IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci, ako ga cijepaju na 4 dijela, onda prodaju 1/4 firme. Bice da ce labose utopit kosto se i pisalo. A kome trebaju labosi? Pa valjda izvodjacima. Sto bi znacilo da je bechtel vjerojatni kupac. Ak jos pretpostavimo da buju tim nofcima vratili dug i da ce se dobra suradnja nastavit na nacin da buju projektirali sve sta bude bechtel gradio.. Pfff.. Nista momci, placamo se sutra!

Ako može jednom onda može i dvaput!

@ingroman-nema frustracije,samo cudjenje ali kuzim zasto:euforija i zelja za zaradom
samo za manje ulagace..ko je htio se nakrcat se na dugi rok mogao je na 700+
ovo je ok deal za postojece velike i institucionalne dionicare koji gledaju da iskoriste krizu da povecaju udio a nije im bitno koja je cijena dionice na burzi-kao sto nije bitna juri radicu i comp.-zasto? imaju debele place i bonuse


Trebalo bi vidjeti da li su Auctor i njegovi klijenti u zadnje vrijeme trgovali dionicom IGH.

evidentno Auctor među TOP 10 nije… a zašto bi? kad može, ako želi po tzv. ponuđenom diskontu… uskoro, možda… po 760 kn… (diskont za sada prvi… a možda slijedi drugi…. da, da… naravno, možda i smanje diskont…)



U slučaju 100% upisa svih 265 000 novih dionica novi BV će biti cca 1.400,00 kn + strateški partner = OK

U slučaju neodaziva… možda diskont bude veći… a to možebitni ulagači možda i očekuju…
[/quote]
[lol] zizi legendo ,toi bi uvijek nesto ušićario.ksst bi po 600 a igh? [smiley]


…. Mislim da u prvom krugu neće biti većeg odaziva, tako da bi diskont u drugom krugu za velike ulagače mogao biti još veći. …

vrlo primamljivo zvuči: " bez obveze objavljivanja javne ponude za preuzimanje … " za velikog igrača u prvom krugu
[/quote]
fascinantno sto masta radi- a lijepo piše:ta je klauzula uz onu drugu stavljena da iskoriste opciju koju nudi zakon i skrate postupak javne ponude i izbjegnu pravljenje prospekta
nego ovo je u tipičnom igh stilu-zakukuljeno i maglovito:moje pitanje je :po kojem ključu će raditi alokaciju na upisivače u prvom krugu??
-proporcionalno postojecim udjelima? ili će kak im dodje?ako ce proporcionalno a jedino tako bi trebalo,onda tu nema govora o "jednom strateškom ulagač"



U slučaju 100% upisa svih 265 000 novih dionica novi BV će biti cca 1.400,00 kn + strateški partner = OK

U slučaju neodaziva… možda diskont bude veći… a to možebitni ulagači možda i očekuju…
[/quote]
[lol] zizi legendo ,toi bi uvijek nesto ušićario.ksst bi po 600 a igh? [smiley]


…. Mislim da u prvom krugu neće biti većeg odaziva, tako da bi diskont u drugom krugu za velike ulagače mogao biti još veći. …

vrlo primamljivo zvuči: " bez obveze objavljivanja javne ponude za preuzimanje … " za velikog igrača u prvom krugu
[/quote]
fascinantno sto masta radi- a lijepo piše:ta je klauzula uz onu drugu stavljena da iskoriste opciju koju nudi zakon i skrate postupak javne ponude i izbjegnu pravljenje prospekta
nego ovo je u tipičnom igh stilu-zakukuljeno i maglovito:moje pitanje je :po kojem ključu će raditi alokaciju na upisivače u prvom krugu??
-proporcionalno postojecim udjelima? ili će kak im dodje?ako ce proporcionalno a jedino tako bi trebalo,onda tu nema govora o "jednom strateškom ulagač"



Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.

nebih se slozio posve
da je lose jer nedaju svakome je…
ja nemam viska 50,000 za IGH
ali mislim da se sve radi da udje jedan jaci igrac i to je izgleda sve definirano…
kod INGRE su duznici bili primorani uzet po 20. ili dobit figu
ovdje je pitanje tko hoce – a ne dal oces ili neces dobit nis.
dakle ovdje se baziraju na novom TOP 10 playeru
i mislim da ovdje nece biti vecih turbulencija cijene…mozda zastrasivanje udmah u pocetku al sumnjam i to
veliki nemaju interesa spustat cjenu na 760 pa da onda i mi kupujemo po diskontu
to je bitno

oni ce nastojat svoje kupljeno po diskontu uvaliti sto vislje….tako da i 1300 cca nije nedostizno

[/quote]
KOME ce uvaljat? [lol]


IGH dokap ?

