IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

driver@
Kakvo vražije izvođenje? Najveća lova leži u nadzoru radova, bilo je 2-3% mislim! Ni oro, ni kopo, uzmeš 3%, nema tu amortizacijeni, minimalan trošak- plaća nadzornika, a sve ostalo u džepić!
Mene iskreno čudi da su i u ovoj godini uspjeli poslovati s dobiti. Ako je FI napravljen bez neke skrivene "zamke", onda je ovo OK za uzeti, pogotovo što je očito da netko mudro i bez dizanja cijene dokupljuje.

A evo dole i kako se obračunava visina iznosa za nadzor. Ovdje se prodaje "pamet" a ne fizički rad.
A pamet je uvijek bila najskuplja, vjerovatno otuda i dobit u 2011.
http://www.arhitekti-hkaig.com/akti-pravilnik-cijene-usluge.aspx

troter, mogu ja naklapati s Kostelićem o skijanju ali mogu samo komentirati boju Ivicinih cipela i skija, da li je boja IN ili nije… o nogometu isto može pričati svatko.. ali… postovi na forumu bi ipak trebali pisati oni koji nešto znaju, bilo pozitivno bilo negativno, a ne oni koji zlobno lupetaju i drukaju bez veze, bilo da viku dole ili gore…
srećom, vrlo se brzo otkrije čuje postove treba čitati a čije ignorirati…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

O tome da li netko ima pravo komentirati na ovoj temi bilo sto, nisam uopce govorio, jer mislim da svatko ima pravo govoriti sto hoce i gdje hoce. Naravno pri tome se nebi smjela zanemariti odgovornost za izreceno. Znaci, ja sam rekao da ne znam zasto se netko tko nema dionice igh javlja na ovu specijaliziranu temu. Mozda netko ima viska vremena pa eto, iz dokolice se javlja da bi iznosio svoja misljenja. To je uredu. Da li mozemo ovdje razgovarati i o skijaskom kupu i o krumpirima, ribickoj opremi,cijeni benzina itd… Ponavljam, neznam zasto. Vjerojatno bi i mogli, ali to bih prepustio moderatorima.

Ono što nevolim, a to je moje pravo, vidjeti da netko na ovoj temi bezrazlozno pise lose konstatacije o firmi u koju su mnogi ulozili svoj novac. Igh nazalost nije moja firma i nemam namjeru je braniti kao da je moja, ali zbog nesto malo mog novca "u" toj firmi probat cu demantirati bedastoce na ovoj temi.
Igh trenutno odradjuje odlican posao na kosovu, gradi elitne stanove na glavnom trgu u Zagrebu, nadzire gradnju u BiH, bori se za glavnu zracnu luku u RH, za rekonstrukciju zeljeznica, i jos puca na energetiku. Ima toga i jos, a da ne pricam koliko je nekretnina u vlasnistvu Igh. Stoga, vracati se u zlatno doba gradjevine i danas u ovoj krizi pljuvati po firmi jer neke velike projekte nije odradila kad je cijeli svijet puknuo po pola, mislim da u najmanju ruku nije korektno.

Lp

Ako može jednom onda može i dvaput!

Postovani Cezarion, mozete li odgovoriti na pitanje, obzirom na vase visegodisnje iskustvo u gradjevinarstvu, a koju to gradjevinsku firmu ocekuju ruzicasti dani? Molio bih barem jednu i pritom nemora biti d.d. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Lp

Ako može jednom onda može i dvaput!

I to da IGH nije gradjevinska firma…NEGO STA JE?! Mesarska industrija? Onda ti nisi dipl.ing.grad. …
Ma nema veze.

Ako može jednom onda može i dvaput!

http://www.youtube.com/watch?v=_ivu1TmpOdQ

EU 🙂

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


troter, mogu ja naklapati s Kostelićem o skijanju ali mogu samo komentirati boju Ivicinih cipela i skija, da li je boja IN ili nije… o nogometu isto može pričati svatko.. ali… postovi na forumu bi ipak trebali pisati oni koji nešto znaju, bilo pozitivno bilo negativno, a ne oni koji zlobno lupetaju i drukaju bez veze, bilo da viku dole ili gore…
srećom, vrlo se brzo otkrije čuje postove treba čitati a čije ignorirati…

Imate pravo. Ja neznam puno niti o vama niti me to iskreno zanima. Na stranici http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/ispiti/brokeri/ može se pod popis kandidata za brokera i investicijskih savjetnika vidjeti moje ime (ispit je u 4 mjesecu). Tako da valjda barem malo znam o čemu pričam. Prilicno dugo se bavim dionicama. Bas mi je do drukanja itd. Smjesno. Inace ovo o igh-u govorim od kad je dionica bila 4000kn pa su mi ljudi govorili da pricam gluposti

