IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a RSI ?

60 minutni RSI…
bid,ask kolicine …

nada umire posljednja…i ovo će dobrano zaroniti kao i ingra…biti će volatilno….

jucer je trebalo kupit a danas drukat…gap je na 900 [rolleyes]

A što kad se sazna da ništa od dokaitalizacija po ovakvom modelu? Ako ne padne sa Skupštini, past će na Trgovačkom sudu!

fascinantno je ,da se ovdje ,dok je trebalo izlazit uz dobru zaradu drukalo na nebulozni rast,a sad kad cijena padne na atraktivnu razinu za kupnju ,nema nigdje nikoga,valjda su oni koji su drukali na 400 naposlijetku povjerovali u to? [bye]

Trebalo je pisati dokapitalizacije. Isprika :). Doista ne razumijem tko prodaje. Zar vi stvarno mislite da bi IGH krenuo u dokapitalizaciju da nema zainteresiranih investitora. Sve 5, samo ne preko leđa malih dioničara.


Zar vi stvarno mislite da bi IGH krenuo u dokapitalizaciju da nema zainteresiranih investitora.

da, isto kako je krenuo u zagrepčanku, pelješki most, crnogorski autoput, ruska olimpijska sela (ili šta je ono bilo već) itd…

Možda ova dokapitalizacija ipak nije gotova stvar :). Ne postoji ni jedan razlog zbog čega bi postojeći dioničari za nju digli ruku. Baš me zanima kako će to objasniti. Inače to će morati pred Trgovačkim sudom. I tamo im se može postaviti isto pitanje. Pa nek obeštete ostale dioničare. Bilo je takvih primjera. Ova cijena je zbog toga van svake pameti. 30 posto je dionica pala dekretom Jure Radića, a neki mu prodaju. Hik! Valjda je gotovo s tim direktorom. Imao je priliku!

i gle vraga, evo nas opet na 760kn, ma tko bi to mislio?
ja se nadam da ce ova trakavica oko dokapa i pljacka nas malih zavrsiti skoro i da ce biti izglasana na skupstini.A tada raketa prema gore s postocima kao npr PTKM,INGR, i ostali koji su rasli unazad 3 mjeseca od 100-200%.
LP


Možda ova dokapitalizacija ipak nije gotova stvar :). Ne postoji ni jedan razlog zbog čega bi postojeći dioničari za nju digli ruku. Baš me zanima kako će to objasniti. Inače to će morati pred Trgovačkim sudom. I tamo im se može postaviti isto pitanje. Pa nek obeštete ostale dioničare. Bilo je takvih primjera. Ova cijena je zbog toga van svake pameti. 30 posto je dionica pala dekretom Jure Radića, a neki mu prodaju. Hik! Valjda je gotovo s tim direktorom. Imao je priliku!

Šta ako ne prođe dokapitalizacija,šta će se onda dogoditi?
Nakon ovoga šta su objavili to znači da neće imati keša za svaki veći posao i to sigurno neće biti dobro za budučnost dionice.Sad da li će biti zainteresiranih za kupnju po 760 to ćemo morat pričekati.
Evo recite mi Vi šta bi Vi napravili da ste na njegovom mijestu,a nemate novaca za veće projekte ,pa valjda bi i on želio veću cijenu dionice.Dobra stvar za ovu dionicu je šta vrijedi 750 i što je ne kupuje svako jer im je kao skupo a izrazito loša je ta što top 10 dioničara drže 26,5% ukupne količine.Da se napravi split kao na ingri ovde bi bilo gore nego na ingri iako mislim da su oni u manjim problemima.
Ja gledam na dokapitalizaciju pozitivno iako bi kratkoročno loše utjecala na cijenu a ako se ona ne provede mislim da nas čeka još veći pad.

bit će bolje................

@bestija2
Što bih ja napravio? Što bi on napravio? On je napravio što je napravio. Doviđenja. Valjda u ovoj zemlji ima boljih direktora. Čovjek je gradio (jamio) cijeli život, posebno zadnjih 20 godina. Svemu jednom dođe kraj. Zašto bih ja ili bilo tko drugi uopće njemu dao novac na upravljanje. Nek si napravi ‘novi IGH’ i dokapitalizira ga svojom ušteđevinom koju je stekao (između ostalog) rasprodajući imovinu tvrtke kojoj je direktor. Zapošljavao je svakog tošu i time se hvalio. Sad bi opet. O kakvom splitu Vi pričate? Gdje ćeš većeg ‘splita’ od predloženog. Koliko ga je samo koštalo ovo savjetovanje (godinu dana oni gruntaju, putuju po Amerikama, Europama) i u čijem je džepu to završilo. Zna li on uopće kakvi su ljudi koji ga savjetuju. Iskreno sumnjam. Zapravo vjerujem u njegove dobre namjere, ali od toga nema ništa. A onaj tko misli da IGH ne vrijedi, neka ne kupuje. Jednostavno.

New Report

Close