IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]
Kolega, malo ste se prešli, zapravo ne razumijem koji vam je motiv da imate 3+1, to ne znači da ćete odjednom od portfelja koji imate i koji iznosi recimo 20 dionica dobiti još 60 dionica i na kraju imat 80 dionica po istoj vrijednosti kao ovih prvih 20, nego će se kao i u slučaju ZABE (prošlo ljeto) povećat vaš broj dionica ali će doći do korekcije cijene i na kraju će biti 80/4=nova cijena.

ili se varam…

Varas se.Bitno je da se poveca temeljni kapital iz razloga buducih spajanja i pripajanja.Ako se najprije poveca temeljni kapital 3+1, onda uvjetno povecanje nerazvodnjava ukupan kapital.Uvjetno povecanje je izdavanje bez placanja, a sluzi za spajanje,zamjenjive obveznice…..Nije isto ako se izda jedna nova na tvoju jedu ili jedna nova na tvoje cetri.

[/quote]


Kolega, malo ste se prešli, zapravo ne razumijem koji vam je motiv da imate 3+1, to ne znači da ćete odjednom od portfelja koji imate i koji iznosi recimo 20 dionica dobiti još 60 dionica i na kraju imat 80 dionica po istoj vrijednosti kao ovih prvih 20, nego će se kao i u slučaju ZABE (prošlo ljeto) povećat vaš broj dionica ali će doći do korekcije cijene i na kraju će biti 80/4=nova cijena.

ili se varam…

Varas se.Bitno je da se poveca temeljni kapital iz razloga buducih spajanja i pripajanja.Ako se najprije poveca temeljni kapital 3+1, onda uvjetno povecanje nerazvodnjava ukupan kapital.Uvjetno povecanje je izdavanje bez placanja, a sluzi za spajanje,zamjenjive obveznice…..Nije isto ako se izda jedna nova na tvoju jedu ili jedna nova na tvoje cetri.

[/quote]

[/quote]

hm, da, ovdje je svasta moguce pa ce interesantno biti vidjeti kako ovaj tjedan raste nervoza na svim stranama..i kod nas malih ali vjerujem i kod Jure R..
no, vazno je sto prije ovo zakljuciti i da krenemo prema gore…napokon,
vidimo se na 3500,lp


Kolega, malo ste se prešli, zapravo ne razumijem koji vam je motiv da imate 3+1, to ne znači da ćete odjednom od portfelja koji imate i koji iznosi recimo 20 dionica dobiti još 60 dionica i na kraju imat 80 dionica po istoj vrijednosti kao ovih prvih 20, nego će se kao i u slučaju ZABE (prošlo ljeto) povećat vaš broj dionica ali će doći do korekcije cijene i na kraju će biti 80/4=nova cijena.

ili se varam…

Varas se.Bitno je da se poveca temeljni kapital iz razloga buducih spajanja i pripajanja.Ako se najprije poveca temeljni kapital 3+1, onda uvjetno povecanje nerazvodnjava ukupan kapital.Uvjetno povecanje je izdavanje bez placanja, a sluzi za spajanje,zamjenjive obveznice…..Nije isto ako se izda jedna nova na tvoju jedu ili jedna nova na tvoje cetri.

[/quote]

[/quote]
moja greška u tipkanju, kolege sugeriraju opciju 1+3, dakle na svaku dionicu koja se posjeduje da se dobije 3 dionice bonusa, a to bi dovelo do zaba efekta od datuma koje sam spomenuo (21.07. i 22.07. 2011), dakle cijena dionice bi cca. 4 puta pala i na kraju bi imali više dionica u posjedu ali vrijednost portfelja bi bila otprilike ista.
naravno da bi i ja kao igh dioničar volio odjednom dobiti 3 dionice bonusa bez smanjenja vrijednosti ali to je utopija i ne znam nikoga tko bi odbio takav slatki poklončić…

I na kraju možda danas ipak ispod 700 kuna od tolikog mudrovanja.


I na kraju možda danas ipak ispod 700 kuna od tolikog mudrovanja.

kak ti se vise da otvarat nove nickove…samo zbog IGH…
mora da to vredi…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Tko još danas kupi dobije 3 dionice na jednu upisanu. Naravno, ako protuprijedlog prođe. Kad se pročita Jurin prijedlog to i nije tako nemoguće 🙂 .


