IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi normalni kupuju po 760 kuna a naivci srljaju kao uvijek.

Kolega,
nece biti bas za sve po 760,
netko ce izvisiti u ovom ruletu…
Najbolje se odmaknuti godinu dana od racunala

@Khmm

jednostavno bi se bilo sad ostaviti ‘ćorava’ posla. Posebno kad druge dionice lete. Nije IGH jedini, pa ni u mom portfelju. Prodati ga i vratiti se na 760. Problem je što se ovakvo ponašanje i otimanje imovine malih dioničara ne smije tolerirati. Danas IGH, sutra Solaris, a preksutra tko zna… Važna je poruka koja se šalje. Pisao sam HANFI, Zagrebačkoj burzi. ZSE je nešto jadno kao reagirala, HANFA isto – kao sve je na dioničarima, ako izglasaju…. Zašto bi itko ulagao u Hrvatskoj ako se ovako tretiraju ulagači. Danas kad svi razumiju što je kreditni rejting i koliko je važan možda više nije teško shvatiti i koliko je važno uređeno i efikasno tržište kapitala u nekoj zemlji.
Putem dokapitalizacije tvrtke najjeftinije mogu doći do kapitala. I druge tvrtke bi trebale reagirati, ZSE posebno. Kako misle privlačiti investitore u ovakvom okruženju.
Uprava ne smjenjuje male dioničare, treba biti obrnuto! Jedino je to ispravno.

Još jednom vas pozivam u grupu Malih dioničara IGH
http://www.facebook.com/groups/IGHmalidionicari/

@Widra

Nije ovo prva, a ni zadnja, dionica na kojoj se ovo dogodilo.. No, sretno Vam bilo!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


trejderi (dugoročnima nema pomoći) nek se zapitaju šta im je ovo trebalo.
sljedećih godinu i više dana je ovo mrtva dionica.
ATGR koji se dokapitalizirao po tržišnoj cijeni da bi financirao preuzimanje desetljeća je mrtva dionica otad, a mislili ste da će IGH, koji vrijedi malo do ništa bit dobra prilika?
reži, bježi i zaboravi na jako dugo vremena.

u potpunosti se slazem sa vama
nece tu biti puno oscilacija moja procjena je 770 – 850 ( sanjajuci do 920)
stime da nema puno njih koji ce IGH prodat na ispod 770 jer razlika od 10-20 kn od dokap vrijednosti je premala, a da ce Jure dopustit pad ispod pa da mu svjezi kapital bude u crvenom ko na ingri cisto sumnjam
preko 850 ce svi oni koji zele u dokap prodavat, tako da naredni period prognoziram sideways

Lp

al da nije sve crno
http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/vise_kandidata_za_koncesiju_zracne_luke_zagreb_siguran_jedino_igh_jure_radica_/417430.html
a i VDKT je objavio
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Ju4bYnQFLFa4vgFHfwxnFQ==.pdf

dakle start 2013.
jel IGH unutra?
Izgleda da je ili ?

dodatak 516.300.000 vrijednost
pise u clanku
"U svakom slučaju, budući koncesionar je unaprijed osuđen na suradnju s IGH-om koji si je na indirektan način osigurao poslove projektiranja, a to redovno znači i nadzora gradnje. Prema cijenama komore arhitekata, nadzor i projektiranje iznose između šest i osam posto ukupne investicije, što znači da su Ministarstvo i Zračna luka, koja je angažirala konzultante, ovom odredbom osigurali posao IGH-u vrijedan između 98 i 130 milijuna kuna"
po mojoj racunici napravili su izmjenu projekta na nizu cijenu jer sada nadzor IGH bi bio oko
31.000.000 ako je 6% ili
41.300.000 ako je 8%
LP

Nikako da se uspješno ustabili na 7xx kuna.



trejderi (dugoročnima nema pomoći) nek se zapitaju šta im je ovo trebalo.
sljedećih godinu i više dana je ovo mrtva dionica.
ATGR koji se dokapitalizirao po tržišnoj cijeni da bi financirao preuzimanje desetljeća je mrtva dionica otad, a mislili ste da će IGH, koji vrijedi malo do ništa bit dobra prilika?
reži, bježi i zaboravi na jako dugo vremena.

u potpunosti se slazem sa vama
nece tu biti puno oscilacija moja procjena je 770 – 850 ( sanjajuci do 920)
stime da nema puno njih koji ce IGH prodat na ispod 770 jer razlika od 10-20 kn od dokap vrijednosti je premala, a da ce Jure dopustit pad ispod pa da mu svjezi kapital bude u crvenom ko na ingri cisto sumnjam
preko 850 ce svi oni koji zele u dokap prodavat, tako da naredni period prognoziram sideways

Lp
[/quote]
da ovo danas nije počelo padat ja bi otišo čuvat ovce u ponedjeljak.
pozdrav od VDKT, poštene firme koja zna čemu služi lopata.




