IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jure je rekao :,, gdje ima dima ima i vatre” aludirajući na podjelu u 4 dijela, a piskaralo zvano ”novinar” govori o kraju IGH propasti itd.. br.2 kupi 1000 dionica potroši milijun kuna,ali propast ćemo… ja mislim da taj br. 2 ruča povremeno s Jurom ili je to Jure? nitko iz top 10 nije prodao ni jednu dionicu, svi su znali da je u pon. NO… ako se ovaj ne boji za svojih milijun + kuna… o čemu pričamo…
nitko od nas ne zna što će biti u pon. ali evo malo neke elementarne logike..čak nije ni fora da će ulupat milijun kuna,pa će dionica odletit 200%,oni se iskrcat,zaradit,a onih milijun uloženih se oplodit xy puta…


U prilogu je nova naslovnica foruma.

"PROPAST IGH!"

http://www.forum.tm/sites/default/files/styles/large/public/naslovnice/str_1_jpg_1.jpg

Daj nas prosvjetlite zasto je propast ako se dijelimo na 4 ravnopravna dijela..valjda je to politika cisth racuna unutar konglomerata ili?

Nije mi jasno da mislite da ce najveci dionicari raditi protiv sebe.Od te 4 firme nesto ce se prodati i namiriti dugovanja sto za nas male nije lose.Ovo me podsijeca na luku bar u cg sto i nije lose .Top 10 nije prodavao valjda i to nesto znaci.Zracna luka je jos formalnost pa ce i tu igh poentirati.Sve u svemu po meni je ovo dobar scenarij i mislim da ne treba bit paranoičan,sto cemo i uskoro to vidit.

Svakakvih se postova u zadnje vrijeme ovdje moglo pročitati,….od kataklizmičkih do ipak malo preoptimističnih,..Ali činjenica je da se top 10 nije mijenjao,…da se nešto kuha zna se več mjesecima,č injenica je isto da puno gore nego što je nemože, jer su za nama nekoliko najgorih godina u građevinarstvu, a i Hrvatska politika i odnos prema stranim investitorima je bio više nego sramotan,…gotovo da se tjeralo na sve moguće načine bilo koga ko je htio bilo što investirati,..Nadam se da je takvo razmišljanje za nama i da će se stvari ulaskom Hrvatske u Eu pokrenuti ali na bolje,..mnogi projekti su gurnuti u ladice jer se nije imalo novca za njih i gledalo se samo kako izgurati još jednu godinu a da se čisto preživi,..ne dijele otkazi,isplate mirovine,…
Bez pokretanja proizvodnje i građevine nema ni punjenja proračuna,..nemojmo zaboraviti da se baš u građevini i popratnoj industriji nakon završetka rata i obnove , te izgradnje auto cesta zaposlio najveći broj ljudi,. ,..Slažem se sa Čačićem da bez ponovnog pokretanja ciklusa nema novih radnih mjesta,. i da svi trebamo biti malo optimističniji, čemu samo loše vijesti, negativno razmišljanje, ..pad cijene bilo koje dionice nije nikom u interesu,. jer ako se za 20 dionica dobije 20,000 kuna a realno vrijede recimo 40,000, taj koji ih proda po nižoj cijeni neće potrošiti ništa na odmor, novi auto, na gradnju nečega, nego će ta sredstva ostaviti i čekati bolja vremena. Ali štednja nije pokretač , nego potrošnja,… najveća je zabluda da se štednjom nešto dobija…baš suprotno!!!.
I tako smo dovedeni u začarani krug..Gledam po sebi..kupio sam dionice,…nisam zaradio ništa, naprotiv izgubio sam , neću ništa potrošiti,. nemam!!!,….neće zaraditi ni trgovac,..necu kupiti novi auto,. neću kupiti nešto od kumice sa placa,. neću ići na večeru i tako u krug…. Vrijeme prolazi,. sredstva su zarobljena . ..milijarde u investiciskim fondovima, dionicama a vrijeme prolazi,. ,…A sad ove malo veće njuške i njihovi podanici koji misle samo na svoju guzicu, (MIslim na Todorića koji svim silama ne želi postupiti po ”””ZAKONU””, pa da se samo u slučaju Belja i drugih sličnih postupilo onako kako zakon nalaže, u ruke dioničara bi se slilo 800 miliona kuna koje bi se opet dalje uložile, kupilo nešto, izgradilo,…i tako u krug,..bezbroj je primjera,…). … Zato prodaju Igh ako je bude ne smatram lošom stvari,..naprotiv, ako mi neznamo kako raditi i zaraditi ili jednostavno neznamo dalje….treba prepustiti nekom ko zna,…..I još jedna napomena svim forumašima,….dan je ljep,… a život jedan i prekratak da bi se veselili tuđoj propasti, ..podrugivali jedni drugima, namjerno širili dezinformcije i sl,. ,,PUno čitam postove i na ovom i na drugim forumima i rijetko koje mišljenje da je iskreno i realno,. ,.čast izuzetcima,.. al rijetko koje,…..

