IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Investitor je rus koji je uložio i kupio vinariju Zdjelarević, u kojoj je napravio vino koje se zove klinka…. sve mu je to propalo,pa sada ide na malo veći zahvat koji se zove građevina,vjerojatno je i tu jak kao i u vinima,ali ima novce i privremeno je izvukao igh iz bankrota,ali valjda će mu uzeti cijeli ban centar na trgu…. tj. sve stanove i poslovne prostore…. briga njega za inžinjere i razvoj instituta ,ima tu par zanimljivih građevina ……

Da su kupili ovi, oni , ljevi, desni, opet bi se raspredalo , bitno je biti protiv, pa nije IGH -a iznimka.Ništa vam nevalja, svi sve znaju, samo isprazna nagađanja.Dobri su oni koji nemaju IGH-a, koji nemaju nijednu drugu dionicu-vjerovatno rade u državnoj službi i tako prikraćuju dosadu.

Osobno sam pozitivno iznenađen da je barem nešto krenulo od ruke našem IGH:)
Svježi kapital ipak će zakrpiti neke rupe jer uistinu jako je teško skupiti novaca, prvo su nas otkanatli u US, pa onda naši investicijski fondovi, pa naši mirovinski fondovi (barem tako kažu mediji) pa je dobro da smo barem ove Ruse uspjeli animirati.

Generalno mislim da bi trebalo doći do promjene na vrhu firme (ako ništa barem figurativno) jer poslije izjava protiv EU (mislim da smo postali taoci nesmotrene izjave) i mislim da smo pobudili puno animoziteta prema firmi od strane nekih ljudi u EU
Vjerujem da bi trebao doći netko tko će se ograditi od izjava našeg direktora i reći da je nama Eu prioritet i sl. Bez toga mislim da ćemo teško naprijed.

U svakom slučaju čestitke našem direktoru i upravi na uspješno provedenoj dokapitalizaciji 🙂

Ovo je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kolega Cezarion odakle ste vi zaključili da ja preferiram IGH? Oni meni nikada nisu bili zanimljivi, jer su sve poslove sklapali ispod stola. Ne znam što novi vlasnik planira sa njom. Ali sam siguran da ne planira ništa u Rusiji. Ovo je i dobro i loše za male dioničare. Dobro jer će tvrtka još neko vrijeme živjeti. Možda ju strani vlasnik i izvuče. A loše jer je ovim srušen book, odnosno sama vrijednost firme. Ovo nije moj stil ulaganja, te IGH promatram samo u globalu.

Ljudi obicno ulazu novce kako ne bi imali korist!!! Kolega, pa nie covjek pljunuo 5 milijuna eura zato sto mu je Jure sexy, nego da zaradi



Od ukupno 264.000 dionica u dva kruga dokapitalizacije prošlo je 105.590 dionica po 759,54 Kune ili 40%.

Znači ostalo je još 158.385 dionica ili 60% za dokapitalizaciju slobodno.

Dali to znači spuštanje cijene ili što ?

to znači " ima više papirića nego budala"…. 60% dionica je ostalo neprodano, pametnome dosta…
[/quote]

Nebih se složio, pa vidi koliko ih je na ingri [lol]

Ako može jednom onda može i dvaput!

Danas idemo prema 6xx kuna primam opklade.

Mangat nemaju svi ljudi problema sa zaradom, nekima je važnije kako oprati lovu. Osim toga vidimo da je vlasnik već imao jedan poslovni neuspijeh u Hrvatskoj. Ne znam što će sada biti, ali za dioničare je bolje biti izvan ovoga


A loše jer je ovim srušen book, odnosno sama vrijednost firme.

Book je pao sa nekih 2.480 kn na 1.800, znači trenutno se dionica trguje na cca 0,4 booka

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Dok se ne riješi pitanje Grčke, teško da će biti ikakvih pozitivnih pomaka na bilo kojoj, a ne samo IGH dionici.

Možete se pohvaliti tolikim bookom jer nisu sve dionice prodane. Nitko nije bio zainteresiran po tih 760kn. Da su sve prodane book bi bio 1400kn.

Pa IGH je naj veća prevara na ZSE samo ćete vidjet rasplet u negativnom smislu

New Report

Close