IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Samo je pitanje sec kad će eksplodirat.
Moguće da u Petak gledamo cijenu 1500 kn [thumbsup]

Kolega, ja nisam sklon euforiji i mirno gledam ovaj lijepi rast.
No, vasih predvidjenih 1500 bismo mogli gledati prije petka jer je sada 1200 izgledno vec danas,
lp…
Zanima me sada dali oni koji su me ismijavali kada kazem" vidimo se na 5500",ipak pomisle da bi itekako mogli i to puno prije nego li sam i ja mislio..
lp

Juru Radića savjetovat će Auctor

Institut IGH u pomoć je pozvao Auctor koji će, kako je objavila kompanija, kao investicijski savjetnik sudjelovati u završnoj fazi razmatranja mogućnosti restrukturiranja kapitala i duga izdavanjem novih dionica. Auctor je, čini se, zamijenio međunarodne savjetnike Nova Capital Partners te Weil, Gotshal & Manges koji su u srpnju 2011. s Institutom IGH surađivali po pitanju mogućeg povećanja temeljnog kapitala izdanjem dionica.

Jure Radić, predsjednik Uprave Instituta IGH/PXL No u jučerašnjem priopćenju Institut IGH je napomenuo da ne može jamčiti da će na kraju i doći do izdavanja dionica, kao ni njihovu cijenu, broj i rod, niti hoće li dosadašnji dioničari imati pravo prvenstva. Tražili smo dodatno objašnjenje Instituta IGH i Auctora, no do zaključenja broja nismo dobili odgovor. IGH bi mogao napraviti sličnu stvar kao i Ingra koja je krajem 2010. krenula u restrukturiranje koje je završilo konverzijom dugova u vlasničke udjele, a savjetnik je bio upravo Auctor. Kako nam neslužbeno objašnjava jedan analitičar, IGH je u lošem stanju. "Stišću ih dugovi. Nemaju puno manevarskog prostora. Jedna mogućnost je i konverzija duga u vlasnički udio", objašnjava.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Juru Radića savjetovat će Auctor

Institut IGH u pomoć je pozvao Auctor koji će, kako je objavila kompanija, kao investicijski savjetnik sudjelovati u završnoj fazi razmatranja mogućnosti restrukturiranja kapitala i duga izdavanjem novih dionica. Auctor je, čini se, zamijenio međunarodne savjetnike Nova Capital Partners te Weil, Gotshal & Manges koji su u srpnju 2011. s Institutom IGH surađivali po pitanju mogućeg povećanja temeljnog kapitala izdanjem dionica.

Jure Radić, predsjednik Uprave Instituta IGH/PXL No u jučerašnjem priopćenju Institut IGH je napomenuo da ne može jamčiti da će na kraju i doći do izdavanja dionica, kao ni njihovu cijenu, broj i rod, niti hoće li dosadašnji dioničari imati pravo prvenstva. Tražili smo dodatno objašnjenje Instituta IGH i Auctora, no do zaključenja broja nismo dobili odgovor. IGH bi mogao napraviti sličnu stvar kao i Ingra koja je krajem 2010. krenula u restrukturiranje koje je završilo konverzijom dugova u vlasničke udjele, a savjetnik je bio upravo Auctor. Kako nam neslužbeno objašnjava jedan analitičar, IGH je u lošem stanju. "Stišću ih dugovi. Nemaju puno manevarskog prostora. Jedna mogućnost je i konverzija duga u vlasnički udio", objašnjava.

Utekla je Juri cijena, pa sad ne zna što će, a vlasnički mu je društvo otvoreno da otvorenije ne može biti. Ne bi ja ovdje povlačio paralelu sa Ingrom jer situacija nije nimalo blistava, no ova kompanija ima znatno bolji core business od Ingre i stabilniji novčani tok i šansu za preživljavanje i oporavak.

Ovdje je naglasak osim na smanjenju D/E i na vlasničkom zaokruživanju priče od strane vodećih dioničara i uprave, no očito je da po 100 eura sve skupa neće ići.