I ovo će netko trebati projektirati, nadzirati…..

http://www.jutarnji.hr/cacicev-tajni-plan-za-pokretanje-gospodarstva–obnova-javnih-zgrada-vrijedna-1-8-milijardi-kuna/1013158/

marcello


Jure kaže da ima problema, da imaju miljardu duga i da IGH se djeli u 4 djela.
Kaže daje i potpisao ugovor s tvtrkom Auctor, a kada se s njima potpisuje onda je to praktično stečajna okolnost….

Znači ispada da će se IGH d.d. ugasiti skupa s dugovima, a poslove će nastaviti neki 4 x d.o.o. ????

http://www.seebiz.eu/institut-igh-dijeli-se-u-cetiri-tvrtke/ar-28874/

ovo ne zvuči nimalo dobro [embarass]

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!

Zanimljivo…svaki komentar koji nije vezan za propali smo,ili je neki članak koji ide tome u prilog dobije 1… Moram otvorit jos koji nick, to je izgleda popularno….
@pobjeda @medo jos uvijek cekam neki komentar… Znam da molite Boga da propadnemo pa da se naslađujete,ali bojiM se da ste promašili ceo fudbal…


U prilogu je nova naslovnica foruma.

"PROPAST IGH!"

http://www.forum.tm/sites/default/files/styles/large/public/naslovnice/str_1_jpg_1.jpg


koliko truda za popljuvati IGH.. ali navikli smo…

decki, samo bez straha, annunaki-ji pokusavaju na klasican drevan nacin iskoristiti nesigurnost ulugaca

sutra je skupstina, mnogo toga ce se iskristalizirat [smiley]

ugodan ostatak veceri

bechtel, strabag, stipic grupa…. [wink]

free flow information


decki, samo bez straha, annunaki-ji pokusavaju na klasican drevan nacin iskoristiti nesigurnost ulugaca

sutra je skupstina, mnogo toga ce se iskristalizirat [smiley]

ugodan ostatak veceri

bechtel, strabag, stipic grupa…. [wink]


nedo bog stipic grupe…
lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



decki, samo bez straha, annunaki-ji pokusavaju na klasican drevan nacin iskoristiti nesigurnost ulugaca

sutra je skupstina, mnogo toga ce se iskristalizirat [smiley]

ugodan ostatak veceri

bechtel, strabag, stipic grupa…. [wink]


nedo bog stipic grupe…
lp

[/quote]

Vaš link

"Malo zabrinjavaju obveze prema dobavljačima, no s obzirom na to da imaju stalne podizvođače, vjerojatno je riječ o za njih prihvatljivim rokovima plaćanja." [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




decki, samo bez straha, annunaki-ji pokusavaju na klasican drevan nacin iskoristiti nesigurnost ulugaca

sutra je skupstina, mnogo toga ce se iskristalizirat [smiley]

ugodan ostatak veceri

bechtel, strabag, stipic grupa…. [wink]


nedo bog stipic grupe…
lp

[/quote]

Vaš link

"Malo zabrinjavaju obveze prema dobavljačima, no s obzirom na to da imaju stalne podizvođače, vjerojatno je riječ o za njih prihvatljivim rokovima plaćanja." [smiley]
[/quote]
ta firma je u gradjevini napravila sto i toda svojim dobavljacima.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close