:
http://www.poslovni.hr/vijesti/institut-igh-ulagacima-jamci-vlastitim-nekretninama-205762.aspx

Adio lipi

Ova poruka nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica... Ali bakica voli kad svi zaradite.. Lipi moji..

Novi posao prijavljen burzi.

SKLAPANJE UGOVORA O STRUČNOM NADZORU NAD IZGRADNJOM AUTOCESTE EUROPSKOG KORIDORA Vc U RH NA DIJELU ČVOR PLOČE-GRANICA BIH
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/XCFtA7hep4PoWqmJAVH60g==.pdf

Hvaljen Isus i Marija!


Novi posao prijavljen burzi.

SKLAPANJE UGOVORA O STRUČNOM NADZORU NAD IZGRADNJOM AUTOCESTE EUROPSKOG KORIDORA Vc U RH NA DIJELU ČVOR PLOČE-GRANICA BIH
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/XCFtA7hep4PoWqmJAVH60g==.pdf


Počelo je pomalo [thumbsup]
Sad će uslijediti niz ugovora i na kraju ZL koji je i među najvećem.

Točno na vrijeme kako su i planirali [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Evo, stigao rus i Covic pa poslovi krecu. Kako je lijepo biti strpljiv. Opcenito u zivotu.

Bitno da. Gospoda katastroficari kazu da igh nikad nece dobit posao od drzave…

Bok svima!

Pišu u zadnje vrijeme dosta u novinama o IGH, a ovo je o našem novom suvlasniku – ruskom biznismenu Veniamin Moisejevič Mežibovski, pa evo par citata:

On je povezan s Volžskijim mašinostroiteljnijem zavodom – VMZ (Volžska tvornica strojeva) iz Ribinska u Jaroslavskoj oblasti. Od svojih je početaka tvrtka radila za sovjetsku vojnu industriju, a potom i za nuklearni program SSSR-a.

Glavni direktor te kompanije, poznate po proizvodnji motora za avione Iljušin, bio je upravo Veniamin Mežibovski.

Uzlet kompanije dogodio se nakon što je 2001. došlo do njezina spajanja s Ljuljka-Saturn, nakon čega je osnovana tvrtka Saturn. Mežibovski je postao izvršni direktor. Najvažniji klijent bila im je tvornica zrakoplova Suhoj. To je izazvalo pozornost 2003. inozemnih ulagača, a najbrži je bio Snecma Moteurs – PowerJet. Uskoro potpisuju ugovor s Gazpromom, prema kojemu će mu do 2015. isporučiti motora i opreme vrijedne 40 milijardi rubalja (1,3 milijarde dolara). Četiri godine poslije osnovana je tvrtka kći Saturn-plinske turbine, a njezinim glavnim direktorom postao je Veniamin Mežibovski.

Tvrtka je postala glavni isporučitelj ne samo Gazpromu, i to za izgradnju velikih plinovoda kao što su Sjeverni i Južni tok, već i plinskim monopolistima u susjednim zemljama.

http://www.poslovni.hr/vijesti/od-dobavljaca-za-vojsku-do-gazproma-205755.aspx

Ovo podcrtano mi se čini i najvažnije za nas, jer nas neizravno upućuje u širu priču i razlog ulaska u IGH. Isto vrijedi i za ZG montažu – dakle u pitanju je očito gradnja velikih plinovoda, rafinerijskih postrojenja, plinskih elektrana i sl., a u našoj široj regiji imamo nekoliko takvih potencijalnih (a očito ne samo potencijalnih) ovakvih projekata.

Rusi za ovakve poslove od državnog interesa uvijek (od kad je Putin gazda) biraju "provjerene kadrove", a to naš Veniamin Moisejevič Mežibovski očito jest – vidljivo iz cijele njegove biografije.

A osim toga, kad se Rusi odluče za neke velike poslove s vanjskim partnerima – poznato je da prethodno uvijek ulaze u vlasničku strukturu partnerskih kompanija s kojima će surađivati u državama gdje rade – a to je i ovdje slučaj s IGH-om.

A možda ima i nešto više?

Super super 🙂


A dionica lagano prema 600 kuna.

Kolega, ma moze ona doci i na 400, super za dokap bez dileme, ali to vrijedi za one koji gledaju malo dalje i citaju izmedju redaka. Ako mislite day trade, mozete i to sebi priustiti, ali mislim da se to zove hrabrost jer ovdje se nikada nezna kada ce eksplodirati i steta bi bila da ostanete izvan kolosjeka. Samo malo strpljenja… Ovaj post iznad Vaseg jako Vam puno govori…



A dionica lagano prema 600 kuna.

Kolega, ma moze ona doci i na 400, super za dokap bez dileme, ali to vrijedi za one koji gledaju malo dalje i citaju izmedju redaka. Ako mislite day trade, mozete i to sebi priustiti, ali mislim da se to zove hrabrost jer ovdje se nikada nezna kada ce eksplodirati i steta bi bila da ostanete izvan kolosjeka. Samo malo strpljenja… Ovaj post iznad Vaseg jako Vam puno govori…
[/quote]

Hvala kolega!

Meni je zanimljivo promatrati danas trgovanje još jednom dionicom iz branše – Ingrom.
Skočila je 30% ubrzo nakon otvaranja burze, i za puno manje značajnu vijest od ove naše.. a slično se ponašala prije toga – zatišje bez pomaka cijene neko vrijeme.. zatišje pred buru 🙂

Ja bih volio još nadokupiti (jedno 40% od predviđenog), ali nikako da padne na tih 600 koje spominjete. Da li imate kakve informacije koje bi potkrijepile mogući pad na 600?
Iskreno, meni bi to odgovaralo kao i vjerujem mnogima, ali mislim da će ipak prije gore nego dolje..
Al moram priznati da me ipak uspijevate zbuniti s tim najavama pada, pa dodatno mjerkam, jer bih se inače već odlučio dokupiti po ovim cijenama koje smatram prilično povoljnim..

A na ovoj našoj Burzi iznenađenjima nikad kraja – pa primjećujem da je danas još jedna dionica značajno poskupila – čak 75%!!! – PUNT-R-A (mislim da je i tu nešto u vezi s restrukturiranjem firme):
http://www.zse.hr/default.aspx?id=26495

Dakle, ipak treba samo strpljivo čekati dok ne dođu i naši "dani D"… a ako slučajno padne na tih 600 (pliz neki info o razlozima za tako nešto) – lovicu na sunce i uživajmo u rasprodaji!

Lp

Zaista se treba "diviti" raji koja još uvijek čeka u cashu 600 kuna. Ha-ha!!!
Ajme ulagača, bože me sačuvaj.


Zaista se treba "diviti" raji koja još uvijek čeka u cashu 600 kuna. Ha-ha!!!
Ajme ulagača, bože me sačuvaj.

Pa i ja čekam na 600 kuna što si mrgud sad kad dođu godišnji da vidiš padanja a kupaca neće biti svi na moru pa ti prodaj .

Ako su svi na moru onda nece nitko ni kupit, jer su i oni na moru..logiko

New Report

Close