IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovi što su dali 80 mil dobili su diskont od 20% – jer su imali 50000EUR ili više… za nas koji nismo imali toliko sve do 900 je jeftino…

malo je mjenjač zaglavio, zahrđo…, dugo je bio u drugoj brzini…, al kad ubacu u treću.., četvrtu.., ima i petu…

ajde neka vec jednom krene na bolje sa ovom ispacenom dionicom

Bas me zanima tko je uzeo te dionice


Bas me zanima tko je uzeo te dionice

Onaj koji nepotrebno pumpa cijenu ?

Ja ne vidim ni jedan razlog da ova dionica se trži preko 400 Kuna, samo manje, ali veselite se dok traje ! [thumbsup]

Pozdrav svima!

Novi sam na Burzi, al evo odmah sam zaradio..zahvaljujući prijatelju koji me dobro savjetovao, ali i svima vama koji komentirate ovu temu.
U svakom slučaju prezadovoljan sam, a kupit ću danas još malo dok je još povoljno jer imam samo pola željenog broja dionica za sada.
Ova Burza je stvarno super, samo moraš imati malo pameti i poslušati koji dobar savjet. OK, možda i malo sreće 🙂
U svakom slučaju puno je bolje dobro uložiti nego držati novce u bankama na niskoj kamati..
Jupii

Ahaaa on je pumpo 80 milijuna kuna svojih para da onako ispo radara proda 100000 dionica,ali polako do jedno 2000kn da nitko ne skonta? Molim te…

Kolega novi…nije bas sve jupi…pripremite se i na periode kampuranja i pitanja koji mi je to k trebalo,ali dobrodosli… 😉



uspjelo…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Teyy86Lm5N7EBMxSmnoSUg==.pdf

kapital i rezerve 539.837.764
ukupan br dionica 264.170

BV je 2.043,52,firma je zdravija,likvidnija,profitabilnija ,ali psihološki je ovaj podatak vrlo dobar
za postojeće dioničare je dobro što dokapitalizacija nije uspjela 100 % jer bi BV pao više.

U IGH bi danas moglo biti meda i mlijeka u potocima
čestitke vlasnicima!

[/quote]

ja bih rekao da je iz razloga što nisu htjeli da se BV smanji više dogovoreno da jedan dio financijskog osnaženja ide kroz ovaj drugi krug dokapa, a ostalo, koliko je potrebno za jako kapitalno osnaženje tvrtke, će ići kroz zamjenjive obveznice. time se gotovo sigurno neće povećati udio vlasništva, a tvrtki će dati vrlo snažnu financijsku injekciju. ovako će odmah pokriti dugove proizašle iz nenaplaćenih potraživanja od države, te dobiti odličnu financijsku osnovu za nove projekte u rh, osobito u bih i istočnijim zemljama (uključujući rusiju, rumunjsku, zemlje ex-sssr).

očito se uložilo dosta znanja i truda u osmišljavanju modela financijskog osnaženja. zato i jesu angažirali vanjsku specijalističku konzultantsku kuću.

bravo igh i još jednom čestitke dioničarima sa ‘čvrstim ručicama’! i pravedno je da budete nagrađeni!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


ovi što su dali 80 mil dobili su diskont od 20% – jer su imali 50000EUR ili više… za nas koji nismo imali toliko sve do 900 je jeftino…

s obzirom na sadašnji Bv od 2040 kn ,mislim da je diskont na fair vrijednost puno veći
naravno da se to odnosi i na sadašđnje kupce na burzi

ali tek nakon upisa zamjenskih obveznica.koje bi nakon uspješnog prvog kruga dokapitalizacije
dodatno će se popraviti likvidnost
,a nove dionice će se moći upisati tek za cpet godina,ali obveznice su i trošak pa efekti smanjenja
bilance financijskih prihoda i rashoda neće biti povoljan kao u sadašnjoj dokapitalizaciji

sve to će utjecati na smanjenje gubitaka u financijskom poslovanju/kamate/ali otvara se prostor da se započeti poslovi i završe,jer u ovom trenutku možemo kazati da je IGH developer i to sigurno
u povoljnijoj situaciji od INGR.Ali to je očito i po cijeni jer se INGRA trži na petinu BV,a IGH o,37.
Strpljivi bi trebali marljivo skupljati jer ovdje je neminovan rast u slijedećih nekolioko godina
prema 2.000 tj prema BV.
Bitno je da IGH popravlja bilancu,da se izvlači iz nelikvidnosti.
Uvijek sam vjerovao u IGH ,a za sada mislim da je najbolji i najsigurnija investicija od građevinara na ZSE.

U IGH će teći med mlijeko u potocima!

Naravno da će biti malo i zastoja, ali je činjenica da se prodaja povukla na više razine.

Nije nevažno tko su novi dioničari.

New Report

Close