Juru Radića savjetovat će Auctor

Institut IGH u pomoć je pozvao Auctor koji će, kako je objavila kompanija, kao investicijski savjetnik sudjelovati u završnoj fazi razmatranja mogućnosti restrukturiranja kapitala i duga izdavanjem novih dionica. Auctor je, čini se, zamijenio međunarodne savjetnike Nova Capital Partners te Weil, Gotshal & Manges koji su u srpnju 2011. s Institutom IGH surađivali po pitanju mogućeg povećanja temeljnog kapitala izdanjem dionica.

Jure Radić, predsjednik Uprave Instituta IGH/PXL No u jučerašnjem priopćenju Institut IGH je napomenuo da ne može jamčiti da će na kraju i doći do izdavanja dionica, kao ni njihovu cijenu, broj i rod, niti hoće li dosadašnji dioničari imati pravo prvenstva. Tražili smo dodatno objašnjenje Instituta IGH i Auctora, no do zaključenja broja nismo dobili odgovor. IGH bi mogao napraviti sličnu stvar kao i Ingra koja je krajem 2010. krenula u restrukturiranje koje je završilo konverzijom dugova u vlasničke udjele, a savjetnik je bio upravo Auctor. Kako nam neslužbeno objašnjava jedan analitičar, IGH je u lošem stanju. "Stišću ih dugovi. Nemaju puno manevarskog prostora. Jedna mogućnost je i konverzija duga u vlasnički udio", objašnjava.

Utekla je Juri cijena, pa sad ne zna što će, a vlasnički mu je društvo otvoreno da otvorenije ne može biti. Ne bi ja ovdje povlačio paralelu sa Ingrom jer situacija nije nimalo blistava, no ova kompanija ima znatno bolji core business od Ingre i stabilniji novčani tok i šansu za preživljavanje i oporavak.

Ovdje je naglasak osim na smanjenju D/E i na vlasničkom zaokruživanju priče od strane vodećih dioničara i uprave, no očito je da po 100 eura sve skupa neće ići.
[/quote]
Misliš 700 kuna


nemojete kolega pretjerivati
bolje je stabilniji rast
ne zelimo ovdje fenomen ingra

Ja sam se nakrcao, nemam ništa protiv 250% rasta kao kod ingre.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Što kaže top 10 ?


Što kaže top 10 ?

Ništa ne govore, šute. Doduše, ja se nadam da šute i rade.

INGRA je povukla cijeli građ. sektor gore jer tamo je izgleda ipak nekakvo preuzimanje u tijeku, ali kod IGH je očito da netko veliki ovaj rast koristi da se iskipa, a mali se krcaju [undecid]

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

Korisnik Coupe je napisao na postu INGRE:

Ja bi pripazio na IGH, tamo se vrši neka opasna akumulacija, uzeli i AUCTOR da im Trejda, pa nisu valjda uzeli Auctor da im rusi cijenu na burzi a planiraju po uzoru na Ingru i sami raditi split pa prebijate dugove sa novim dionicama …

Tako barem pise u obavijesti pod NOVOSTI na zse.hr

Što mislite o tome?

Heej,
upravo dosao s posla..i imam sto vidjeti.
Tko mi je to ubio bizona zbog dva-tri bifteka? Zadnji put kada sam gledao danas bilo je 15% u plusu i krenuo je napad na 1200 a sada na zatvaranju skoro minus.
Nadam se da je onaj pokvareni Djukan izisao…
Veliko preslagivanje je ovdje…..
Ali kada vidim divljanje DLKV i INGR nemogu biti zadovoljan posebice gledajuci FI i fundamente…ali valjda cemo i mi krenuti kada to banda odluci..
lp

Mene od svega zivo zanima, tko ce biti taj strateski partner. Inace, ne ocekujem nista spektakularno od te dokapitalizacije..

Ako može jednom onda može i dvaput!

Čemu onolika rasprodaja pred kraj zatvaranja?
Točnije od 15 h [cry] dok ostali građevinari prvestveno mislim na DLKV i INGRU su ostale u okvirima
trgovanja tokom dana tj.INGRA +30%,a DLKV +12%.

Dali netko ima nešto pametno za reć [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close