IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Osim insidera , o mogucem dokapu se malo zna.
Svakako ocekujem da imaoci ove dionice znatno profitiraju i pravilno valoriziraju svoje povjerenje u ovaj ZSE vrijednosni papir..
To je najmanje sto uprava moze nama malima uciniti kao znak korektnosti i uvazavanja..
lp

ne pamtim u zadnje vrijeme da je neki dokap išao na ruku postojećim dioničarima.
al
živi bili pa vidjeli.
[/quote]


Prije dokapa svakako treba izaći van iz dionice

Da svakako sada prodati i kasnije jeftinije dokupiti računica je jasna.
[/quote]

Ma situacija nije bajna, no nisam baš siguran da je računica jasna. Meni se čini da se ovdje na uštrb niskih cijena dionica pokušava napraviti vlasnička konsolidacija, iako i ona financijska koja bi se dogodila ulaskom novog kapitala, vjerojatno bi se pozitivno odrazila na ukupno poslovanje grupe.

Ako bude dokap, on je i nije iz nužde, obzirom da društvo ima u vlasništvu dosta projekata koje je moguće prodati, no vjerojatno ispod nabavne vrijednosti, što bi moglo uzrokovati visok knjigovodstveni gubitak. Po meni bi trebalo načiniti spin-off projektantskog i građevinarskog biznisa od proprety managment divizije jer ova druga trenutno nema šanse da bude adekvatno valorizirana. I onda tko hoće razvijati projekte, nek sudjeluje u dokapu ove potonje. Ovako su svi postojeći dioničari taoci brojnih i ne baš jeftinih akvizicija uprave iz proteklih godina, posebice u property managment dijelu poslovanja.

Činjenica je ipak, da IGH nema većinskog vlasnika i da je vlasnički ono dosta otvoreno za moguće preuzimanje. Također, ne bi odbacio mogućnost da kroz dokap uđe snažan strateški partner i otpočne prva faza tihog preuzimanja društva, netko ala Strabag i sl.

Ne znam, vidjet ćemo, no vrlo je vjerojatno da se ovdje nešto kuha, al ne znamo još tko su kuhari i kakav nam obrok spremaju.





Osim insidera , o mogucem dokapu se malo zna.
Svakako ocekujem da imaoci ove dionice znatno profitiraju i pravilno valoriziraju svoje povjerenje u ovaj ZSE vrijednosni papir..
To je najmanje sto uprava moze nama malima uciniti kao znak korektnosti i uvazavanja..
lp

ne pamtim u zadnje vrijeme da je neki dokap išao na ruku postojećim dioničarima.
al
živi bili pa vidjeli.
[/quote]


Prije dokapa svakako treba izaći van iz dionice

Da svakako sada prodati i kasnije jeftinije dokupiti računica je jasna.
[/quote]

Ma situacija nije bajna, no nisam baš siguran da je računica jasna. Meni se čini da se ovdje na uštrb niskih cijena dionica pokušava napraviti vlasnička konsolidacija, iako i ona financijska koja bi se dogodila ulaskom novog kapitala, vjerojatno bi se pozitivno odrazila na ukupno poslovanje grupe.

Ako bude dokap, on je i nije iz nužde, obzirom da društvo ima u vlasništvu dosta projekata koje je moguće prodati, no vjerojatno ispod nabavne vrijednosti, što bi moglo uzrokovati visok knjigovodstveni gubitak. Po meni bi trebalo načiniti spin-off projektantskog i građevinarskog biznisa od proprety managment divizije jer ova druga trenutno nema šanse da bude adekvatno valorizirana. I onda tko hoće razvijati projekte, nek sudjeluje u dokapu ove potonje. Ovako su svi postojeći dioničari taoci brojnih i ne baš jeftinih akvizicija uprave iz proteklih godina, posebice u property managment dijelu poslovanja.

Činjenica je ipak, da IGH nema većinskog vlasnika i da je vlasnički ono dosta otvoreno za moguće preuzimanje. Također, ne bi odbacio mogućnost da kroz dokap uđe snažan strateški partner i otpočne prva faza tihog preuzimanja društva, netko ala Strabag i sl.

Ne znam, vidjet ćemo, no vrlo je vjerojatno da se ovdje nešto kuha, al ne znamo još tko su kuhari i kakav nam obrok spremaju.
[/quote]

vrlo kvalitetan osvrt !

a i skidanje s aska sve do 900 (pažljivo da se ne pretjera)…govori tome u prilog.

free flow information

prvi korak je radnički dokap po 100 eura dionica, lock-up 7 god


Prije dokapa svakako treba izaći van iz dionice

pa jesi izišao ???

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

vrlo kvalitetan osvrt !

a i skidanje s aska sve do 900 (pažljivo da se ne pretjera)…govori tome u prilog.


dodajem da bi zainteresirani kupci, a takvi očito postoje, po sadašnjem stanju prodaje, za par stotina komada morali podići prag na 1.000 kn…
a gledajući unazad mjesec dana, to je vrlo vjerojatan razvoj situacije (uz vrlo pažljivo skidanje sa aska) !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

hvala na jedinicama…ali, to vam je tako


hvala na jedinicama…ali, to vam je tako

neka te jedinice ne ljute, znamo tko ih dijeli… oni bi htjeli kupiti jeftinije… ali ne ide… [lol]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Gospodo, ide ovo u balon kao i ingra (koju je rijetko tko želio na 4) !

free flow information


Gospodo, ide ovo u balon kao i ingra (koju je rijetko tko želio na 4) !

Iskreno sumnjam da ce ju napucati jer kada god je to pokusano, sljedi stravican i eprobojan ask.
Netko pomalo i uredno skuplja od 800-920 vec mjesec dana.Od velikih je to ZABA i tek cemo vidjeti tko jos.
Ovdje se priprema veliko preslagivanje u vlasnickoj strukturi te dokap…no, nitko normalan ne moze osporiti da IGH vrijedi barem kao book-2500 i to bez ijedne vijesti tipa ZL,CG..
lp

Vlada prihvatila jedinu ponudu

Francuzima koncesija za Zračnu luku Zagreb

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Francuzima-koncesija-za-Zracnu-luku-Zagreb

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Što mislite dali će svijetlo dana ugledati 1100 kn danas?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



Gospodo, ide ovo u balon kao i ingra (koju je rijetko tko želio na 4) !

Iskreno sumnjam da ce ju napucati jer kada god je to pokusano, sljedi stravican i eprobojan ask.
Netko pomalo i uredno skuplja od 800-920 vec mjesec dana.Od velikih je to ZABA i tek cemo vidjeti tko jos.
Ovdje se priprema veliko preslagivanje u vlasnickoj strukturi te dokap…no, nitko normalan ne moze osporiti da IGH vrijedi barem kao book-2500 i to bez ijedne vijesti tipa ZL,CG..
lp
[/quote]


Vlada prihvatila jedinu ponudu

Francuzima koncesija za Zračnu luku Zagreb

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Francuzima-koncesija-za-Zracnu-luku-Zagreb

I sto sada kazete gospodo,koliko vrijedi s ovom akvizicijom..3800..4200 ili ?
Napominjem da je prije spomena CG ( a ZL Pleso nije bila niti kao ideja) ova dionica na dan Gospodnji 29.05.2009 bila 4400( nakon sto se u dva mjeseca digla s cca 1300kn)..
E pa sada vi gospodo racunajte i spekulirate kako god zelite..
lp—i ponovno napominjem cuvenu moju recenicu " vidimo se na 5500"–eh sad me pitate kada?–ha jednog dana i to mnogo prije nego li mnogi misle..
lp

New Report

Close