IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Goran8

građevina ti nije modna industrija :). Jure je Rusima postao simpatičan radi ove izjave, a i Kinezima ;).

Hvaljen Isus i Marija!

Ja sam bio klasa optimist, do sada, jedva cekam da se ova saga riješi.
Ako se čeka neko veliki u drugom krugu zašto nije isti taj sve rješio u prvom krugu?
Dovoljno mu je bilo da ima jedni dionicu igh i da u prvom krugu kupi koliko hoće, ili sam pobrkao lončiće?

Dobro se drži IGH, uz Ingru ovo nije bilo za očekivati.
Još uvijek se nađe koji investitor koji je voljan kupiti po tako skupoj cijeni.

Uskoro na 600 kuna od kuda će ići odbijanac, nažalost samo kratkotrajni.

IGH – propast firma, propao Jure, a bogami i dokap propao.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



@Goran8

Jure je Rusima postao simpatičan radi ove izjave, a i Kinezima ;).

Ako sutra Kinezi , Rusi ili možda netko treći kupi IGH za simbolične pare i ako sve prođe kako treba barem će 1200 obitelji biti presretno jer u suprotom ovakvi naslovi će pljuštati na sve strane.

“Bernardica Juretić ne radi više za IGH i Juru Radića

Jurini anđeli – Radića je napustila i druga bliska suradnica – Miroslava Rožanković “

http://m.vecernji.hr/biznis/bernardica-juretic-ne-radi-vise-igh-juru-radica-clanak-373078

U svakom slučaju volio bi da dokapitalizacija prođe i da dobijemo novog vlasnika koji će dovesti stručan, kvalitetan i kompetantan menadžment koji će ponosno predstavljati Hrvatsku i IGH u EU i šire.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Prvo mora otići ova Uprava(neka se zaposle u svojim kompanijama koje imaju enormne dobiti???)…nestanu razni Akcionari i Listovi(rasprodaju svoje dionice po što nižoj cijeni) ..potom možemo spašavati ovu tvrtku….dug je to i trnovit put….nećemo valjda snažiti IGH da bi potpomagao Jurine kompanijice u dobivanju profitabilnih poslova!
A ukoliko neko stekne prevladavajući utjecaj u IGH, nadam se da će to napraviti svojim novcima, jer tada će se o istima bolje brinuti nego ovi dosad!


A možda ipak Pelješki most … http://hr.seebiz.eu/zivko-matusko-energicno-se-protivimo-koridoru-kroz-neum/ar-34369/
Ionako nema veze. Kad cijela burza krene gore, IGH će krenuti jače, jer je takvo pravilo. Dakle, i nije previše bitno ovi poslovi, oni poslovi, ovi dugovi, oni dugovi. Bitno je da se Crobex krene oporavljati i sve će biti ok na žalost onih koji čekaju nominalu.

Enron Corporation, ako netko pamti 2001. godina blue chip dionica, 20000 zaposlenih,kretala se gore-dole, ovi poslovi, oni poslovi, ovi dugovi , oni dugovi, indeksi se oporavili a Enrona više nema…spominju se nekakovi accounting fraud, inače osnovan 1932. godine!
Ili Lehman Brothers Holdings Inc., četvrta najveća investicijska banka u USA, osnovana 1850. godine, nestala sa lica zemlje…dijagnoza….the court-appointed examiner indicated that Lehman executives regularly used cosmetic accounting gimmicks…..
Burza i dalje ide gore-dole, a njih više nema, zaigrali se malo sa dugovima, računovodstvom, revizijama, troškovima, akvizicijama, mislili su da su preveliki da padnu…..predobri sa politikom, dioničari su budale…..dakle jedino pravilo je da nema pravila…..i samo budala ne mijenja mišljenje!

Konačno odustajanje od Pelješkog mosta

Podsjetimo, novi ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić zalaže se za cestovni koridor kroz Neum kojim bi se autocesta dovela do Dubrovnika, a koji bi stajao pet milijuna eura i bio mnogo jednostavniji za izgraditi

Vlada je odlučna u namjeri da ne nastavi s gradnjom Pelješkog mosta, već da jug Hrvatske s ostatkom poveže preko cestovnog koridora koji će prolaziti kroz Neum. U prilog tome govori i najava da će na sutrašnjoj sjednici Vlada donijeti prijedlog zaključka o davanju suglasnosti na Sporazum o raskidu Ugovora o građenju mosta kopno – Pelješac sklopljenog između Hrvatskih cesta d.o.o. i Poslovne udruge tvrtki Konstruktor – Inženjering d.d., Split (vodeći partner), Viadukt d.d., Zagreb (partner) i Hidroelektra niskogradnja d.d., Zagreb (partner).

