IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.


Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.

Kako bi se to omrsili veliki igraci?
Daj malo pojasni. Recimo broj 2 koji ima 6700 kom. Kako ce on profitirati od ovako postavljenog modela?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@bananarama
barem smo nekad istog pretpostavnog mišljenja… da bi budući kupci tzv. možebitno zaradili
0%, a kamoli išta na IGH za sada zaradili… trenutna cijena na ZSE bi matematički trebala pasti cca 18-20%…. sve ostalo bit će dio povijesti… i ili sl. …

Na brzinu sam površno preletio i pročitao ovu obavijest koju su izdali. Koliko sam razumio od malih nitko nema 50 tisuća EUR da sudjeluje u dokapitalizaciji, tako da će se njihov udio razvodniti. Mislim da u prvom krugu neće biti većeg odaziva, tako da bi diskont u drugom krugu za velike ulagače mogao biti još veći. A time će se udio koji drže mali još više razvodniti jer su isključeni iz prvenstva.
Uglavnom sve ovakve dokapitalizacije u kojima se prave razlike između trenutnih imaoca dionica uvijek su bile pogubne za male dioničare.

Utvrđena cijena je znači 998,948 Kuna minus diskont 23,92= 760 Kuna

Dokap ide po 760 Kuna u minimalnom iznosu od 50.000 Eura i plus.

Ovim dokapom IGH riješava sve dugove, ako se ne varam ?

U prvom i drugom krugu dokapa ista su pravila dokapa već sada utvđena. Razlika je što mali dioničari mogu prvi kupiti po 760 Kuna, a ostali u drugog krugu, aliuvijek minimalno 50.000 Eura


Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.

nebih se slozio posve
da je lose jer nedaju svakome je…
ja nemam viska 50,000 za IGH
ali mislim da se sve radi da udje jedan jaci igrac i to je izgleda sve definirano…
kod INGRE su duznici bili primorani uzet po 20. ili dobit figu
ovdje je pitanje tko hoce – a ne dal oces ili neces dobit nis.
dakle ovdje se baziraju na novom TOP 10 playeru
i mislim da ovdje nece biti vecih turbulencija cijene…mozda zastrasivanje udmah u pocetku al sumnjam i to
veliki nemaju interesa spustat cjenu na 760 pa da onda i mi kupujemo po diskontu
to je bitno

oni ce nastojat svoje kupljeno po diskontu uvaliti sto vislje….tako da i 1300 cca nije nedostizno

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


…. Mislim da u prvom krugu neće biti većeg odaziva, tako da bi diskont u drugom krugu za velike ulagače mogao biti još veći. …

vrlo primamljivo zvuči: " bez obveze objavljivanja javne ponude za preuzimanje … " za velikog igrača u prvom krugu

risk / reward ?

nebu to bilo dobro, bute vidili

http://www.poslovni.hr/vijesti/igh-ce-se-dokapitalizirati-za-najvise-2014-milijuna-kuna-199222.aspx

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



Slična "prevara" malih dioničara odigrana je prije godinu i pol i na Ingri. To što Vas tješe sa porastom vrijednosti dionice u nekim budućim vremenima je čista demagogija. Bit će ovdje "dugo sušno razdoblje", sve je podređeno i smišljeno samo da se "omrse" veliki ulagači, naravno ako ih bude u prvom krugu.

nebih se slozio posve
da je lose jer nedaju svakome je…
ja nemam viska 50,000 za IGH
ali mislim da se sve radi da udje jedan jaci igrac i to je izgleda sve definirano…
kod INGRE su duznici bili primorani uzet po 20. ili dobit figu
ovdje je pitanje tko hoce – a ne dal oces ili neces dobit nis.
dakle ovdje se baziraju na novom TOP 10 playeru
i mislim da ovdje nece biti vecih turbulencija cijene…mozda zastrasivanje udmah u pocetku al sumnjam i to
veliki nemaju interesa spustat cjenu na 760 pa da onda i mi kupujemo po diskontu
to je bitno

oni ce nastojat svoje kupljeno po diskontu uvaliti sto vislje….tako da i 1300 cca nije nedostizno

[/quote]
Ovdje će biti kao na LKPC, pogledajte šta se tamo desilo…..

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

zasto bi itko sutra kupovao po 930 kad moze u dokap. po 760, doduse treba 50k E, al za ozbiljnije igrace to nije puno.

a bechtel, strabag… smjesne price, pa sta ce trosit miljune na IGH, kad im mogu preotet sve kvalitetne ljude za tisucu eura mjesecno…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Mislim da vam je ovih minimalnih 50000 eura zbog jedne odredbe zakona koja kaze da u tom slucaju nije potrebno pisati prospekt.


zasto bi itko sutra kupovao po 930 kad moze u dokap. po 760, doduse treba 50k E, al za ozbiljnije igrace to nije puno.

a bechtel, strabag… smjesne price, pa sta ce trosit miljune na IGH, kad im mogu preotet sve kvalitetne ljude za tisucu eura mjesecno…

A kako misliš kupiti po 760 bez 50.000 Eura ?

U prvom krugu kupuju samo oni koji su aktualni dioničari i imaju preko 500 dionica odnosno 50.000 Eura, a da bi mogli kupiti još 500 dionica po 760.

Karikiram, netko tko ima sada 500 dionica po recimo 1200 prosjek i kupi još 500 po 760 i ima ukupan prosjek 980 .
Taj teško da će prodavati ispod 1000 ?

New Report

Close