IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PRIVATIZIRAJ PA PRODAJ
Bechtel i država u borbi za IGH

Autor: Business.hr | 17.35, 29.02.2012.

U tvrtki se provodi radikalno preoblikovanje u holding, koji bi se trebao sastojati od četiri instituta zamišljena kao društva s ograničenom odgovornošću

U Institutu IGH pod vodstvom predsjednika Uprave Jure Radića provodi se radikalno preoblikovanje u holding, koji bi se trebao sastojati od četiri trenutačna instituta koji su zamišljeni kao društva s ograničenom odgovornošću, doznaje se iz građevinskih krugova.

IGH je o dosta zahebanoj situaciji,što se vidi po angažiranju Auctora u traženju izlaza….u ovom trenutku primaran je spas firme, tako da me ne bi čudio dokap po nominali.
iste priče o rastu i blagostanju čitali smo kod LKPC i isto se ovako pumpala cijena pa je na kraju bio dokap po 8xx kn…a ovdje b mogao biti i dosta niže.
zato smatram da je kupnja IGH po cijenama od 1100 kn ili više vrlo rizična jer ako uvjeti dokapa ne budu dobri za dioničare, lako se može dogoditi pad cijene i od -50% u jednom danu.vrlo je rizično biti s većom količnom dionica IGH u portfelju dok stvari oko dokapa ne postanu poznate


IGH je o dosta zahebanoj situaciji,što se vidi po angažiranju Auctora u traženju izlaza….u ovom trenutku primaran je spas firme, tako da me ne bi čudio dokap po nominali.
iste priče o rastu i blagostanju čitali smo kod LKPC i isto se ovako pumpala cijena pa je na kraju bio dokap po 8xx kn…a ovdje b mogao biti i dosta niže.
zato smatram da je kupnja IGH po cijenama od 1100 kn ili više vrlo rizična jer ako uvjeti dokapa ne budu dobri za dioničare, lako se može dogoditi pad cijene i od -50% u jednom danu.vrlo je rizično biti s većom količnom dionica IGH u portfelju dok stvari oko dokapa ne postanu poznate

Istina, samo što je to jedna strana medalje, isto tako može se dogoditi rast od 50% u jednom danu, ipak je ovo ZSE [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

čitam malo unazad, zar ovdje nitko nije spomenuo jučerašnju vijest: vlada dala KONAČNU odluku o koncesiji,…, tiče li se to IGH-a?????????????


IGH je o dosta zahebanoj situaciji,što se vidi po angažiranju Auctora u traženju izlaza….u ovom trenutku primaran je spas firme, tako da me ne bi čudio dokap po nominali.
iste priče o rastu i blagostanju čitali smo kod LKPC i isto se ovako pumpala cijena pa je na kraju bio dokap po 8xx kn…a ovdje b mogao biti i dosta niže.
zato smatram da je kupnja IGH po cijenama od 1100 kn ili više vrlo rizična jer ako uvjeti dokapa ne budu dobri za dioničare, lako se može dogoditi pad cijene i od -50% u jednom danu.vrlo je rizično biti s većom količnom dionica IGH u portfelju dok stvari oko dokapa ne postanu poznate

ma stvar dosta jednostavna… risk and reward…
kod IGH u ovoj situaciji mislim da ja naglasak ipak na reward…
a tko nije spreman riskirati ne treba bojati pada od 50%, zar ne… ?

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

@system42

Mislim ja da ti ovdje držiš monolog i hrabriš sam sebe.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


IGH je o dosta zahebanoj situaciji,što se vidi po angažiranju Auctora u traženju izlaza….u ovom trenutku primaran je spas firme, tako da me ne bi čudio dokap po nominali.
iste priče o rastu i blagostanju čitali smo kod LKPC i isto se ovako pumpala cijena pa je na kraju bio dokap po 8xx kn…a ovdje b mogao biti i dosta niže.
zato smatram da je kupnja IGH po cijenama od 1100 kn ili više vrlo rizična jer ako uvjeti dokapa ne budu dobri za dioničare, lako se može dogoditi pad cijene i od -50% u jednom danu.vrlo je rizično biti s većom količnom dionica IGH u portfelju dok stvari oko dokapa ne postanu poznate

ne samo to ,nego cak i kratkorocno spekulativno je rizicno i tesko ocekivati da se na toj razini nece ispuhati i krenuti kliziti.nije to situacija kao prije godinu dana,sve se stanjilo na zse ;a i odradio je 60posto vec!! no ima dionbica koje nemaju dokap i nisu odradile ni blizu takav rast



Postojeci Top10 nije kupovao u petak kad je proslo onih 2500 kom!!
Cini se da cemo imati ubrzo novog igraca u top10. Mozda vec sutra uvecer kad se bude vidjela kupnja od ponedjeljka.

isto kao na Ingri, nema velikih kupaca, samo velike navlakuše…veliki se iskipavaju, a hrpa malih kupuje
[/quote]
oni su psihicki zarobljeni u tom kolu,nema tu pomoci -kad ljudi ne gledaju svoje pickove medju dionicama koje tek trebaju jace potegnuti nego slijede krdo ,onda od kovitlanja nista ne vide dok se ne ispuse.meni je zao za taj dokap na igh,inace bi uletio na 900 kn sa cijelim portfeljem..a ovako…



@system42

Mislim ja da ti ovdje držiš monolog i hrabriš sam sebe.


a što u tome ima loše? prosjek mog ulaza je nešto malo ispod trenutne cijene i zaslužio sam malo radosti… dosta sam se, vjerujem kao i večina nas , nagledao crvenila…
a i ti reče da si se nakrcao… neka, nadam se da ćeš se i ti uskoro početi radovati… [thumbsup]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


…i još nešto kolega arijan 21

Mali su davno bez municije tako da i ovi koji kupuju ovih dana to su sve manje količine novca nasprema onih koji su zapeli na većim visinama i ćekaju da dođe na njihovu vrijednost.

Nemislim samo na nas IGH-ce već i na ostale dionice

lp


to je zapravo super-za one dionice koje nemaju dokap,jer nece ljudi prodavati dok ne dodje znacajno gore !! zato je npr hdel apsurdno potegla uvis

http://www.2shared.com/photo/4TDzGt93/IGH1.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.


http://www.2shared.com/photo/4TDzGt93/IGH1.html

Možeš li malo prevest ,što ti to znaći?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close