Točnije, Hrvatske ceste i Konstruktor će raskinuti ugovor o izgradnji mosta koji je potpisan još 2005. godine, a za koji je bilo potrebno osigurati 320 milijuna eura. S obzirom na to da je dio radova odrađen, pitanje je koliku će odštetu za raskid ugovora država morati platiti.

Kada je 2005. godine tadašnji premijer Ivo Sanader pokrenuo prve radove na izgradnji Pelješkog mosta, svi su most gledali kao način da se povežu sjever i jug bez ulaska u tuđi teritorij. No, već je onda bilo jasno da će financiranje izgradnje mosta biti veliko opterećenje za Hrvatsku. Svojevremeno je čak i Europska investicijska banka odbacila ideju da kreditira izgradnju mosta nazvavši cijeli projekt ‘besmislenim’. Prema nekim procjenama u pripremne radove do sad je uloženo više od pola milijarde kuna.

Podsjetimo, novi ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić zalaže se za cestovni koridor kroz Neum kojim bi se autocesta dovela do Dubrovnika, a koji bi stajao pet milijuna eura i bio mnogo jednostavniji za izgraditi.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

5 milijuna za cestovni koridor kroz Neum? Ja sam za ako se ministar obveže da će ostatak dati iz svog džepa. 5 milijuna eura će na kraju koštati samo postavljanje nadzornog sustava za kontrolu koridora.

Hvaljen Isus i Marija!

Ovo s Pelješkim mostom je postala prava trakavica. Hoće – neće.

Sad se i Bosanci protive autocesti – pazi ovo:

‘Ne želimo živjeti u getu. Postoje i drugi načini da jug Hrvatske ne bude izoliran’

Načelnik općine Neum Živko Matuško oštro se u srijedu usprotivio inicijativi da se izgradi zaštićeni cestovni koridor na dijelu te općine u BiH o kojemu su nedavno razgovarali ministri prometa Bosne i Hercegovine i Hrvatske Damir Hadžić i Siniša Hajdaš Dončić ocijenjujući da bi se Neum na taj način getoizirao i izolirao.

U priopćenju iz ureda neumskog načelnika, poslanom medijima, dogovor po kojemu bi se u neumskom zaleđu izgradio koridor dužine 5,5 kilometara koji bi u potpunosti bio zatvoren, bez mogućnosti odvajanja, ograđen žicom, uz senzore i videonadzor, nazvao je ‘jezovitim’. "Energično se protivimo izgradnji spomenutog cestovnog pravca koji bi dijelio područje općine Neum na dva dijela na najvitalnijem dijelu njenog zaleđa. Ne želimo živjeti u getu. Postoje i drugi načini da jug Hrvatske ne bude prometno izoliran", istaknuo je načelnik Neuma Živko Matuško.



Ne kužim kako je upisano baš 1700 pa zar nije paket bio po 500 komada!

Minimumn 500 kom x 760 = 50000 eura
[/quote]
e al dobro pitanje je postavio-jer to znaci da su upisali samo 1 ili 2 dionicara! bas me zanima koji? [rolleyes]


5 milijuna za cestovni koridor kroz Neum? Ja sam za ako se ministar obveže da će ostatak dati iz svog džepa. 5 milijuna eura će na kraju koštati samo postavljanje nadzornog sustava za kontrolu koridora.

Mene jedino zanima dali ova dionica može doći na svoju nominalu ?

Nitko nezna što i gdje će se graditi, ali se definitivno zna slijedeće:

Pelješki most otišao u povijest. Hajdaš Dončić: Izvođačima će se platiti za već obavljeni posao, ali ne i naknadu za izgubljenu dobit

ZAGREB – Danas je Vlada na svojoj redovitoj tjednoj sjednici usvojila odluku koja je Pelješki most poslala u povijest, davši suglasnost za raskid ugovora o njegovoj gradnji, javlja HRT.

NAPOKON GOTOVO I SLUŽBENO JE OBJAVLJENO!
A SADA ISKRENO BEZ OBZIRA NA IGH I MOST – HVALA ISUSU KRISTU DA SE NEĆE GRADITI JER JE PRESKUP A NEISPLATIV!

– dokaz da sam opet bio u pravu – ovo je samo jedan od radićevih megalomanskih projekata zbog kojih RH trpi.
Hvala Vladi RH na spasu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close