IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


5 milijuna za cestovni koridor kroz Neum? Ja sam za ako se ministar obveže da će ostatak dati iz svog džepa. 5 milijuna eura će na kraju koštati samo postavljanje nadzornog sustava za kontrolu koridora.

Moram priznat da je i meni to prejeftina računica, mislim da se neko malo zabunio, svaka čast ako to riješe za 5 milja – bilo čega.



5 milijuna za cestovni koridor kroz Neum? Ja sam za ako se ministar obveže da će ostatak dati iz svog džepa. 5 milijuna eura će na kraju koštati samo postavljanje nadzornog sustava za kontrolu koridora.

Mene jedino zanima dali ova dionica može doći na svoju nominalu ?
[/quote]
moze i hoce ali treba vremena i strpljenja…prvi dokap fijasko…cekamo sljedeci potez

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

A ja bas mislim da nece na nominalu


Nitko nezna što i gdje će se graditi, ali se definitivno zna slijedeće:

Pelješki most otišao u povijest. Hajdaš Dončić: Izvođačima će se platiti za već obavljeni posao, ali ne i naknadu za izgubljenu dobit

ZAGREB – Danas je Vlada na svojoj redovitoj tjednoj sjednici usvojila odluku koja je Pelješki most poslala u povijest, davši suglasnost za raskid ugovora o njegovoj gradnji, javlja HRT.

NAPOKON GOTOVO I SLUŽBENO JE OBJAVLJENO!
A SADA ISKRENO BEZ OBZIRA NA IGH I MOST – HVALA ISUSU KRISTU DA SE NEĆE GRADITI JER JE PRESKUP A NEISPLATIV!

– dokaz da sam opet bio u pravu – ovo je samo jedan od radićevih megalomanskih projekata zbog kojih RH trpi.
Hvala Vladi RH na spasu.

Ma ja ipak mislim da se još niš ne zna.

Malo jedni kažu ovako, pa drugi govore onako.

Most je potreban, jako potreban i koristan za Dubrovnik, Korčulu i cijeli onaj kraj, Dubrovčani će se boriti svim silama za to.

A da je skup i da se nema para trenutno – stoji.

E sad, gdje će prevagnuti?

A i ne zaboravimo gdje živimo – političari se okreću kako kome zatreba, sve su to kojekakvi i koječiji viši interesi.

Možda sad nema para za to, a kroz koju godinu se nađe, recimo pred izbore 🙂

Most je prekrasno riješenje…. Cijena: milijardu i 950 milijuna kuna (prema ponudi koju je dao konzorcij izvođača) ili 260 mil.€……Ukupna duljina: 2.404 metra što iznosi 108.000,00€ po metru!
Cijena trajekta koji bi u Jadrolinjinoj floti bio među novijima i boljima… ljepšima….http://www.theyachtmarket.com/boats_for_sale/303946/ sa putnom brzinom 23 milje,građen 2004 godine, ali kod nas uopće ne bi putovao cijene 83.809,00€ po metru….dug 84 metra, dakle treba nam,budimo bahati(tako su nas naučili) 29 brodova dužine 88 metara po cijeni 83.809,00€ po metru da nasložimo jednog do drugog..što iznosi 214 mil.€….ušteda iznosi preko 45 mil.€ koje se može bespovratno podijeliti stanovnicima Dubrovačko-neretvanske županije u nepoznate svrhe….s tim što ako neko ima volje i interesa može izračunati koliki je prosječni proboj proračuna kod konzorcija(tuneli,wc-i…ma znate i vi),te koliki bi bio nasuprot tome popust prilikom kupnje 29 ovakovih brodova!
I još samo detalj o mostu citiran sa Wikipedije:
Projektiranje i gradnja mosta Pelješac veliki je izazov: raspon od 568 metara je drugi raspon u Europi za ovješene mostove, uvjeti temeljenja su izrazito loši, a lokacija mosta podložna je djelovanju jakih vjetrova i nalazi se u zoni velike seizmičnosti.
"Jure stvarno voli vjetar…potrese i mulj"
Ja stvarno volim mostove, tim putem često i prolazim, ali nažalost ovaj most nema nikakvog smisla!

a šta će sad ona siročad šta je pokupovala pusti kamenjar oko budućeg "mosta"?

http://www.youtube.com/watch?v=rjXKxqX-Hj4

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Još samo danas neizvjesnost o uspješnosti dokapitalizacije.
Ako se pojavi princ na bijelom konju i kupi barem 35% ponuđenog imat ćemo novog vlasnika BV će
biti manji ali firma zdravija.
Ako se ne pojavi menađment je napravio krivi potez jer se dionica strmopizdila sa 1200 na sadašnjih 700 i Jure i ekipa bi trebali dati ostavku.Jure je optimista ali ima još tri dana života.U ponedjeljak će se znati sa koliko pokrića.
Nije dobro,ali već smo odradili negativni efekt dokapitalizacije.Jesmo li u potpunosti?

S obzirom da IGH ima deset puta više zaposlenih od INGR,ako se i i najgorem scenariju nekoga
treba spašavati IGH ima veće šanse od INGR.

Nema dileme:Vlasnici dionica će uživati u medu i mlijeku ili skapati od žeđi.

Jel to danas DAN D??? dansa bi se trebalo znati jel uspjela dokapitalizacija ili ne.
Vidjet ćemo je li jurin optimizam stvarno bio potkrijepljen nečime…ili su to samo floskule [smiley]
Samo pojašnjenje šefu ako ovo čita…FLOSKULE NISU MORSKI ORGANIZMI I NISU PROSTA RIJEČ [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Danas Boga molit da ne završimo na 600 kuna bit će dobro ako se uspijemo othrvati europskom trendu.

Do danas se dionica IGH grcevito borila i othrvala pada ali danas će i za nju biti dan " D " .


Danas Boga molit da ne završimo na 600 kuna bit će dobro ako se uspijemo othrvati europskom trendu.

Lipi moj

Svi bi mi volili da dođe na 600 kuna, pa još i da bude puuno ribe u našim mrižama…

Al riba se već puno izlovila, kočarice stalno plutaju okolo.. Nas je puno a ribe malo..

Vidićemo slideće sedmice kako će to na kraju Jure obrazložiti, al ja bi reka win-win situacija:

– Ili ćemo dobiti krupnu ribu ka gazdu, tzv. "badžu" pa ćemo pivati

– Il nećemo, pa ćemo i jope pivati jer nas nije opljačkalo

Med i mliko [thumbsup]

Adio

Ova poruka nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica... Ali bakica voli kad svi zaradite.. Lipi moji..

Super dok strane burze padaju mi rastemo očito je kriza gotova.

New Report

Close