IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/vijesti/gazprom-dobio-odobrenje-za-izgradnju-plinovoda-juzni-tok-205527.aspx

kockice se polako slažu, a nazivnik je zajednički. rusi. jos ako se sjetimo naznaka oko privatizacije petrokemije, dopreme ruskog plina južnim tokom kojeg treba ‘netko’ napraviti i projektirati… kapital nema boju ni predznak, to će mnogi ovdje tek morati shvatiti, htjeli to ili ne. ali će također mnogi shvatiti prekasno.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja



http://www.poslovni.hr/vijesti/gazprom-dobio-odobrenje-za-izgradnju-plinovoda-juzni-tok-205527.aspx

kockice se polako slažu, a nazivnik je zajednički. rusi. jos ako se sjetimo naznaka oko privatizacije petrokemije, dopreme ruskog plina južnim tokom kojeg treba ‘netko’ napraviti i projektirati… kapital nema boju ni predznak, to će mnogi ovdje tek morati shvatiti, htjeli to ili ne. ali će također mnogi shvatiti prekasno.
[/quote]
Šteta što nemam više municije.
Upravo se mislim da nešto prodam sa -20% i dokupim još ovu ljepoticu po ovakvom mizernoj cijeni i naravno da smanjim prosjek jer mi sve govori da bi ubrzo moglo biti potpis ugovora za ZL.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Nemogu nikako sa shvatim ove prodavače što su se poredali na asku do 1000 kn.

Molim pomoć [pray]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Nemogu nikako sa shvatim ove prodavače što su se poredali na asku do 1000 kn.

Molim pomoć [pray]


Jednostavno, ljudi ne znaju što rade. Znači, zalutale ovce na burzi i bolje im je da se maknu i ne bave time.

Nakon što je uspješno prošao prvi krug ,drugi bi mogao biti još uspješniji sa izdavanjem zamjenskih dionica.
maksimalni upis zamjenskih obveznica 195 mil kn,maksimani broj upisa novih dionica 30% tj.58.5 mil.
kn ili 76.974 dionica,ali tek za pet godina.
Dakle u slijedećih pet godina br.dionica je 264.170 komada

Za pet godina može se povečati na 311.144.

Fondovi nisu mogli dokapitalizirati IGH jer je MCAP bio ispd 300 odnosno 350 mil kn.

Ali obveznice se mogu kupovati,pa očekujem da će mirovinci ući maksimalno.To bi moglo IGH pretvoriti u najlikvidnijeg građevinara,a samim time i potencijalno i najprofitabilnijeg.

Ovu godinu bi se trebalo pozitivno poslovati,bez obzira na Spaladium Arenu gdje bi i Konstruktor i
IGH trebali uknjižiti lijepe gubitke,ali bi se oslobodili i kreditnih obveza tako da se i tu dugoročno
mogu očekivati poboljšanje profitabilnosti.

IGH će biti hit u slijedećih mjeseci!

lopina@ jel ima kod tebe negdje da nema meda i mljeka ???? osim ernt ,tamo si zapilao brate hebeno

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Tko ne moze istrpit minus taj nije za burzu…. Samo kad se sjetim INA na 9xx a ja reko,makar propo ne dam i bome se isplatilo i to jako..ista stvar ovdje

Fondovi rasprodju dionice sad kad naši krenu a kupaca i onako nema bit će problem za marginaše.
http://www.business.hr/burza/fondovi-i-dalje-rezu-svoje-pozicije-sto-stvara-pritisak-na-trzista

U drugom krugu je gosp Vlado Covic postao vlasnikom 15000 dionica. Vjerujte, taj je covjek iznimno uspjesan i taj covjek zna sto radi. Samo toliko.

bilanca je prilično ojačana. ako spuste P/Ena 10 ja ulazim.
svaka čast, dobra posao Radiću.
zasad nemam dionicu ali posmatram.

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.


lopina@ jel ima kod tebe negdje da nema meda i mljeka ???? osim ernt ,tamo si zapilao brate hebeno

Pa zar ERNT i na sadašnjih 1000 kn nije preskup.
Za P/E 10 netto potrebno bi bilo da zarađuju godišnje cca 200 mil kn dobiti brutto,netto 160,kada
se plati porez na dividendu ostane 130 mil kn ili 100 kn po dionici.Mislim da je to teško ostvarivo.

Za p/e 10 IGH bi trebao zarađivati na sadašnju cijenu od 750 cca 100 kn po dionici da bi bili isti.
Mislim da će u dužem vremenskom razdoblju iGH lakše ostvarivati i veću dobit od toga.Nakon
upisa zamjenskih dionica i priliva novih likvidnih sredstava mrtva ,blokirana imovina IGH bi se mogla pokrenuti,a IGH se baviti svojim osnovnim poslovanjem tj.projektiranjem i nadzorom i postati
visoko profitabilnas firma.Sada je IGH blokirani developer ,ali ipak u povoljnijoj situaciji od INGRE
pa se zato i trži gotovo duplo povoljnije od INGR.
Ipak,uslužne djelatnosti većeg nivoa koje obavlja IGH je unosniji posao od gradnje.
i zato smatram da je IGH na ovim cijenama izvrsna kupnja.
Ali tek na cijeni od 1135 postaje interesantan i fondovima.Nećemo dugo čekati tu cijenu,jer ne treba
zanemariti da je ova dokapitalizacija specifična,jer se dionice kupljene po 760 neće tako lako prodavati ispod 1000.

U IGH očekujem med i mlijeko u potocima!

@ lopina
POTPISUJEM !

New Report

Close