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



troter, mogu ja naklapati s Kostelićem o skijanju ali mogu samo komentirati boju Ivicinih cipela i skija, da li je boja IN ili nije… o nogometu isto može pričati svatko.. ali… postovi na forumu bi ipak trebali pisati oni koji nešto znaju, bilo pozitivno bilo negativno, a ne oni koji zlobno lupetaju i drukaju bez veze, bilo da viku dole ili gore…
srećom, vrlo se brzo otkrije čuje postove treba čitati a čije ignorirati…

Imate pravo. Ja neznam puno niti o vama niti me to iskreno zanima. Na stranici http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/ispiti/brokeri/ može se pod popis kandidata za brokera i investicijskih savjetnika vidjeti moje ime (ispit je u 4 mjesecu). Tako da valjda barem malo znam o čemu pričam. Prilicno dugo se bavim dionicama. Bas mi je do drukanja itd. Smjesno. Inace ovo o igh-u govorim od kad je dionica bila 4000kn pa su mi ljudi govorili da pricam gluposti

[/quote]
ne razumijem zašto ste se osjetili prozvanim jer je moj post bila dopuna na troterov post… ali kad ste se već javili, ne poznam vas, ali mnogi su nas tkzv."financijski savjetnici" doveli do ovoga…

i još nešto, ne mislite li da prosječan dioničar koji se trudi i koji je u toku jednako dobro upravlja svojim potrfeljom kako i nekakav broker !?

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.




troter, mogu ja naklapati s Kostelićem o skijanju ali mogu samo komentirati boju Ivicinih cipela i skija, da li je boja IN ili nije… o nogometu isto može pričati svatko.. ali… postovi na forumu bi ipak trebali pisati oni koji nešto znaju, bilo pozitivno bilo negativno, a ne oni koji zlobno lupetaju i drukaju bez veze, bilo da viku dole ili gore…
srećom, vrlo se brzo otkrije čuje postove treba čitati a čije ignorirati…

Imate pravo. Ja neznam puno niti o vama niti me to iskreno zanima. Na stranici http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/ispiti/brokeri/ može se pod popis kandidata za brokera i investicijskih savjetnika vidjeti moje ime (ispit je u 4 mjesecu). Tako da valjda barem malo znam o čemu pričam. Prilicno dugo se bavim dionicama. Bas mi je do drukanja itd. Smjesno. Inace ovo o igh-u govorim od kad je dionica bila 4000kn pa su mi ljudi govorili da pricam gluposti

[/quote]
ne razumijem zašto ste se osjetili prozvanim jer je moj post bila dopuna na troterov post… ali kad ste se već javili, ne poznam vas, ali mnogi su nas tkzv."financijski savjetnici" doveli do ovoga…

i još nešto, ne mislite li da prosječan dioničar koji se trudi i koji je u toku jednako dobro upravlja svojim potrfeljom kako i nekakav broker !?
[/quote]
Daleko od toga. Svatko tko se samoobrazuje i prati vijesti može biti jednak ili čak bolji investitor od velikog broja takozvanih "financijskih gurua". Ili daleko bolji od mene. To što se osjećam prozvan je zbog toga što se taj/ti postovi odnosili na mene. Ja iza gornjih postova (kao što je vidljivo iz popisa kandidata) stojim svojim imenom i prezimenom koji, kao što je vidljivo i iz datuma moje registracije na poslovnom, nikad nije mjenjan. Tražio sam stare postove da pokažem od kad već pišem da treba prodati ovu dionicu, ali nisam ih našao. Sada nema veze. Da ste me poslušali tada možda bi imali manje gubitke (ipak sam dobro savjetovao). Sada je ionako gotovo. Samo želim reci da ne govore svi na ovom postu protiv neke dionice zato što drukaju da cijena padne ili nešto tako. Ja bi htio da svi mogu zaraditi na dionicama, ali to jednostavno nije tako. Sada je već ionako prekasno da se dionica proda, ali ja jednostavno ne vidim kvalitetu ove kompanije. Vi vidite i to je u redu. Ono u što sam siguran je da ova dionica neće biti uskoro biti u niti jednom mom portfelju (mom ili onoga koga budem savjetovao). Cijena ove dionice može narasti, ali vrijednost ne. Pogotovo ne s ovakvim ljudima koji ju vode.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Mali of.

Kolega gklemenc, kako vi vidite perspektivu investicijskog savjetnika u Hrvatskoj?
Zar to još postoji?

Ne podbadam, uistinu sam kurijožast…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Mali of.

Kolega gklemenc, kako vi vidite perspektivu investicijskog savjetnika u Hrvatskoj?
Zar to još postoji?

Ne podbadam, uistinu sam kurijožast…


Ma nema problema 🙂 Ne vidim. Ali smatram da je kriza najbolje vrijeme za dopunu i kupnju umnog kapitala. Kriza neće vječno trajati, a investicijski savjetnici ne postoje samo u Hrvatskoj.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

New Report

Close