IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ugovor bi trebao biti sklopljen kad vlada potpise ugovor a kako je to najavljeno za 11.04.ocekujem i da potpisivanje istoga ce usljediti najkasnije do 26.04

Dali će brana na 700 kuna izdržati pritisak ili će pući i doći do panike, postoji li još uvjek mogućnost pritiska na marginaše pa da dođe na ozbiljnije rasprodaje dionice IGH.


Dali će brana na 700 kuna izdržati pritisak ili će pući i doći do panike, postoji li još uvjek mogućnost pritiska na marginaše pa da dođe na ozbiljnije rasprodaje dionice IGH.

dali si ti onaj medo nick koji je izbrisan?
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

btw. ja vidim branu na 735

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dok vi gledate branu ja čekam povoljnu priliku za dokup IGH a to nikako nije 700 a niti 735 kuna nego niže.

ima ko kakav suvisli komentar

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/G6NoO5uOWlQXqawERVNgng==.pdf

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


ima ko kakav suvisli komentar

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/G6NoO5uOWlQXqawERVNgng==.pdf


Mislim da smo sada u još većim problemima.

1.) Očito je frka jer ni sa prvim prijedlogom se nije završilo, a već ide novi sa još većom kemijom
2.) Sad tek ne znamo što držimo u rukama. Broj dionica, temeljni kapital sve je jedna velika magla

Ne znam tko bi osim velikih institucionalnih investitora i Banaka koji su izloženi kroz financiranje ulazio u ove aranžmane.

Dobro su (malim dioničarima) nam smjestili.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


ugovor bi trebao biti sklopljen kad vlada potpise ugovor a kako je to najavljeno za 11.04.ocekujem i da potpisivanje istoga ce usljediti najkasnije do 26.04

Taman oko skupstine..
rezija : jure radic

Dobro sam se nasmijao, tko bi rekao prije par mjeseci da će netko nadmašiti ingru i magmu.
Štampati će dionice, onda će štampati obveznice, pa će opet "proizvoditi" dionice i mijenjati ih za obveznice [shocked]
Uff, moglo bi tu biti jako puno dijonica.



ima ko kakav suvisli komentar

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/G6NoO5uOWlQXqawERVNgng==.pdf


Mislim da smo sada u još većim problemima.

1.) Očito je frka jer ni sa prvim prijedlogom se nije završilo, a već ide novi sa još većom kemijom
2.) Sad tek ne znamo što držimo u rukama. Broj dionica, temeljni kapital sve je jedna velika magla

Ne znam tko bi osim velikih institucionalnih investitora i Banaka koji su izloženi kroz financiranje ulazio u ove aranžmane.

Dobro su (malim dioničarima) nam smjestili.
[/quote]

Mislim da niste u pravu.Ovo je poboljšanje prvobitnog prijedloga,a osnovni cilj je da dokapitalizacija
uspije.
Maksimalni iznos zamjenskih dionica može biti 195 mil kn

195.000:760 =246.579 novih dionica

Te dionice po fiksnoj cijeni od 760 mogu dobiti samo vlasnici zamjenskih dionica koje će u tom trenutku možda vrijediti puno više.I to tek za pet godina,a do tada vlasnička struktura se ne mjenja.

Na ovaj način postoji veća vjerovatnost da dokapitalizacija uspije 100% odnosno da se bilanca bitno popravi!

I ovo je dorađeni prvobitni prijedlog i povoljniji za male dioničare.
Dakle,nema dionica po 760 nego
tek za pet godina i dva mjeseca.I zato bi bilo normalno da se dionica vrati prema 1000 gdje je i bila.




ima ko kakav suvisli komentar

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/G6NoO5uOWlQXqawERVNgng==.pdf


Mislim da smo sada u još većim problemima.

1.) Očito je frka jer ni sa prvim prijedlogom se nije završilo, a već ide novi sa još većom kemijom
2.) Sad tek ne znamo što držimo u rukama. Broj dionica, temeljni kapital sve je jedna velika magla

Ne znam tko bi osim velikih institucionalnih investitora i Banaka koji su izloženi kroz financiranje ulazio u ove aranžmane.

Dobro su (malim dioničarima) nam smjestili.
[/quote]

Mislim da niste u pravu.Ovo je poboljšanje prvobitnog prijedloga,a osnovni cilj je da dokapitalizacija
uspije.
Maksimalni iznos zamjenskih dionica može biti 195 mil kn

195.000:760 =246.579 novih dionica

Te dionice po fiksnoj cijeni od 760 mogu dobiti samo vlasnici zamjenskih dionica koje će u tom trenutku možda vrijediti puno više.I to tek za pet godina,a do tada vlasnička struktura se ne mjenja.

Na ovaj način postoji veća vjerovatnost da dokapitalizacija uspije 100% odnosno da se bilanca bitno popravi!

I ovo je dorađeni prvobitni prijedlog i povoljniji za male dioničare.
Dakle,nema dionica po 760 nego
tek za pet godina i dva mjeseca.I zato bi bilo normalno da se dionica vrati prema 1000 gdje je i bila.

[/quote]
Kolega lopina,molim vas da mi objasnite koje su to zamjenske dionice i zašto tek za pet godina?

http://business.hr/kompanije/osim-novih-dionica-igh-izdaje-i-zamjenjive-obveznice

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Dobro sam se nasmijao, tko bi rekao prije par mjeseci da će netko nadmašiti ingru i magmu.
Štampati će dionice, onda će štampati obveznice, pa će opet "proizvoditi" dionice i mijenjati ih za obveznice [shocked]
Uff, moglo bi tu biti jako puno dijonica.

Inflacija dionica?Da.I moglo bi biti jako puno novih dionica i što ih bude više i kratkotrajna imovina će biti veća,a time i firma postaju puno stabilnija i može se ući u veće poslove.
Ali veći broj dionica i ne mora znaćiti inflaciju dionica i prodaju na burzi.
1.Faza.
Dokapitalizacija i mogućnost preuzimanja većinskog paketa odmah

2.Faza
Zamjenske obveznice
Dodatno jačanje kratkotrajne imovine i bilance.Odmah u korist dioničara.Svih pa i malih.
Vlasnička prava tek za pet godina

Dakle,faza 1 ne isključuje fazu dva.Dapače,ovo je izuzetna prilika za veliki ulazak kapitala.

Moglo bi se dogoditi da prva faza i ne prođe jer je faza dva povoljnija za investitora koji ne namjerava sudjelovati u upravljanju.

Put prema većim cijenama prema 1000 je bio samo moja želja.Ali ovo je ipakj pozitivna vjest što bi
tebalo podići cijenu minimalno na 760 tj.cijenu dokapitalizacije u prvoj fazi!

New Report

Close