Tko još danas kupi dobije 3 dionice na jednu upisanu. Naravno, ako protuprijedlog prođe. Kad se pročita Jurin prijedlog to i nije tako nemoguće 🙂 .

Da, u tom slučaju će ju splitati na četvrtinu cijene i opet si na istom. Bolje da dokapitalizacija prođe i uspije, da firma dođe do love koja joj tako očajno treba za nove projekte i poslove, te da dionica uzleti kako bi nadoknadila sve u čemu zaostaje za ostalim građevinarima koji su ipak odradili kakav-takav rast. Sve ostale opcije i varijante je mlačenje prazne slame.

@CoRot2em

Nije. To je kakvo-takvo osiguranje malim dioničarima da zadrže uio u tvrtki. Vi bi svi da krenemo s istog starta. Ma nemoj. Ova dokapitalizacija mora pasti. Ne samo radi IGH nego i nekakvog poštenja na domaćem tržištu kapitala. Kakva se poruka ovdje šalje? Već ćemo vas mi ošišati! To je poruka koju Hrvatska šalje investitorima već 20 godina. U ovoj kompaniji neki su u tome doktori. Idemo na novu dokapitalizaciju. Neka Uprava napravi prospekt, predstavi planove i da vidimo! Neka na jednu postojeću dioničari imaju pravo upisati 3 po nominali, pa ćeš vidjeti kako će se to odraziti na cijenu dionice. Ovakav prijedlog očita je pljačka malih koja se mora zaustaviti. Kako će Jure Radić objasniti malim dioničarima zbog čega ih je prekrižio?

Hoće li biti kroz par dana po 600 kuna plizz. [pray]



Sigurno ne kupuje sad jer zna bolje nego svi mi zajedno da će IGH kupiti i povoljnije.

Pa nije lud da kupuje dionice IGH kad može i bez njih upravljati kompanijom, prodavati njezine projekte, kupovati propale firme, izvlačiti novac, dijeliti si bonuse. Problem je što mu to mali dioničari dopuštaju. On sa svojim udjelom ne može kupiti polovnog golfa (jedinicu). Pogledajte auto koji mu je kompanija kupila ;). Sigurno će biti parkiran pred zgradom. Nadajmo se da će se pojaviti na Skupštini pa da nam lijepo sve objasni. Pred križem. Siguran sam da mu visi na zidu. Bog i Hrvati, pardon Hrvatina.
[/quote]
Ne kupuje sada onaj tko želi povečati vlasnički udio.
Konkretno mislim na upravljačku strukturu u IGH.
Oni će svoja privatna sredstva uložiti u dokapitalizaciju po 760 i na taj način ostvariti dvostruku korist.Povečati svoj vlasnički udio u firmi koja će biti likvidnija nego sada.
A kada to prođe,a vjerujem da hoće, će nastaviti kupovati i na burzi i na taj način vjerovatno podići cijenu kako bi potaknuli investitore da uđu u kupnju zamjenskih obveznica.
Jure i ekipa hoće i ovce i novce,ali pružaju priliku ravnopravno svim vlasnicima.Mali ovdje nisu
diskriminirani,jer im je omogućeno da sa samo jednom dionicom kupe minimalno 500 kom.Dakle,
malim investitori su ovdje dobili priliku da budu ozbiljni partner i ako takvih bude puno, veći
igraći čak nebi ni mogli povečati svoj postotni udio.
Lovu na sunce i postanite partner iGH.
Zašto svugdje vidite bijele miševe?


Hoće li biti kroz par dana po 600 kuna plizz. [pray]

Sve je moguće kod nas,a možda i 1600 kn.

@lopina

tvoj nick sve govori 🙂 Zar ti misliš da mali dioničari ne razumiju o čemu se tu radi? I koliko bi oni sad trebali kupiti – svaki po 500 komada. Baš je velikodušan tvoj prijatelj Jure. Do sada nas je uvjeravao da nema bolje kompanije i onda salto mortale. Sve je propalo. Hitno idemo u dokapitalizaciju. Trebala mu je godina dana da to odluči. Prije desetak mjeseci je prvi put dokapitalizacija javno najavljena. Samo to kašnjenje kvalificira ga za otkaz. Propušteno vrijeme iskoristio je u traženju načina kako da izbaci male dioničare. Ja sam mislio da direktor treba raditi u njihovom interesu. Oni koji će glasati protiv interesa malih dioničara trebali bi i krivično odgovarati jer su očito u dilu s Upravom. Bumo videli.

New Report

Close