IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trebao bi sada odbijanac
dal su puste zelje ili je rijec o necem drugom…bumo videli

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Nisu mi jasni ovi iz top 10 ako vec propadamo sto se ne spase..mazohisti:). Znaju oni gdje su pare,a mali u panici prodaju kao da su pare tudje

Kolega, izvrsno zakljucivanje. Svi oni koji drukaju na dno ovu dionicu, neka daju svoje misljenje kao odgovor na Vase pitanje. Bilo bi to u najmanju korektno od njih kada vec frustrirano lupaju po ovoj firmi i dinoci koja ih "ne zanima" 🙂



Nisu mi jasni ovi iz top 10 ako vec propadamo sto se ne spase..mazohisti:). Znaju oni gdje su pare,a mali u panici prodaju kao da su pare tudje

Kako nisu jasni, netko mora i sačuvat dionice radi glasovanja o povlaštenom modelu na skupštini, znači čuvaju što imaju plus dokup sada po 760, i kasnije opet po 760.
To bi se moglo nazvat pravim neprijateljskim preuzimanjem u banditskoj suradnji sa insajderom Jurom.
[/quote]

Pa kolega, zar Vi niste mogli dokupiti ovu dionicu kada je bila ispod 800 kn i prije ikakve najave dokapitalizacije? Mislim da je bilo na trzistu dovoljan broj njezinih papirica. Nadalje, ako ce i odredjene figure "banditski" preuzeti ovu tvrtku, to nije nikakav problem malog dionicara koji gleda dugorocnije staze a ne iskljucivo pare preko noci i srlja u igru u kojoj na brzi okret glavu ne gube samo iskusne njuske. Svaka cast za trgovinu i okret u jednom satu, a kamoli danu, no ovaj vrijednosni papir podrazumijeva i shvacanja da je dobro investirati na odredjeno duze razdoblje.
Da se malo vratim na te "bandite", kako ih Vi nazivate, pa evo zanima me Vase misljenje da li znate nekoga "bandita u finom ruhu" koji je pao u mulj ili postao prasina? Ima ih, ali jako malo. Svi takvi dobro znaju sto rade, a mislim kako je malom dinonicaru koji ne aludira na top 5, etc., jedino bitno da se ova firma pokrene i da vrijednost njezine dionice postigne zeljenu razinu. To sto su neki bili sposobni pa na svemu tome okrenili xxx posto necega, ne znaci da nisu sposobni i oni koji su okrenili x necega. Strpljenje i hladna glava je ovdje najveci saveznik.

slučajno je dionica IGh pala…znate šta je rekao jedan pametan čovjek….-slučajno te grom pogodi u glavu,…drugo je sve unapred smišljena igra!!!, čuvajte ljudi svoje pare i nebacajte ih u vjetar, ….možda stvarno sljedi odbijanac????

Neće ovdje biti još nikakvog pomaka sve dok se na neki način ne riješi dokapitalizacija. Čak i najveće "njuške" ne znaju kako će sve to završiti, te su i oni oprezni. Na ovoj cijeni dionicu može kupiti tko poželi i koliko poželi, i opet ne vidim baš neku pomamu za kupnjom. Rizično, jer u samom raspletu se može nešto možda i zaraditi, ali isto tako moglo bi se preko noći i izgubiti i do polovice uloženoga. Tamo gdje ima mnogo nepoznanica, gdje ni sama uprava nezna ishod dokapitalizacije, obično bude ovo drugo gore navedeno.


Neće ovdje biti još nikakvog pomaka sve dok se na neki način ne riješi dokapitalizacija. Čak i najveće "njuške" ne znaju kako će sve to završiti, te su i oni oprezni. Na ovoj cijeni dionicu može kupiti tko poželi i koliko poželi, i opet ne vidim baš neku pomamu za kupnjom. Rizično, jer u samom raspletu se može nešto možda i zaraditi, ali isto tako moglo bi se preko noći i izgubiti i do polovice uloženoga. Tamo gdje ima mnogo nepoznanica, gdje ni sama uprava nezna ishod dokapitalizacije, obično bude ovo drugo gore navedeno.

e ovo je sramotni druk …
nemam dionicu niti po ovoj cijeni mislim ulaziti …ali ovo je sramotni druk na pad…to sto ti predviđas bi ti se moglo desiti s ingrom,kao sto sam upozoravao jos na ljeto,upravo ti je zaokrenula u pad [yawn]

dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

slično, ma zapravo ista fora kako se ingra spuštala spuštala a onda …………


dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

i evo nas na dokap cijeni….i sto sad…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

i evo nas na dokap cijeni….i sto sad…
[/quote]
kad se kupuju velike količine treba platit premiju na spot cijenu.
sad su spot i dokap isti, znači da je spot precjenjen i treba ga još diskontirati.



dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

slično, ma zapravo ista fora kako se ingra spuštala spuštala a onda …………
[/quote]

ako ide po ingrinom receptu, onda ćemo gledati IGH na oko 400 kn




dat ce se ovdje zaradit.
spin majstor ce nam omogucit.

slično, ma zapravo ista fora kako se ingra spuštala spuštala a onda …………
[/quote]

ako ide po ingrinom receptu, onda ćemo gledati IGH na oko 400 kn
[/quote]

zar je bitna cijena (po TA down otvoren)…. bitan je jedino tajming za otvorit poziciju.

New Report

Close