Ništa od toga neće biti .

Investitori predobro pamte dokapitalizacije gdje su ih prevarili , ili pokušali prevariti :

LKPC,HDEL,ATLN,IMNZ,MGMA,KABA,ATGR….


OUCH,OUCH,OUCH ako nece biti puno interesenata ‘po toj cijeni ode mast u propast [shocked]




U slučaju 100% upisa svih 265 000 novih dionica novi BV će biti cca 1.400,00 kn + strateški partner = OK

U slučaju neodaziva… možda diskont bude veći… a to možebitni ulagači možda i očekuju…
[/quote]
[lol] zizi legendo ,toi bi uvijek nesto ušićario.ksst bi po 600 a igh? [smiley]


…. Mislim da u prvom krugu neće biti većeg odaziva, tako da bi diskont u drugom krugu za velike ulagače mogao biti još veći. …

vrlo primamljivo zvuči: " bez obveze objavljivanja javne ponude za preuzimanje … " za velikog igrača u prvom krugu
[/quote]
fascinantno sto masta radi- a lijepo piše:ta je klauzula uz onu drugu stavljena da iskoriste opciju koju nudi zakon i skrate postupak javne ponude i izbjegnu pravljenje prospekta
nego ovo je u tipičnom igh stilu-zakukuljeno i maglovito:moje pitanje je :po kojem ključu će raditi alokaciju na upisivače u prvom krugu??
-proporcionalno postojecim udjelima? ili će kak im dodje?ako ce proporcionalno a jedino tako bi trebalo,onda tu nema govora o "jednom strateškom ulagač"



Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.

nebih se slozio posve
da je lose jer nedaju svakome je…
ja nemam viska 50,000 za IGH
ali mislim da se sve radi da udje jedan jaci igrac i to je izgleda sve definirano…
kod INGRE su duznici bili primorani uzet po 20. ili dobit figu
ovdje je pitanje tko hoce – a ne dal oces ili neces dobit nis.
dakle ovdje se baziraju na novom TOP 10 playeru
i mislim da ovdje nece biti vecih turbulencija cijene…mozda zastrasivanje udmah u pocetku al sumnjam i to
veliki nemaju interesa spustat cjenu na 760 pa da onda i mi kupujemo po diskontu
to je bitno

oni ce nastojat svoje kupljeno po diskontu uvaliti sto vislje….tako da i 1300 cca nije nedostizno

[/quote]
KOME ce uvaljat? [lol]
[/quote]
tebi?!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



zasto bi itko sutra kupovao po 930 kad moze u dokap. po 760, doduse treba 50k E, al za ozbiljnije igrace to nije puno.

a bechtel, strabag… smjesne price, pa sta ce trosit miljune na IGH, kad im mogu preotet sve kvalitetne ljude za tisucu eura mjesecno…

A kako misliš kupiti po 760 bez 50.000 Eura ?

U prvom krugu kupuju samo oni koji su aktualni dioničari i imaju preko 500 dionica odnosno 50.000 Eura, a da bi mogli kupiti još 500 dionica po 760.

Karikiram, netko tko ima sada 500 dionica po recimo 1200 prosjek i kupi još 500 po 760 i ima ukupan prosjek 980 .
Taj teško da će prodavati ispod 1000 ?

[/quote]
Koliko ja vidim u objavi, nema uvjetovanja količine za dioničare u prvom za upis, osim onog minimuma od 50.000 EUR.
Jedini uvjet je da je si postojeći dioničar. Možeš imati jednu dionicu i upisati 1000 kom.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Jedno je sigurno, IGH sa svojim jačim suvlasnicima radi uspjeha dokapa mora braniti kotu 1000 kuna i u slučaju bilo kojeg pada tržišta, znači 760+diskont je od danas minimalna cijena, a o maksimalnoj pustite mašti na volju. Što više napumpaju cijenu, diskont postaje veći i ulog u IGH sve interesantniji i drugima koji imaju tražen iznos za sudjelovanje.

