IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/vijesti/veniamin-mezhibovskiy-radicu-ulaznica-za-gazprom-205480.aspx

Dobre su to vijesti. Naročito što je dionice kupilo i 173 zaposlenika IGH. A ako oni u kući ne znaju zašto su kupili, onda ne znam tko zna.

ok, sad znamo tko su novi vlasnici i jasno je da je ovo odlicna vijest iz igh. u tome se cak slazu i dezurni analiticari. tvrtka je revitalizirana, vratit ce sve svoje dugove jer je dobila sredstva u dokapu, a preteziti vlasnik otvara pristup poslovima na ogromnom trzistu svoje domicilne zemlje.

sasvim je izvjesno da jos samo trenutna valuacija dionice nije sa svime time uskladjena. rast je neminovan, prije ili kasnije, kao sto je neminovno razocarenje svih onih katastroficara koji su prizeljkivali slom igh.
dionica je sada fundamentalno izrazito podcijenjena, sa perspektivom povecanja prihoda (preokretom iz gubitaka u dobitke), a onda i profita.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

I onda jednog dana dividenda;)


ok, sad znamo tko su novi vlasnici i jasno je da je ovo odlicna vijest iz igh. u tome se cak slazu i dezurni analiticari. tvrtka je revitalizirana, vratit ce sve svoje dugove jer je dobila sredstva u dokapu, a preteziti vlasnik otvara pristup poslovima na ogromnom trzistu svoje domicilne zemlje.

sasvim je izvjesno da jos samo trenutna valuacija dionice nije sa svime time uskladjena. rast je neminovan, prije ili kasnije, kao sto je neminovno razocarenje svih onih katastroficara koji su prizeljkivali slom igh.
dionica je sada fundamentalno izrazito podcijenjena, sa perspektivom povecanja prihoda (preokretom iz gubitaka u dobitke), a onda i profita.

Bez riječi kolega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.2shared.com/photo/TecJad7V/IGH4.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

I na koliko stajemo danas 6xx kuna, više je dosta ovog mučenja na 7oo i koju lipu. Idemo konačno na 6xx pa da se barem nešto događa.

Veniamin Mezhibovskiy postao vlasnikom 22,7 posto dionica odnosno glasačkih prava u IGH-u, piše Poslovni dnevnik
On je generalni direktor tvrtke Saturn Gas Turbine koja radi opremu za Gazprom.

http://www.poslovni.hr/vijesti/gazprom-dobio-odobrenje-za-izgradnju-plinovoda-juzni-tok-205527.aspx

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


I na koliko stajemo danas 6xx kuna, više je dosta ovog mučenja na 7oo i koju lipu. Idemo konačno na 6xx pa da se barem nešto događa.

Imam neki filing da će ljudima tek danas sjest u glavu što je IGH i da će u jednom potezu pobrati sve do 800 kn.
Sljedećih dana idemo samo UP prema 2000 kn

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

a osim toga dobro je uočiti i da su domaće tvrtke išle u dokap, znači vide perspektivnu budućnost igh. time više što su u branši, pa su time ojačale i vlastitu stratešku poziciju i omogućile povoljnije zajedničke poslove i projekte. sve je to dobra startna pozicija i za nove domaće građevinske investicije koje najavljuje vlada rh. a one će sigurno ići u realizaciju. i nema tu pitanja podobnosti, prilike su takve da nema prostora za taktiziranje. i projekt zračne luke to jasno dokazuje.

‘točka na i’ je i ESOP djelatnika koji time nedvojbeno ukazuju na vjeru u potencijal i snagu tvrtke u kojoj rade. ali i nedvojbene insiderske informacije koje su sve samo ne loše.

sve su to i više nego dobri signali. mislim da je ovime zapečaćen pozitivan trend kretanja cijene dionice koja je sada, u svjetlu bitno promjenjenih okolnosti u tvrtci, naprosto smiješna.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

E moj delimar…ajde oklada ako ne bude danas 6xx ugasi barem jedan od xy profila tu i obecaj da neces ovorit novi…dzaba ti drukat medju ljudima koji znaju

Sve mi smrdi da smo dotaknuli dno na svim dionicama osim KSST koje pratim.
Od danas slijedi samo rast jer tko got hoće da kupi mora da udara po asku.

Nema više prodavača [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close