trejderi (dugoročnima nema pomoći) nek se zapitaju šta im je ovo trebalo.
sljedećih godinu i više dana je ovo mrtva dionica.
ATGR koji se dokapitalizirao po tržišnoj cijeni da bi financirao preuzimanje desetljeća je mrtva dionica otad, a mislili ste da će IGH, koji vrijedi malo do ništa bit dobra prilika?
reži, bježi i zaboravi na jako dugo vremena.

u potpunosti se slazem sa vama
nece tu biti puno oscilacija moja procjena je 770 – 850 ( sanjajuci do 920)
stime da nema puno njih koji ce IGH prodat na ispod 770 jer razlika od 10-20 kn od dokap vrijednosti je premala, a da ce Jure dopustit pad ispod pa da mu svjezi kapital bude u crvenom ko na ingri cisto sumnjam
preko 850 ce svi oni koji zele u dokap prodavat, tako da naredni period prognoziram sideways

Lp
[/quote]
da ovo danas nije počelo padat ja bi otišo čuvat ovce u ponedjeljak.
pozdrav od VDKT, poštene firme koja zna čemu služi lopata.
[/quote]
Na ovim razinama je biti ili nebiti za IGH
dal ce se pojavit potpora ili ne
jos jedan nalog od 300 komada po bidu nece izdrzat




trejderi (dugoročnima nema pomoći) nek se zapitaju šta im je ovo trebalo.
sljedećih godinu i više dana je ovo mrtva dionica.
ATGR koji se dokapitalizirao po tržišnoj cijeni da bi financirao preuzimanje desetljeća je mrtva dionica otad, a mislili ste da će IGH, koji vrijedi malo do ništa bit dobra prilika?
reži, bježi i zaboravi na jako dugo vremena.

u potpunosti se slazem sa vama
nece tu biti puno oscilacija moja procjena je 770 – 850 ( sanjajuci do 920)
stime da nema puno njih koji ce IGH prodat na ispod 770 jer razlika od 10-20 kn od dokap vrijednosti je premala, a da ce Jure dopustit pad ispod pa da mu svjezi kapital bude u crvenom ko na ingri cisto sumnjam
preko 850 ce svi oni koji zele u dokap prodavat, tako da naredni period prognoziram sideways

Lp
[/quote]
da ovo danas nije počelo padat ja bi otišo čuvat ovce u ponedjeljak.
pozdrav od VDKT, poštene firme koja zna čemu služi lopata.
[/quote]
zbog čega trošiš toliko tinte a nisi u IGH…?
ili, koji je tvoj interes u padu IGH …?



@pozitiva
kolika je ono vrijednost Ban,Bundek,Du,ZLZ?

Tolika da će i Jurica uložiti nešto svoje ušteđevine ali neće to biti velika svota [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



Pa ovo je sjajan posao potpisan niti 5milja kuna, a dugovi milijardu [thumbsup]

moze usporedba sa INGROM
kaj ono rade?
koje poslove cekaju? Kada je bio tender?
Koliko ste ono naplatili bolnicu? kaj velis? nezna se?
cujem da se bacate na zbukanje….
neka….jednom gradili hidroelektrane, a danas zbukaju….
pffffffff.
[/quote]

prvo pitanje/odgovor:
ZAGREB-SISAK, Dionica: Jakuševac – Velika Gorica jug Autoceste, ceste, tuneli HRVATSKA u izgradnji
81 Transformatori, 4×350 MW, TE AL SHEMAL Termoelektrane IRAK u izgradnji
216 Vile Ičići, Ičići Zgrade HRVATSKA u izgradnji
222 Autocesta ZAGREB-SPLIT-DUBROVNIK, Dionica: Ravča – Ploče 1 Autoceste, ceste, tuneli HRVATSKA u izgradnji
223 JZU Psihijatrijska bolnica Bardovci, Skopje Bolnice MAKEDONIJA u izgradnji
224 JZU Klinička bolnica Tetovo Bolnice MAKEDONIJA u izgradnji
225 JZU Opća bolnica Gostivar Bolnice MAKEDONIJA u izgradnji
230 Tvornica fosfata AL QAIM, rehabilitacija dva parna turboseta, 2 x 10 MW Termoelektrane IRAK u izgradnji
244 Rehabilitacija jedinice br. 1 HE HADITHA Hidroelektrane IRAK u izgradnji

Drugo pitanje/odgovor:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=39206 tender je bio prije cca mjesec danahttp://www.zse.hr/default.aspx?id=39008 i ovaj cca istohttp://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/wssPYlG7RzfgbWpYmygHug==.pdf velikih 56 mil. evrova
ima toga još ali onda bih išao u povjest jer je starije od godine dana [thumbsup]

Konkuriraju za još 500mil eura posla

Ingra je predala bolnicu ministarstvu zdravsta ali nije uzela niti kune, sagradili su je besplatno za državu [lol]

Molim moderatora da pusti ovaj post [pray]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close