malo morgen…bas je obratno:kad se nakrcaju po 760,nece imati ni s cime kupovati ni zasto po vecoj cijeni od 760.a kako se ne isplati kupovat iznad 760,jer tko zeli moze se nakrcati koliko hoce po toj cijeni,tako nakon dokapa nece biti kupnje osim uz neki diskont na cijenu od 760-dakle cijena bi trebala padati ispod 760
[/quote]

da, danas ili kroz par dana, cijena se vraća na 700 kn
danas će biti igra "najbrži prst" – tko će uspjeti prodati dok je iznad 800 kn. mali vjerojatno neće uspjeti puno toga uvaliti, bit će prevelika gužva na izlazu [angry]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!




zasto bi itko sutra kupovao po 930 kad moze u dokap. po 760, doduse treba 50k E, al za ozbiljnije igrace to nije puno.

a bechtel, strabag… smjesne price, pa sta ce trosit miljune na IGH, kad im mogu preotet sve kvalitetne ljude za tisucu eura mjesecno…

A kako misliš kupiti po 760 bez 50.000 Eura ?

U prvom krugu kupuju samo oni koji su aktualni dioničari i imaju preko 500 dionica odnosno 50.000 Eura, a da bi mogli kupiti još 500 dionica po 760.

Karikiram, netko tko ima sada 500 dionica po recimo 1200 prosjek i kupi još 500 po 760 i ima ukupan prosjek 980 .
Taj teško da će prodavati ispod 1000 ?

[/quote]
Koliko ja vidim u objavi, nema uvjetovanja količine za dioničare u prvom za upis, osim onog minimuma od 50.000 EUR.
Jedini uvjet je da je si postojeći dioničar. Možeš imati jednu dionicu i upisati 1000 kom.
[/quote]

Točno, tako sam i ja protumačio.
Ovdje djeluje sve mutno i pitanje je kako će postojeći dioničari glasovati za ovako pretpostavljenu dokapitalizaciju.
Mogu samo pretpostavljati, ali sam dojma da ova grupacija na čelu želi namjestiti sebi i povezanim osobama većinu, te rascjepkanu ili firmu u komadu nekom uvaliti, a za pretpostaviti je da imaju kome. Naravno uz profit za sebe.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.




Jedno je sigurno, IGH sa svojim jačim suvlasnicima radi uspjeha dokapa mora braniti kotu 1000 kuna i u slučaju bilo kojeg pada tržišta, znači 760+diskont je od danas minimalna cijena, a o maksimalnoj pustite mašti na volju. Što više napumpaju cijenu, diskont postaje veći i ulog u IGH sve interesantniji i drugima koji imaju tražen iznos za sudjelovanje.

malo morgen…bas je obratno:kad se nakrcaju po 760,nece imati ni s cime kupovati ni zasto po vecoj cijeni od 760.a kako se ne isplati kupovat iznad 760,jer tko zeli moze se nakrcati koliko hoce po toj cijeni,tako nakon dokapa nece biti kupnje osim uz neki diskont na cijenu od 760-dakle cijena bi trebala padati ispod 760
[/quote]

da, danas ili kroz par dana, cijena se vraća na 700 kn
danas će biti igra "najbrži prst" – tko će uspjeti prodati dok je iznad 800 kn. mali vjerojatno neće uspjeti puno toga uvaliti, bit će prevelika gužva na izlazu [angry]
[/quote]
Čak sam i više nego siguran da će dionica IGH ovih dana u jednomtrenu dodirnuti i 500 kuna zbog panike i guranja na iskrcavanju ali je i sasvin normalno da pada zbog dokapitalizacije.




Jedno je sigurno, IGH sa svojim jačim suvlasnicima radi uspjeha dokapa mora braniti kotu 1000 kuna i u slučaju bilo kojeg pada tržišta, znači 760+diskont je od danas minimalna cijena, a o maksimalnoj pustite mašti na volju. Što više napumpaju cijenu, diskont postaje veći i ulog u IGH sve interesantniji i drugima koji imaju tražen iznos za sudjelovanje.

malo morgen…bas je obratno:kad se nakrcaju po 760,nece imati ni s cime kupovati ni zasto po vecoj cijeni od 760.a kako se ne isplati kupovat iznad 760,jer tko zeli moze se nakrcati koliko hoce po toj cijeni,tako nakon dokapa nece biti kupnje osim uz neki diskont na cijenu od 760-dakle cijena bi trebala padati ispod 760
[/quote]

da, danas ili kroz par dana, cijena se vraća na 700 kn
danas će biti igra "najbrži prst" – tko će uspjeti prodati dok je iznad 800 kn. mali vjerojatno neće uspjeti puno toga uvaliti, bit će prevelika gužva na izlazu [angry]
[/quote]
blokada je na 838.
dakle netko bi morao moc prodat…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close